Neler Yeni

12. sınıfta açığa geçilir mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Ata
Selam kendi durumumdan bahsedeyim. Rica ediyorum okuyup öyle cevap verin.

Şu an taşınma nedeni ile nitelikli Anadolu lisesinden OBP ile alan bir liseye geçtim. Burada pek arkadaşım yok. Sınıfım beni çok yoruyor. Genelde hocalar boş bırakıyor ve sınıf resmen deli oluyor. Ders işleneceği zaman da resmen dersi sabote etmeye odaklanmış birkaç kişi var. Eve geldiğim zaman yorgun oluyorum bu gırgır yüzünden. Edebiyat hocamız sayısal olmamıza rağmen bizi çok üstümüze düşüyor. Öğretmenlerim de öyle üst seviye değil YouTube'dan izlersem aynı verimi alırım. Dershaneye de gidiyorum buranın dershane ikincisiyim ortalama. 12. sınıfta konuların çok erken bittiğini ve doğru dürüst ders işlenmediğini duydum. Günde 8 saat okulda boş boş durmak istemiyorum. Test çözsem bile sesten dolayı bir şey anlamıyorum. Bu yüzden seneye sabah 6 akşam 8 arası bir çalışmanın benim için verimli olacağını düşünüyorum. Molaları çıkarsak 11,5 saat çalışma süresi gibi. Pek sosyal biri olmadığım için dışarı çıkacak biri değilim. Ayda 1 kere halı saha 1 kere internet kafeye giderim o kadar. Hedefim var ve ona göre çalışmak için elimden geleni yapmaya hazırım çünkü küçük şehirde yaşıyorum ve ülkemizin hali belli.

Bu durumda olan bir öğrenci sizce ne yapmalı?

Rulep

80+ Gold
bu sene aynısını yaşadım ama ders çalışmadığım için açığa geçmedim. aklındaki programı uygula hatta yarın uygula bakalım başarılı olursan açığa geç
bu arada tyt de kaç net yapıyorsun

Leonidax

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
804
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime

Şu an taşınma nedeni ile nitelikli Anadolu lisesinden OBP ile alan bir liseye geçtim. Burada pek arkadaşım yok. Sınıfım beni çok yoruyor. Genelde hocalar boş bırakıyor ve sınıf resmen deli oluyor. Ders işleneceği zaman da resmen dersi sabote etmeye odaklanmış birkaç kişi var. Eve geldiğim zaman yorgun oluyorum bu gırgır yüzünden. Edebiyat hocamız sayısal olmamıza rağmen bizi çok üstümüze düşüyor. Öğretmenlerim de öyle üst seviye değil YouTube'dan izlersem aynı verimi alırım. Dershaneye de gidiyorum buranın dershane ikincisiyim ortalama. 12. sınıfta konuların çok erken bittiğini ve doğru dürüst ders işlenmediğini duydum. Günde 8 saat okulda boş boş durmak istemiyorum. Test çözsem bile sesten dolayı bir şey anlamıyorum. Bu yüzden seneye sabah 6 akşam 8 arası bir çalışmanın benim için verimli olacağını düşünüyorum. Molaları çıkarsak 11,5 saat çalışma süresi gibi. Pek sosyal biri olmadığım için dışarı çıkacak biri değilim. Ayda 1 kere halı saha 1 kere internet kafeye giderim o kadar. Hedefim var ve ona göre çalışmak için elimden geleni yapmaya hazırım çünkü küçük şehirde yaşıyorum ve ülkemizin hali belli.

hocam 11.5 saat evde faydalı şekilde çalışabilcekseniz açığa geçin aşırı derecede yararlı olur benim kanımca

NOMADRANTAN

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,420
İsim
Nomad el ghost
Instagram
Serdar
Steam
Aaaa
Twitter
Olm
Discord
Yeterrrr
Reddit
Aaaaaaa
annem babam izin verse ben de geçmek istiyorum.

xragu

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,311
İsim
Fenasi Kerim durmaz
okul bi işe yaramıyo 4 sene boşa lise okutuyolar lisede 4 senede laylaylom öğrenemediğim konuları 1 senede evde kendin bitirsin adam akillı kesinlikle açığa geçilmeli

Vuudx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,151
İsim
Yusuf Karakaya
Ben çalışırım diyerek geçtim ama evdeki hesap çarşıya uymadı, o rahatlığa alışınca bırakamadım, eğer disiplinli olup çalışacağına tamamen eminsen geç. Aynı zamanda açık sınavları da zor oluyor, dershaneden hocalarına açığa geçersem benim için girer misiniz diye sor

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Ata
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bu sene aynısını yaşadım ama ders çalışmadığım için açığa geçmedim. aklındaki programı uygula hatta yarın uygula bakalım başarılı olursan açığa geç
bu arada tyt de kaç net yapıyorsun
70 net civarı
Ben çalışırım diyerek geçtim ama evdeki hesap çarşıya uymadı, o rahatlığa alışınca bırakamadım, eğer disiplinli olup çalışacağına tamamen eminsen geç. Aynı zamanda açık sınavları da zor oluyor, dershaneden hocalarına açığa geçersem benim için girer misiniz diye sor
Daha kolay oluyor diyorlar hatta çok kolay diyorlar

Vuudx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,151
İsim
Yusuf Karakaya
70 net civarı

Daha kolay oluyor diyorlar hatta çok kolay diyorlar
Geçen sene öyleymiş ama bu sene hiç öyle değildi, daha işlenmemiş yerlerden sorular çıktı ve biz hocalara sorduğumuzda onların bile zorlandıkları sorular çıktı, ama galiba açığa geçince sayısal ders sınavları olmuyor, sözel derslerin sınavları dediğin gibi çok kolaydı

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

Şuan sanırsam 11.sınıfsınız.
Öyle olduğunuzu varsayarak konuşuyorum.
Birçok arkadaşım bu konuyu düşünmüştü ancak size şunu söyleyeyim eğer okulunuz sizi seneye rahat bırakıcaksa bi dene sonrasında ver kararını.
Mesela ben okulum bizi giriş çıkış konusunda ve sayısal olmayan derslerde hocalarımız ders işlemediği için ben tercih etmedim ancak eğer okulunuz baskı yapıyorsa yani rahat bırakmıyorsa fazla geçebilirsiniz ayrıcalığı var ve sınavda bir puan değişimi yaşamayacaksınız o konuda rahat olun.
Ama dediğim gibi 12. sınıf genelde 1.5 dönem sürüyor bence hatta zorlasanız bazı dersler 1 dönemde bile biter bence ama baya zorlarsanız.
O açıdan değerlendirin

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
936,863
Üyeler
147,233
Son üye
sontoxic
Top Bottom