Neler Yeni

128GB SATA SSD Önerisi

BATTLEFIELD

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,392
İsim
Selman
Anakartta Sata 3 desteği yok ki.
Anakart SATA 3 olmak zorunda değil. SATA 3 ile diğer SATA sürümleri uyumlu çalışır. Sadece hızdan feragat etmen gerekir biraz.

DaffyGraphic

80+ Silver
Arkadaşlar Gigabyte GA G31M-ES2L anakartım var bu anakart ssd destekli midir? Eğer destekli ise olabilecek en uygun fiyatlı ve kronik sorunu olmayan 128GB ssd önerir misiniz, içine sadece windows 10 ve çok depolama kaplamayan birkaç oyun kurmayı düşünüyorum.
Efsanevi cuma da düşer bence, bekleyin fikrimce.

Kartal34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,633
İsim
Yok
Arkadaşlar Gigabyte GA G31M-ES2L anakartım var bu anakart ssd destekli midir? Eğer destekli ise olabilecek en uygun fiyatlı ve kronik sorunu olmayan 128GB ssd önerir misiniz, içine sadece windows 10 ve çok depolama kaplamayan birkaç oyun kurmayı düşünüyorum.
Önerim bu olur. Neden deseniz en ucuzu bu. Zaten 120GB SSD alıp bir de SATA 2 anakarta takınca en ucuzuyla en pahalısı arasındaki farkı anlamazsın bile 😀

Ahmet Berat Ak

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
995
İsim
Ahmet Berat ak
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama,pc aksesuarları,fiyat performans ürünler

BATTLEFIELD

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,392
İsim
Selman
ucuzuyla en pahalısı arasındaki farkı anlamazsın bile
Ya sorunluysa? İleride ısınma sorunu, hızlı sağlık düşüşü veya okuma yazma hızının düşmesi gibi sorunlar yaşatırsa daha kötü.
Hocam vallaha 160 a anca bunlar var millet kroniğe yıllık 5m dolar verdi
O zaman bütçe arttırılsın, indirim beklensin veya 2. el bakılsın. Kronik sorunlu bir SSD almaktan kat kat iyidir bence.

Kartal34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,633
İsim
Yok
Ya sorunluysa? İleride ısınma sorunu, hızlı sağlık düşüşü veya okuma yazma hızının düşmesi gibi sorunlar yaşatırsa daha kötü.

O zaman bütçe arttırılsın, indirim beklensin veya 2. el bakılsın. Kronik sorunlu bir SSD almaktan kat kat iyidir bence.
Hepsi sorunlu çıkabilir o mantıkla. Bende SU650 120GB var mesela 564MB/S okuma hızı veriyor 2 yıldır ucuz sistemde sorunsuz kullanıyorum.

BATTLEFIELD

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,392
İsim
Selman
Onu ben önermiştim. Şu anda bulunabilecek sorunsuz en ucuz SSD olmasına rağmen bütçeyi aşıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hepsi sorunlu çıkabilir o mantıkla. Bende SU 650 var mesela 564MB/S okuma hızı veriyor 3 yıldır ucuz sistemde sorunsuz kullanıyorum.
Hepsi sorunlu çıkabilir ancak ikisi aynı şey değil. Kronik sorunlu bir SSD'nin sorunlu çıkma ihtimali 10 kişide 9 kişi ise kronik sorunu bulunmayan bir SSD'de bu ihtimal 10 kişide 1'dir.

VorleN

80+ Silver

Kartal34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,633
İsim
Yok
Onu ben önermiştim. Şu anda bulunabilecek sorunsuz en ucuz SSD olmasına rağmen bütçeyi aşıyor.

Hepsi sorunlu çıkabilir ancak ikisi aynı şey değil. Kronik sorunlu bir SSD'nin sorunlu çıkma ihtimali 10 kişide 9 ise kronik sorunu bulunmayan bir SSD'de bu ihtimal 10 kişide 1'dir.
120GB olup kaliteli bileşen kullanılan bir SSD ben bilmiyorum şahsen. Kaliteli serilerin bile 120GB modellerinde sorunlar olabiliyor.

Sorunu falan var mıdır?
Birkaç sene sonra sorunsuz çalışmaya devam eder mi bilemem ama hız anlamında hiçbir sorun çıkarmaz.

Top Bottom