Neler Yeni

12400f ve 3070 ti ikilisine sıvı soğutma gerekir mi

Kamusari

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ateş Taş
https://www.gencergaming.com/haqqus...-512-gb-m2-nvme-ssd-gaming-oyuncu-bilgisayari

Arkadaşlar bu sistemi alacağım gibi duruyor. Sitenin güvenilir gibi duruyor mağazaları da var. öncelikle bu sistem ile ilgili düşüncelerinizi de yazabilirsiniz. 3070 veya 3070ti lı bir bilgisayar toplayacağım yakın zamanda. 20-25 arası bütçem var. ancak sıvı soğutmanın hangi durumlarda kullanılacağını bilmiyorum. işlemciyi intel ekran kartını da nvdia alacağım her şekilde. seçili olan kasaya da sıvı soğutucu takılıyor mu hangi durumlarda takılıyor hiç bilemiyorum yardım eder misiniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Ali Erkut
Merhab ben i5 12600 ve rtx 3060 kullanıyorum işlemci stok soğutması gayet yeterli %100 performanlarda şuan 80 dereceyi ben göremedim açıkçası stok soğutması çok iyi konik şeklinde yapmışlar havayı direk alıp.işlemciye veriyor ama illede soğutma takıcaksan radyatöelü sıvı soğutma var cooler materde çok iyi diyolar bende ondan takacağım sanırım.

Ama şunu diyim şuan sistem sıvı soğutma istemiyor.gayet yeterli.kalıyor he işlemci macunu ömrünü bitirdiği.zaman sıvı soğutma daha yi.soğutacaklar tabi bu esnada macunu yenilemek şart

xpgggci

80+
Merhab ben i5 12600 ve rtx 3060 kullanıyorum işlemci stok soğutması gayet yeterli %100 performanlarda şuan 80 dereceyi ben göremedim açıkçası stok soğutması çok iyi konik şeklinde yapmışlar havayı direk alıp.işlemciye veriyor ama illede soğutma takıcaksan radyatöelü sıvı soğutma var cooler materde çok iyi diyolar bende ondan takacağım sanırım.

Ama şunu diyim şuan sistem sıvı soğutma istemiyor.gayet yeterli.kalıyor he işlemci macunu ömrünü bitirdiği.zaman sıvı soğutma daha yi.soğutacaklar tabi bu esnada macunu yenilemek şart
Render falan yapmayacak isen oyunda sadece id cooler 214XT alabilirsin kule tipi hem fiyat olarak uygun hemde yeterli kanımca işlemcin 70 Keri anca görür en extrem durumda 75 e gelir (oyunda sadece) bilenlere sor genede emin değilim

Kamusari

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ateş Taş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Ali Erkut
Sana tavsiyem iyi araştır youtubede bissürü testler var render olsun oyun olsun benchmark olsun git bi araştır sonra i5 ryzen 5 falan seç

Lunchx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
816
İsim
Hasan Ciftci

12400f kullanmis biri olarak valonratta stok spgutucu ile 91 gördum direkt pc kapadim.

Lunchx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
816
İsim
Hasan Ciftci
Hocam ona iyi bir hava sogutma yeter cok isininan bir islemci degil suanda 12400f kullanmiyorum.

Top Bottom