Neler Yeni

140 TL ye 100 mbps TTNET mi yoksa Türknet mi??

Tatar123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Durmuş
Arkadaşlar ttnet aboneliğim vardı 1 ay sonra bitecek bugün bana TTNET ten dönüş yaptılar 140 tl ye iki yıl taahhütlü 100 mbps internet sağlayacaklarını söylediler. Ben türknete geçmeyi düşünüyordum bu tekliften sonra kafam karıştı. Türknette bugün itibariyle 140 tl ye yükseltti paketi sizlerden tavsiye almak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Kafamın karışmasının sebeblerinden birincisi Fiyatların bu kadar yükseldiği ortamda iki yıl boyunca aylık 140 TL'ye kullanmak bana mantıklı geldi Türknet önümüzdeki aylarda yada yıllarda fiyatı daha da yükseltecektir. İkinciside türknetin ttnetin altyapısı kullanması problemleri ttnet aracılıgıyla çözmesi olası problemlerin daha geç çözülmesi demektir.

AlphaOMG

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
Ömer Keskin
Arkadaşlar ttnet aboneliğim vardı 1 ay sonra bitecek bugün bana TTNET ten dönüş yaptılar 140 TL ye iki yıl taahhütlü 100 mbps internet sağlayacaklarını söylediler. Ben türknete geçmeyi düşünüyordum bu tekliften sonra kafam karıştı. Türknette bugün itibariyle 140 TL ye yükseltti paketi sizlerden tavsiye almak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Kafamın karışmasının sebeblerinden birincisi Fiyatların bu kadar yükseldiği ortamda iki yıl boyunca aylık 140 TL'ye kullanmak bana mantıklı geldi Türknet önümüzdeki aylarda yada yıllarda fiyatı daha da yükseltecektir. İkinciside türknetin ttnetin altyapısı kullanması problemleri ttnet aracılıgıyla çözmesi olası problemlerin daha geç çözülmesi demektir.
Taahhüt meselesi burada aslında belirleyici unsur. Ben olsam TürkNet seçerdim baktın fiyat yükseldi baktın aldığın hizmetten memnun kalmadın TT’ye veya başka operatöre geçebilirsin. İstanbul’da ikamet ediyorsan GigaFiber almanda muhtemel bunuda belirteyim. Benim tercihim TürkNet’ten yana.

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,820
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
Arkadaşlar ttnet aboneliğim vardı 1 ay sonra bitecek bugün bana TTNET ten dönüş yaptılar 140 TL ye iki yıl taahhütlü 100 mbps internet sağlayacaklarını söylediler. Ben türknete geçmeyi düşünüyordum bu tekliften sonra kafam karıştı. Türknette bugün itibariyle 140 TL ye yükseltti paketi sizlerden tavsiye almak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Kafamın karışmasının sebeblerinden birincisi Fiyatların bu kadar yükseldiği ortamda iki yıl boyunca aylık 140 TL'ye kullanmak bana mantıklı geldi Türknet önümüzdeki aylarda yada yıllarda fiyatı daha da yükseltecektir. İkinciside türknetin ttnetin altyapısı kullanması problemleri ttnet aracılıgıyla çözmesi olası problemlerin daha geç çözülmesi demektir.
Aynı sıkıntıyı çekiyorum.
Bugün türknet'e geçecektik tabii ki de şans yine yapacağını yaptı ve zam geldi.
ttnet in taahhüdü bitti, superonline da var ne yapacağız bilmiyorum.

AlphaOMG

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
Ömer Keskin
Aynı sıkıntıyı çekiyorum.
Bugün türknet'e geçecektik tabii ki de şans yine yapacağını yaptı ve zam geldi.
ttnet in taahhüdü bitti, superonline da var ne yapacağız bilmiyorum.
NetSpeed’te taahhütsüz tarifeler mevcut ona bakmanı öneririm.

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,820
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
NetSpeed’te taahhütsüz tarifeler mevcut ona bakmanı öneririm.
Usta trabzonda öyle iyi olmuyor bu şirketler.
zaten ttnet altyapısı kullanıyorlar.
Uygunsa superonline fibere bir bakayım.
net speed e de bakam.

Not: Baya uygunmuş.

Son düzenleme:

AlphaOMG

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
Ömer Keskin
net speed e de bakam.

Aynen fiyatları uygun. Taahhütsüz tarifelerden biri seçilebilir.

Tatar123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Durmuş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
net speed e de bakam.

Adana da oturuyorum bulunduğum lokasyonda sadece türk telekom altyapısı var o yüzden türk telekom altyapısını kullanan firmalara bakmak zorundayım. Netspeed fiyatları banada uygun geldi.

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,820
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
Aynen fiyatları uygun. Taahhütsüz tarifelerden biri seçilebilir.
Fiberi de varmış.
Bur da fiber sadece superonline var, şimdi superonline altyapısımı türk telekom altyapısı mı kullanacak ?

AlphaOMG

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
Ömer Keskin
Fiberi de varmış.
Bur da fiber sadece superonline var, şimdi superonline altyapısımı türk telekom altyapısı mı kullanacak ?
Hocam şu algıdan çıkalım. Fiber ve VDSL kavramı birbirine geçmiş karışmış durumda. Bunu da mevcut operatörler yüzünden. Şöyle ki;
Bu yazdıklarım teoriktir. VDSL kapsamında alacağın hız nedir? Fiber kapsamında alacağın hız nedir?
VDSL teorik olarak 100 Mbps hıza kadar olan hızı kapsar. 16’ya kadar olan ADSL’dir.
Fiber’de ise 100 Mbps üstü hızları kapsar bu da Gigabit internette dahildir bir sınırı yoktur. Şimdi firmalar fiber der ama sana verdiği hız 75 Mbps’dir bu fiber değildir aslında. Fiber demek bu TT olsun veya NetSpeed olsun fiber kabloyla santraldan saha dolabından evibe hanene çekilen fiber kablolarla mümkündür. Diğer türlü bakır kablo altyapısıyla verdiği her hizmet ya VDSL’dir ya ADSL.
Şimdi VDSL’de dezavantaj evinin saha dolabına uzaklığı ne kadar artarsa alacağın hızda buna bağlı olarak düşecektir. Fiber internette böyle bir şey söz konusu değildir. Demek istediğim alacağınız hıza bağlı olarak kategorilendirin durumu. Şöyle birşeyde var şimdi örnek veriyorum;
TT fiber çekiyor eve hatta GPON aletinide bağlıyor ama aldığın hız 90 veyahut 80 yada 100 Mbps. Ya arkadaş o zaman GPON aletini takma getirme o zaman. GPON nedir? Gigabit Passive Optical Network yani Gigabit hız için bu alet takılıyor. Milleti böyle kandırıyorlar isteseler verebilirler ama vermiyorlar bunu da şöyle saptırıyorlar 100 Mbps aldığın hız = Fiber internet. Ben şuan TürkNet’ten 1000 Mbps download ve upload alıyorum bunun için TürkNet kendi altyapısını getiriyor ayrı bir kutu ayrı bir düzenek gibi düşünebilirsin. Eğer ki fiber hızlarını verebilmek mümkün olsaydı şuan TT’ye ait kablolardan çekerdi bu durumu hallederdi.

Ekler

• 21AE2A1E-2AF3-41FF-8BA7-4FDC4B3CF333.jpeg
    21AE2A1E-2AF3-41FF-8BA7-4FDC4B3CF333.jpeg
    1.4 MB · Hit: 31
Son düzenleme:

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,820
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
Hocam şu algıdan çıkalım. Fiber ve VDSL kavramı birbirine geçmiş karışmış durumda. Bunu da mevcut operatörler yüzünden. Şöyle ki;
Bu yazdıklarım teoriktir. VDSL kapsamında alacağın hız nedir? Fiber kapsamında alacağın hız nedir?
VDSL teorik olarak 100 Mbps hıza kadar olan hızı kapsar. 16’ya kadar olan ADSL’dir.
Fiber’de ise 100 Mbps üstü hızları kapsar bu da Gigabit internette dahildir bir sınırı yoktur. Şimdi firmalar fiber der ama sana verdiği hız 75 Mbps’dir bu fiber değildir aslında. Fiber demek bu TT olsun veya NetSpeed olsun fiber kabloyla santraldan saha dolabından evibe hanene çekilen fiber kablolarla mümkündür. Diğer türlü bakır kablo altyapısıyla verdiği her hizmet ya VDSL’dir ya ADSL.
Şimdi VDSL’de dezavantaj evinin saha dolabına uzaklığı ne kadar artarsa alacağın hızda buna bağlı olarak düşecektir. Fiber internette böyle bir şey söz konusu değildir. Demek istediğim alacağınız hıza bağlı olarak kategorilendirin durumu. Şöyle birşeyde var şimdi örnek veriyorum;
TT fiber çekiyor eve hatta GPON aletinide bağlıyor ama aldığın hız 90 veyahut 80 yada 100 Mbps. Ya arkadaş o zaman GPON aletini takma getirme o zaman. GPON nedir? Gigabit Passive Optical Network yani Gigabit hız için bu alet takılıyor. Milleti böyle kandırıyorlar isteseler verebilirler ama vermiyorlar bunu da şöyle saptırıyorlar 100 Mbps aldığın hız = Fiber internet. Ben şuan TürkNet’ten 1000 Mbps download ve upload alıyorum bunun için TürkNet kendi altyapısını getiriyor ayrı bir kutu ayrı bir düzenek gibi düşünebilirsin. Eğer ki fiber hızlarını verebilmek mümkün olsaydı şuan TT’ye ait kablolardan çekerdi bu durumu hallederdi.
Dolaba uzaklığım 31 metre çok düşüş yaşarmıyım ?

BehzatÇ.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
355
İsim
behzat

AlphaOMG

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
Ömer Keskin

BehzatÇ.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
355
İsim
behzat
Hayır maksimum alabileceğin değerleri alırsın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

150 metreye kadar fazla bir kayıp olmaz.
teşekkür ederim yanıtın için tahmini 4-5 senedir türknetteyim haziran ayında 140 tl yapacaklarmıs netspeed e geçerim sanırım 94 TL den 80 mbps veriyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
966,619
Üyeler
152,708
Son üye
TheFuiiz