Neler Yeni

1440p IPS monitör tavsiyesi

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
658
İsim
Sercan GÖKALP
Şu an için bütçemi çok zorluyor, alsam alırım ama farklı harcamalarım da var.

Belki bir süre 1080p'yi denerim yarı fiyatına. İlerde satar tekrar 2k'ya geçebilirim diye düşünüyorum. Ama daha önce hiç 1080p monitör kullanmadım o sebepten merak ettim çok fark olur mu görüntüde diye.
Çok saçma bir karar olur bence. Zaten 2k monitörün varsa 1080p kullanabilirsin çözünğrlük düşürüp sen gidip 1080p monitör alınca bir fark olmayacak ki bide boşu boşuna ilerde satmaya uğraşıcaksın

40Five

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Abdullah ba
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mete Kunteper
Çok saçma bir karar olur bence. Zaten 2k monitörün varsa 1080p kullanabilirsin çözünğrlük düşürüp sen gidip 1080p monitör alınca bir fark olmayacak ki bide boşu boşuna ilerde satmaya uğraşıcaksın
2k monitörüm yok hocam, bozuldu. Şu an monitörüm yok. 2k da pahalı geliyor 10-13k arası, o yüzden 5000 liraya güzel bir 1080p almayı düşündüm. Yanlış anladın heralde ilk mesajda yazmıştım durumu.

Van man

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Ahmet Görentaş
Hocam ben MSI g274qpf modelini kullanıyorum QuantumDot olmayan versiyon, QuantumDot olanlar gereksiz şekilde pahalı şuan QD olmayanları 9 bin liraya bulabilirsiniz.Oldukça memnunum.

alikorkut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Korkutali avar
1000024247.jpg
bütçeni bilmiyorum ama 3 aydır çok memnunun hiçbir konuda üzmez.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mete Kunteper
Hocam ben MSI g274qpf modelini kullanıyorum QuantumDot olmayan versiyon, QuantumDot olanlar gereksiz şekilde pahalı şuan QD olmayanları 9 bin liraya bulabilirsiniz.Oldukça memnunum.
O monitörü en baştan beri takip ediyorum ama satıcıları kötü olduğu için sipariş edemedim bir türlü. Ebrar Bilgisayar ve GPN Teknolojiden uzak durmakta fayda var. Güvenilir bir satıcısı olmadığı için almadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıntıyı görüntülebütçeni bilmiyorum ama 3 aydır çok memnunun hiçbir konuda üzmez.

Bütçeyi aştığı gibi 32" olması benim için tercih sebebi değil hocam. 27"ten büyük monitör almayı düşünmüyorum.

stiga05fx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Draq123
Merhaba arkadaşlar,

3,5 yıldır kullandığım 1440p 144Hz VA AOC Q27G2U monitörüm aniden bozuldu. Görüntü kafasına göre gelip gidiyor. Tamiri 360$ tuttuğu için yeni bir monitör bakıyorum.
Bu sefer IPS panele geçmek istiyorum. Ekran kartım NVIDIA RTX 3070.

Aşağıdaki modellere arasında kaldım. AOC monitörüm bence kısa sürede bozulduğu için biraz mesafeliyim.
Bu monitörler arasında panel kalitesi vb. bilgilere sahip arkadaşlardan yorum bekliyorum.
Teşekkürler.

Karşılaştırma linki
Alıntıyı görüntüle
3070 ise düşsen iyi olur 1080p ye attığın monitörlerden en iyisi dell.

Asus ben almam aoc 9.5k ya iyi

Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
Tekirdağlı Erşan Kuneri
DELL tercih et

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Eyüp YİLDIRIM
Merhaba arkadaşlar,

3,5 yıldır kullandığım 1440p 144Hz VA AOC Q27G2U monitörüm aniden bozuldu. Görüntü kafasına göre gelip gidiyor. Tamiri 360$ tuttuğu için yeni bir monitör bakıyorum.
Bu sefer IPS panele geçmek istiyorum. Ekran kartım NVIDIA RTX 3070.

Aşağıdaki modellere arasında kaldım. AOC monitörüm bence kısa sürede bozulduğu için biraz mesafeliyim.
Bu monitörler arasında panel kalitesi vb. bilgilere sahip arkadaşlardan yorum bekliyorum.
Teşekkürler.

Karşılaştırma linki
Alıntıyı görüntüle
Tepkime sürelerinin genelde doğru çıkmadığını gördük hangi panelin rengi daha güzelse onu al 170 ve 180hz de aradaki farkı anlamazsın bile.

Shoto

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Shoto Todoroki
O monitörü en baştan beri takip ediyorum ama satıcıları kötü olduğu için sipariş edemedim bir türlü. Ebrar Bilgisayar ve GPN Teknolojiden uzak durmakta fayda var. Güvenilir bir satıcısı olmadığı için almadım.

Bütçeyi aştığı gibi 32" olması benim için tercih sebebi değil hocam. 27"ten büyük monitör almayı düşünmüyorum.
Ebrar bilgisayardan almıştım ben hiçbir sıkıntı yaşamadım en iyi seçenek qd modeli ama bütçe yoksa qd siz modeli veya asus en iyi tercih olacaktır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
914,686
Üyeler
141,873
Son üye
unmaruf0
Top Bottom