Neler Yeni

14 Mayıs'tan sonra "Başardık!" adlı konular açalım!

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,193
İsim
Berkecan Ergin
CHP, siyaset yapmayı bilmiyor. Anadolu halkından kopuk. Bu yüzden kaybettiler. Yani, o kadar eminim ki Kılıçdaroğlu her fırsatta "Demirtaş'ı ve Kavala'yı serbest bırakacağız." demese kazanırlardı. Ekrem İmamoğlu çıkıp "Eşcinsel evlilikler normaldir, bunu temin edip eşit imkan sunmak için elimden geleni yapacağım. Bu benim görevim." demese kazanırlardı. YSP'yi mitinglere çıkartıp "Demirtaş yetmez, Öcalan'ı da serbest bırakacağız." dedirtmeselerdi kazanırlardı. Teröre biraz daha net duruş sergileselerdi kazanırlardı. Mavi Vatan yahut sınır ötesi operasyonlar hususunda bu kadar gevşek olmasalardı kazanırlardı.

Türk halkının üstüne en çok düştüğü şey, dini ve vatanının bütünlüğüdür. Sen ise hem dinlerinin aleyhine hem de terörün lehine açıklamalar yapıyorsun. Ekonomi bu haldeyken, liyakatsizlik almış başını gitmişken CHP'nin kaybetmesinin tek sebebi bu. Zihniyet. Türk halkı da şu anki durumdan pek memnun değil fakat az evvel sıraladıklarımı diyen bir partiye de kolay kolay oy vermez. AKP'nin şerrini CHP'nin şerrine nazaran daha az görüyorlar, ondan veriyorlar. Çok şaşılacak bir durum yok. Her fırsatta söyledik, Kılıçdaroğlu politika yapmayı bilmiyor diye. İnatla aday olarak tuttular, şimdi ise sonuçları görüyoruz. 2018 seçimiyle aynı oy oranı, hem de onlarca vekil kaybedildi.
Çoğuna katılmakla birlikte, Meral Akşeneri dinleyip aday kemal olmasaydı kazanırlardı. Zaten dün kemal kılıçdaroğlu konuşurken. Yanında Merak Akşener resmen ben size demedim mi der gibiydi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bizim millet aleviler ön yargılı bir çoğunluğu ve akp seçmeni her boku dine katıyor sonra milleti dinden soğutuyor...
Herkes hak ettiğini yaşar. Kendisini 3. sınıf vatandaşa düşürenlere oy verecek kapasitedeki insanlar o kullanıyor maalesef. Unutmayın ki, demokrasi zeki milletler için bir nimettir ve deprem bölgesindeki sonuçları gördükten sonra çokta umrumda değil artık ülkenin ve halkın durumu her şey müstahak bu halka ben onu anladım.
Deprem bölgesinde muhalif halkı tv ye çıkarıyorlar gaza geliyorsunuz. Akpartide de medya gücü var ama CHP nin medya gücü daha fazladır. Kazandık algısı yaptılar kaldınız ortada.
Benim hataylı tanıdıklarım akp ye verdi hep. Sebebide git muğlada yangında evi yananlara bak devlet evlerini vermiş. Git vanda deprem bölgesine evlerini vermiş. Git elazığa yine aynı. Seçimi kazansın tayyip 1 seneye orada evleri diker. Ama Kemal de onu yapabilecek kapasite yok o ışığı vermiyor. Adam deprem bölgesinde yatıp kalkcaz dedi bölgedeki en pahalı otelde konakladı.

İmkansıza yakın, anlık oy oranı şöyle:
1684135058271-png.531140

Erdoğan %0.5 alsa kazanacak yani, bu da oldukça kolay. Sinan Oğan'a verenlerin en az yarısı RTE'ye verir. Zaten ondan kopmuşlardı.
Muharrem İnce başından sonuna kadar haklıydı. Adam çıktı dediki bırakın aday olayım ben sizi desteklerim ikinci turda ama siz beni desteklicek misiniz dediler adama yapılmayan kalmadı. Benim sayemde ikinci tura kalacak diyordu. Yok oy bölüyorsun vs diyorlardı. O ünlülerin hepsi çekil dedi ona sonuç ne oldu?
Şahsen ben inceye verecektim. Kemal seçenek bile değil zaten bizler için.

DEDEM kazanacağı seçime girmez, hesaplamıştır kaybedeceğini:ROFLMAO:

MUHARREM İNCE ye kaçtı diyenler açıklama yapmadı sandıklarda duramadı diyenler Dün BAY BAY Kemalide gördük Açıklama bile yapamadı. Meral Akşenerde zevkten gülüyordu içten içe ben size demedim mi der gibi

Son düzenleme:

Dexes

80+ Bronze
Dün BAY BAY Kemalide gördük Açıklama bile yapamadı. Meral Akşenerde zevkten gülüyordu içten içe ben size demedim mi der gibi

Bildirim kutumu daha fazla kirletmezmisin rica etsem? Bu arada şunu da izlemeni tavsiye ediyorum.

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,193
İsim
Berkecan Ergin
Bildirim sekmemi daha fazla kirletmezmisin rica etsem? Bu arada şunu da izlemeni tavsiye ediyorum.

Ya kardeşim, benim bilgim seninkinin misli misli fazla. CHP den de direkt net bilgi veririm sana rahat ol. Videolara gerek yok. Bu ülkede Kemal seçilemez

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,193
İsim
Berkecan Ergin
Ben muharreme verecektim yapılan mobingten sonra tayyibe verdim. Koyunluklada alakası yok bunun. Kaç seçimdir kaybediyor meral söylemişti onada.
Şimdi merak ettiğim imamoğlu dün diyordu bakanlar miting yapıyor, istifa etmeli diye. Kendide cumhurbaşkanı adayı idi belediyeden istifa etmesi gerekiyor seçim kaybedilse bile :D

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Yapacak hiçbirşey kalmadı yani öyle mi?
Mucize gerek. Zor. Bu ülkenin ergen Z kuşağı hariç hiçbir kesmi sandığa ekonomik saiklerle gitmez. İdeolojik sebeplerle gider. Mantıklı olan da bu zaten. Bu ideolojik değerlendirmeyi de "Bu adam nitelikli ve becerikli. Öyleyse buna oy vereyim" şeklinde değil "Şu adam beceriksiz, şunun bunun destekçisi. Öyleyse kaybetmesi için karşı tarafa vereyim." şeklinde yapar. CHP'ye oy verenlerin çoğunluğu CHP'yi sevdiğinden değil, ideolojik düzlemde AKP'den nefret ettiği için verdi. Aynı şekilde AKP'ye oy verenlerin çoğunluğu AKP'yi sevdiğinden değil, ideolojik düzlemde CHP'den nefret ettiği için verdi. Her kesim oy verdiği partiyi kötünün iyisi olarak görüyor. "RTE vs KK" olursa RTE öne geçer her türlü. Zira Oğan'ın seçmeniin çoğunluğu CHP'den nefret ediyor. Asla Kılıçdaroğlu'na vermez.

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,193
İsim
Berkecan Ergin
Mucize gerek. Zor. Bu ülkenin ergen Z kuşağı hariç hiçbir kesmi sandığa ekonomik saiklerle gitmez. İdeolojik sebeplerle gider. Mantıklı olan da bu zaten. Bu ideolojik değerlendirmeyi de "Bu adam nitelikli ve becerikli. Öyleyse buna oy vereyim" şeklinde değil "Şu adam beceriksiz, şunun bunun destekçisi. Öyleyse kaybetmesi için karşı tarafa vereyim." şeklinde yapar. CHP'ye oy verenlerin çoğunluğu CHP'yi sevdiğinden değil, ideolojik düzlemde AKP'den nefret ettiği için verdi. Aynı şekilde AKP'ye oy verenlerin çoğunluğu AKP'yi sevdiğinden değil, ideolojik düzlemde CHP'den nefret ettiği için verdi. Her kesim oy verdiği partiyi kötünün iyisi olarak görüyor. "RTE vs KK" olursa RTE öne geçer her türlü. Zira Oğan'ın seçmeni CHP'den nefret ediyor. Asla Kılıçdaroğlu'na vermez.
Ne güzel konuşuyorsun, o kadar doğru ki. Birde adaya bakıyorlar. Mansur aday olsaydı yada İnce devam etseydi şu tablo çok farklı olacaktı.

KAANT10X

80+ Bronze
Bu ülkede kemal asla seçim kazanamayacagi ortadadır 2.turda yüzde 53 ile Erdoğan alır diye düşünüyorum. Z kuşağı da beklendiği gibi kilicdaroglunu değil Erdoğanı destekledi diye düşünüyorum.

Dexes

80+ Bronze
Mucize gerek. Zor. Bu ülkenin ergen Z kuşağı hariç hiçbir kesmi sandığa ekonomik saiklerle gitmez. İdeolojik sebeplerle gider. Mantıklı olan da bu zaten. Bu ideolojik değerlendirmeyi de "Bu adam nitelikli ve becerikli. Öyleyse buna oy vereyim" şeklinde değil "Şu adam beceriksiz, şunun bunun destekçisi. Öyleyse kaybetmesi için karşı tarafa vereyim." şeklinde yapar. CHP'ye oy verenlerin çoğunluğu CHP'yi sevdiğinden değil, ideolojik düzlemde AKP'den nefret ettiği için verdi. Aynı şekilde AKP'ye oy verenlerin çoğunluğu AKP'yi sevdiğinden değil, ideolojik düzlemde CHP'den nefret ettiği için verdi. Her kesim oy verdiği partiyi kötünün iyisi olarak görüyor. "RTE vs KK" olursa RTE öne geçer her türlü. Zira Oğan'ın seçmeni CHP'den nefret ediyor. Asla Kılıçdaroğlu'na vermez.

Lanet olsun bu ülkede yaşadığıma.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
946,896
Üyeler
149,100
Son üye
Emirhan3214
Top Bottom