Neler Yeni

120mm sıvı soğutma 75 derece normal mi?

yunus_emr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
yunus
2.el bir sıvı soğutma aldım satıcının dediğine göre aldığı hazır sistemdeki işlemcisine yetediğinden sattıyormuş ürünün yeni olduğunu söyledi 1-2 jelatinini ben söktüm prim testte soktum işlemcim ryzen 5 2600x slient fan modunda ısı değerleri ilerleyen zamanlarda 75 derece sabit kalıyor bu değerler normal mi

weiz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
mehmet
bide fan modunu değiştirip deneyebilir misin

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,218
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
2.el bir sıvı soğutma aldım satıcının dediğine göre aldığı hazır sistemdeki işlemcisine yetediğinden sattıyormuş ürünün yeni olduğunu söyledi 1-2 jelatinini ben söktüm prim testte soktum işlemcim ryzen 5 2600x slient fan modunda ısı değerleri ilerleyen zamanlarda 75 derece sabit kalıyor bu değerler normal mi
Yani tek fanlı sıvı soğutma çok efektif olmuyor iki fanlı olsa daha etkili olurdu

yunus_emr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
yunus
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bide fan modunu değiştirip deneyebilir misin
testi yaptım ısılar 65 lere kadar düştü sonra toz filtresini üst tarafa takınca ısılar gene yükseldi az önce toz filtresi varmıydı hatılarmıyorum ama yoktu muhtemelen
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani tek fanlı sıvı soğutma çok efektif olmuyor iki fanlı olsa daha etkili olurdu
ryzen 7 lerde çıkan rgb fan ı alacaktım çok yüksekti fiyatı aynı fiyata bu vardu bunu aldım bilmiyorum kötü mü ettim

Ekler

• resim_2024-03-19_232728392.png
    resim_2024-03-19_232728392.png
    233.2 KB · Hit: 25
testi yaptım ısılar 65 lere kadar düştü sonra toz filtresini üst tarafa takınca ısılar gene yükseldi az önce toz filtresi varmıydı hatılarmıyorum ama yoktu muhtemelen

ryzen 7 lerde çıkan rgb fan ı alacaktım çok yüksekti fiyatı aynı fiyata bu vardu bunu aldım bilmiyorum kötü mü ettim
Sıvı soğutma modeli nedir?

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,271
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Modeli nedir? Çin işi bir şeyse zaten hava soğutmadan hallice olur o.

Hydranoid

80+ Bronze
Normal değil 120mm kule tipi soğutma 120mm sıvı soğutmadan daha güçlü denebilir. 2600x de nolursa olsun çok ısınmıyor yahu stokla bu derecelerde olması lazımdı, macunu yakında yenilemediyseniz yenileyin ama az kullanın bir de sıvı soğutmanın bloğundaki jelatini söktünüz değil mi? Eğer hâlâ sıcaksa voltaj düşürün benxe

yunus_emr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
yunus
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Modeli nedir? Çin işi bir şeyse zaten hava soğutmadan hallice olur o.
darkflash twister dx-120 v2.6 olması gerek çin markasımı inin ki bilmiyorum

Normal değil 120mm kule tipi soğutma 120mm sıvı soğutmadan daha güçlü denebilir. 2600x de nolursa olsun çok ısınmıyor yahu stokla bu derecelerde olması lazımdı, macunu yakında yenilemediyseniz yenileyin ama az kullanın bir de sıvı soğutmanın bloğundaki jelatini söktünüz değil mi? Eğer hâlâ sıcaksa voltaj düşürün benxe
ürün 2. el jelatinler çıkartılmıştı 3 ufak nokta jkadar mx 4 sürdüm 2019 editon mu öyle bir şey olması lazım önceki kule tipimede de bundan sıkmıştım ama onda bu değerleri gömüyordum

Sıvı soğutma modeli nedir?
darkflash twister dx-120 v2.6 olması lazım sıfıra yakın

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,271
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz

ürün 2. el jelatinler çıkartılmıştı 3 ufak nokta jkadar mx 4 sürdüm 2019 editon mu öyle bir şey olması lazım önceki kule tipimede de bundan sıkmıştım ama onda bu değerleri gömüyordum

Evet Çin işi giriş seviyesi bir model normaldir.

Hydranoid

80+ Bronze

O macun sahte hocam

Hocam bu sıvı soğutucunun pompasının fazla güçlü olduğunu düşünmüyorum kasaya dikey mi taktınız yoksa kasanın üst tarafına mı?

yunus_emr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
yunus
Hocam bu sıvı soğutucunun pompasının fazla güçlü olduğunu düşünmüyorum kasaya dikey mi taktınız yoksa kasanın üst tarafına mı?
kasanın üst tarafında tam olarak şimdi yine yaptım ısılar 63 sabit şekilndedi sonra bir müddet geçti ve ısılar yine 70 civarına çıktı kasanın önü mesh 2 fan var bir de egzoz radyatörden çıkan borukar egzoz a dönük pompadan çıkan borular ise ramlara bakıyor acaba pompa mı çalışmıyor diye düşünüyorum ama olması gerekn yere pompa girişine taktım bilmiyorum olamadı bende satar başka ürün alırım

O macun sahte hocam
inan ki sahte mi bilmiyorum amazon üzerinden 2 yıl önce kadar sanırım 119 tl ye almıştık başka macun alırım orjinal olduğuna emin olduğum bir tane :)

Evet Çin işi giriş seviyesi bir model normaldir.
deme ya satarım olmadı hiç mii oluru yok ne bili bişeyi yalnış yapmışımdır falan :(

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,934
Üyeler
156,860
Son üye
iboshko
Top Bottom