Neler Yeni

Yardım 12400F İşlemci İçin Soğutucu Önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Umut Can
Bütçe
1500
Merhabalar, 12400F model işlemci kullanıyorum. Üzerinde stok fanı bulunuyor. Şuan rdr gibi oyunlarda 78-79 dereceyi görüyor. Yaz sıcaklarında daha fazla artacağından dolayı şuan bir soğutucu almayı düşünüyorum. Fakat aklımda bir kaç soru var. Araştırdığım kadarıyla hava soğutucu işimi görecektir. Fakat kasa ebatlarımdan dolayı çok büyük ihtimal sığmayacak. Bilgisayarı ne kadar kullanacağımı bilmediğim için soğutucuya fazla para vermek istemiyorum. Kasa boyutlarını bırakıyorum. Her türlü öneriye açığım, iyi forumlar.

Kasa Boyutu: Yükseklik 43 cm / Eni 32 cm / Derinlik 19 cm

imribiy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Hardware, operating systems, overclocking, mountaineering, simracing, motorsports
Steam
imribiy
Twitter
imribiy
Discord
dsc.gg/xos, imribiy#0001
O işlemci için ID Cooling SE-214-XT, Deepcool AG/AK400 işini görecektir. İleride yükseltme yapacaksan şuan Thermalright Peerless Assassin var 1200TL civarına kesinlikle kaçırma derim. Kasana sığacaktır 19cm derinlik dediğine göre 16cm soğutucu sığacak şekilde ayarlıdır büyük ihtimal. Kasanın modelini yazarsan ben de bakayım

Zebellah

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
914
İsim
Mehmet Can Yiğitoğlu
AG/AK 400 , SE 214 XT, PERFAN 120 H

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Umut Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O işlemci için ID Cooling SE-214-XT, Deepcool AG/AK400 işini görecektir. İleride yükseltme yapacaksan şuan Thermalright Peerless Assassin var 1200TL civarına kesinlikle kaçırma derim. Kasana sığacaktır 19cm derinlik dediğine göre 16cm soğutucu sığacak şekilde ayarlıdır büyük ihtimal. Kasanın modelini yazarsan ben de bakayım
Kasa ''RCA131 Chopper''.
Egzoz fanı ve ramların arasındaki mesafe oldukça az. Yaklaşık 11-12 cm. Bu nedenle hava soğutmanın sığabileceğinden şüpheliyim.

Emre_kymk

80+ Silver
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,139
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
hocam termal macunu falan kontrol ettin mi ? aynı işlemci rdr2de ultra ayarlarda yine 68 derece çalışıyor bende. Soğutucu tam oturmamışta olabilir veya egzoz fanı ters takılmıştır vs.

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Umut Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam termal macunu falan kontrol ettin mi ? aynı işlemci rdr2de ultra ayarlarda yine 68 derece çalışıyor bende. Soğutucu tam oturmamışta olabilir veya egzoz fanı ters takılmıştır vs.
Tekrar kontrol sağladım, soğutucuda herhangi bir eğrilik veya oynama olmuyor. Egzoz fanı da doğru şekilde takılı. Ben rdr2 online oynamıyorum. ''RedM'' adı altında roleplay tabanlı oynuyorum. Bunun da etkisi olabilir.

Top Bottom