Neler Yeni

Yardım 144 Hz Monitörümü Laptopa Bağladım 144 Olmuyor

Ertug Karakas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
474
İsim
Ertuğ Karakaş
Arkadaşlar selamlar 144 Hz monitör almıştım kasam daha gelmedi test amaçlı laptopa bağladım fakat çözünürlük 1920x1080 fakat 60 Hz alabiliyorum Hdmi ile bağlandım 120 vb görmüyor yardım eder misiniz.
Ekran kartı laptopun 920mx

MR EE

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,198
İsim
Emre
Windows tuşu + P ile laptopun ekranını devre dışı bırakıp "sadece ikinci ekran" seçeneğini seçin. Bir de öyle deneyin.

ErcüCeran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
759
İsim
Ercüment Ceran
DP kablo ile bağlayabiliyor musunuz ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
İsmail Alpay
laptop görüntü çıkışı 144 hz desteklemiyor olabilir mi emin değilim ama seçenek olarak bi bak istersen

Ertug Karakas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
474
İsim
Ertuğ Karakaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Windows tuşu + P ile laptopun ekranını devre dışı bırakıp "sadece ikinci ekran" seçeneğini seçin. Bir de öyle deneyin.
Öyle yapıyorum fakat o zaman da ayarlar görülmüyor yani ekran ayarı vb yapamıyorum orası beyaz olarak kalıyor goruntu ayarları kısmı.
DP kablo ile bağlayabiliyor musunuz ?
Dp kablom yok şu an fakat HDMI ile 120 ye kadar alınıyor diye biliyorum.
laptop görüntü çıkışı 144 hz desteklemiyor olabilir mi emin değilim ama seçenek olarak bi bak istersen
Bunu bilmiyordum bakacağım.

RevDeisDou

80+ Titanium
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,167
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Öyle yapıyorum fakat o zaman da ayarlar görülmüyor yani ekran ayarı vb yapamıyorum orası beyaz olarak kalıyor goruntu ayarları kısmı.

Dp kablom yok şu an fakat HDMI ile 120 ye kadar alınıyor diye biliyorum.

Bunu bilmiyordum bakacağım.
Masaüstüne gelip sağ tıkla ----> Görüntü ayarları kısmına girip biraz aşağı in ----> Gelişmiş Görüntü Ayarları ----> Ekran X için görüntü bağdaştırıcısı özellikleri (Hangisi monitörse 1 veya 2) ----> Tüm Modları Listele ----> En alttakini seç.

Ertug Karakas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
474
İsim
Ertuğ Karakaş
Masaüstüne gelip sağ tıkla ----> Görüntü ayarları kısmına girip biraz aşağı in ----> Gelişmiş Görüntü Ayarları ----> Ekran X için görüntü bağdaştırıcısı özellikleri (Hangisi monitörse 1 veya 2) ----> Tüm Modları Listele ----> En alttakini seç.
Evet oldu teşekkür ederim, 120 Hz şu an bir şey daha sorabilir miyim ? Böyle genel olarak klasör isimleri vb veya yazılar biraz parlak ve böyle nasıl değim tam net değil gibi keskin biraz daha yumuşatmak için ne yapmalıyım.

RevDeisDou

80+ Titanium
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,167
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Evet oldu teşekkür ederim, 120 Hz şu an bir şey daha sorabilir miyim ? Böyle genel olarak klasör isimleri vb veya yazılar biraz parlak ve böyle nasıl değim tam net değil gibi keskin biraz daha yumuşatmak için ne yapmalıyım.
Monitör neydi? Markası ve modeli?

Ertug Karakas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
474
İsim
Ertuğ Karakaş
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Ebubekir Özkan
Arkadaşlar selamlar 144 Hz monitör almıştım kasam daha gelmedi test amaçlı laptopa bağladım fakat çözünürlük 1920x1080 fakat 60 Hz alabiliyorum Hdmi ile bağlandım 120 vb görmüyor yardım eder misiniz.
Ekran kartı laptopun 920mx
Laptopta HDMI çıkışından maksimum 120Hz alabilirsiniz. 144Hz alabilmek için Display Port girişi ya da Mini Display Port girişi olması lazım. Bu arada ben de bu monitörü almak istiyorum laptopuma bağlamak için. Laptopumda Mini Display Port girişi var. Oradan bağlamayı düşünüyorum ekstra kablo ile. Monitörden genel olarak memnun musunuz? Forumlarda çok fazla şikayetler gördüm de emin olamadım alıp almama konusunda.

Ertug Karakas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
474
İsim
Ertuğ Karakaş
Laptopta HDMI çıkışından maksimum 120Hz alabilirsiniz. 144Hz alabilmek için Display Port girişi ya da Mini Display Port girişi olması lazım. Bu arada ben de bu monitörü almak istiyorum laptopuma bağlamak için. Laptopumda Mini Display Port girişi var. Oradan bağlamayı düşünüyorum ekstra kablo ile. Monitörden genel olarak memnun musunuz? Forumlarda çok fazla şikayetler gördüm de emin olamadım alıp almama konusunda.
Ben hepsiburadadan aldım TuruncuBilgisayardan çok kısa sürede geldi ve çok iyiydi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
murat örke
Hocam bir şeyi ögrenmek istiyorum hortlatmış olcam biraz konuyu ama laptopunuz normalde 60 hz miydi merak etttim?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
967,564
Üyeler
152,927
Son üye
kiranami
Top Bottom