Neler Yeni

Yardım 14-15 bin TL Laptop Önerisi ( Monster Almalımıyım )

Flamesa

80+ Silver
Ne için kullanacaktınız laptopu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Enes Alt
Oyun ve video render için kullanacağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu laptopu önerenler oldu ama 15 inch olması ve ryzen 7 5800H olması beni birazcık korkutuyor.

Normalde bu laptopu alacaktım fakat acil ihtiyacım çıktığı için ve fiyatı 1350 dolardan 1600 doalra çıktığı için alma ihtimalim kalmadı

Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Ramazan
İlgilendiği Kategoriler
Gaming laptop
T7 V25.1 bekleyebilirsiniz. Tabii tekrar gelince sizin bütçenize uyup uymayacagindan emin değilim.

Flamesa

80+ Silver
Bu laptopu önerenler oldu ama 15 inch olması ve ryzen 7 5800H olması beni birazcık korkutuyor.
5800H güçlü bir işlemci merak etmeyin, attığınız güzel bir model fakat stokta yok. Burdan alıp ram takabilirsiniz.

Alternatif olarak elden alma şansınız varsa bu alınabilir. Render sizin için daha önemliyse hp daha mantıklı olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Enes Alt
5800H güçlü bir işlemci merak etmeyin, attığınız güzel bir model fakat stokta yok. Burdan alıp ram takabilirsiniz.

Alternatif olarak elden alma şansınız varsa bu alınabilir. Render sizin için daha önemliyse hp daha mantıklı olur.
Elden almayı düşünebilirim ama bilgisayarı aldıktan sonra içini açıp ram takmak istemiyorum.
Araştırırken şöyle laptoplar buldum sizce bunlar nasıl ? Herhangi bir sıkıntı çıkar mı performansı iyi midir ?

Flamesa

80+ Silver
Elden almayı düşünebilirim ama bilgisayarı aldıktan sonra içini açıp ram takmak istemiyorum.
Araştırırken şöyle laptoplar buldum sizce bunlar nasıl ? Herhangi bir sıkıntı çıkar mı performansı iyi midir ?

Attığınız msi 100 dereceyi görüyor. Teknik servis ram değişimini sağlar sizin yapmanıza gerek yok.
11370h render için uygun bir işlemci değil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Enes Alt
Attığınız msi 100 dereceyi görüyor. Teknik servis ram değişimini sağlar sizin yapmanıza gerek yok.
11370h render için uygun bir işlemci değil.
1080p 50fps video render alacağım ve genel odak oyun. Bir de bu asusta başka bir sorun var mıdır ?

Bir de bu attığın 8gb ramli laptop için hangi rami takmam daha uygun olur

Bir de bu laptopta 10. Nesil var acaba ne kadar performans farkı olur.

Flamesa

80+ Silver
1080p 50fps video render alacağım ve genel odak oyun. Bir de bu asusta başka bir sorun var mıdır ?

Bir de bu attığın 8gb ramli laptop için hangi rami takmam daha uygun olur

Bir de bu laptopta 10. Nesil var acaba ne kadar performans farkı olur.
10870H 5600H'dan daha zayıf bir işlemci attığım lenovo her alanda daha iyi performans verir. Harici monitör bağlamayacaksanız Lenovoyu, harici monitör bağlayacaksanız başta attığım hp yada lenovo'dan birini tercih edin.

Hpnin içindeki ramler 2x4 şeklindeydi sanırım o yüzden 2x8 ram alıp içindeki ramleri satmanız gerekecek.

alpegetoptas06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
584
İsim
Alp Ege Toptaş
lenovo önereni ilk defa gördüm kanka lenovo kullanan herkes mutlaka bir sıkıntı yaşıyor

düşük gaming seriler için konuşuyorum**
Ben v330 serisi kullandım i7-8550U olan gayet memnundum kasa sistem toplamak için sattım. Forumda bazı markalar gereksiz kötü damgası vuruluyor ama içlerinden çok güzeller var

Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Paşadöner
Kural 18: Eski Konuları Yükseltmek
Monster ben aldım çok pişman oldum. Sebepleri şunlar içindeki ekran kartı ve işlemci tam performans vermiyor yani darboğaz yapıyor. İstediğin fps değerlerini almayabilirsin. 2. Sorun ise kronik bence %95 te herkeste illaki çıkan ekranda ölü piksel sorunları var yani kısaca tavsiye etmem. Asus, Msi, lenovo,Dell Gibi Altarnatiflere yönelmeni tavsiye ederim.
Kral sendeki monsterin özellikleri ne 10 k ya laptop alipta sonra kötülemeyin

Top Bottom