Neler Yeni

144hz alamıyorum,60hz alabiliyorum

Aithusa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmet ÇAM
Selamlar,Donanım Arşivi V3.5 sistemini kısa bir süre önce özelleştirme yapmadan satın aldım,Yanında da viewsonic vx2458-c-mhd 144hz monitörünü aldım
Sistem geldiğinde monitörden 'sinyal yok' hatası aldım,her şeyi denedim,sistemi geri gönderdim. Bi sıkıntı olmadığını söyleyerek bana geri gönderdiler
Ama ben yine görüntü alamadım. HDMI 2.0 kablosunu kullanıyordum. Daha sonra tanıdık bi bilgisayarcıya götürdüm,sistemi ve monitörü
Bilgisayarcı bi süre uğraştıktan sonra görüntü alabildi,fakat DVI girişine bir dönüştürücü takarak
Sistemi çalıştırdığımda ise monitörümden almam gereken 144hz yerine 60hz almaya başladım.
Bilgisayarcı da monitörü satmamın en doğru karar olacağını söyledi
Şimdi ben monitörü satmadan,144hz alabilmemin bi yolu yok mu ? Display Port kablosu ile falan alamaz mıyım acaba ?
Yoksa hiç uğraşmayıp satayım mı direkt,zaten sıfır gibi şu anda
Yardımlarınız için teşekkürler

YSB61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Yavuz Selçuk Barut
Yanlış Bilgilendirme
HDMI kablo 144 hz vermez. Güncel sürümler maksimum 120 hz görüntü verir. Display port kablosu ile 144 hz alabilirsiniz. Pc görüntü ayarlarından kablonuzu taktıktan sonra hz i 60dan 144 e çekerseniz istediğiniz hz i yakalarsınız.

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,806
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Selamlar,Donanım Arşivi V3.5 sistemini kısa bir süre önce özelleştirme yapmadan satın aldım,Yanında da viewsonic vx2458-c-mhd 144hz monitörünü aldım
Sistem geldiğinde monitörden 'sinyal yok' hatası aldım,her şeyi denedim,sistemi geri gönderdim. Bi sıkıntı olmadığını söyleyerek bana geri gönderdiler
Ama ben yine görüntü alamadım. HDMI 2.0 kablosunu kullanıyordum. Daha sonra tanıdık bi bilgisayarcıya götürdüm,sistemi ve monitörü
Bilgisayarcı bi süre uğraştıktan sonra görüntü alabildi,fakat DVI girişine bir dönüştürücü takarak
Sistemi çalıştırdığımda ise monitörümden almam gereken 144hz yerine 60hz almaya başladım.
Bilgisayarcı da monitörü satmamın en doğru karar olacağını söyledi
Şimdi ben monitörü satmadan,144hz alabilmemin bi yolu yok mu ? Display Port kablosu ile falan alamaz mıyım acaba ?
Yoksa hiç uğraşmayıp satayım mı direkt,zaten sıfır gibi şu anda
Yardımlarınız için teşekkürler
Bilgisayarcı saçmalamış. Display Port Kablosu takın sisteme. Sorununuz çözülecektir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama Görüntü ayarlarından monitörünüzün hz ayarını 144hz'e çekmeyi unutmayın.

Aithusa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmet ÇAM
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
HDMI kablo 144 hz vermez. Güncel sürümler maksimum 120 hz görüntü verir. Display port kablosu ile 144 hz alabilirsiniz. Pc görüntü ayarlarından kablonuzu taktıktan sonra hz i 60dan 144 e çekerseniz istediğiniz hz i yakalarsınız.
HDMI 2.0 verir diye biliyorum,vatan bilgisayar da öyle demişti

Bilgisayarcı saçmalamış. Display Port Kablosu takın sisteme. Sorununuz çözülecektir.

Ama Görüntü ayarlarından monitörünüzün hz ayarını 144hz'e çekmeyi unutmayın.
Malum her yer kapalı,karantinadayız,tavsiyeniz var mı,hangi kabloyu alayımilink atabilir misiniz ?

Baihu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
815
İsim
Selim Tüylü
Hdmi kablo ile Acer monitör kullanıyorum. Hiçbir ayar yapmadım. Hdmi kablosu bulabilirseniz, onunla deneyin.
Ekran Alıntısı.PNG

Aithusa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmet ÇAM
Hdmi kablo ile Acer monitör kullanıyorum. Hiçbir ayar yapmadım. Hdmi kablosu bulabilirseniz, onunla deneyin. Alıntıyı görüntüle
HDMI 2.0 denemiştim zaten ilk başta,fakat sinyal yok hatası aldım,bilgisayarcı da DVI girişine dönüştürücü taktı,o şekilde görüntü alabiliyorum,fakat 60hz

Baihu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
815
İsim
Selim Tüylü
HDMI 2.0 denemiştim zaten ilk başta,fakat sinyal yok hatası aldım,bilgisayarcı da DVI girişine dönüştürücü taktı,o şekilde görüntü alabiliyorum,fakat 60hz
Dönüştürücüden kaynaklanabilir.

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,806
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz

Aithusa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmet ÇAM
Dönüştürücüden kaynaklanabilir.
Ben de öyle düşünüyorum da,display port ile de görüntü alabilir miyim bilmiyorum,HDMI ile neden alamadığımı da anlamadım

Bu kabloyu alabilirsiniz.

Teşekkürler yardımınız için,HDMI ile alamamamın nedeni var mıdır acaba ? DP ile alırım umarım

Baihu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
815
İsim
Selim Tüylü
Yorumlarda hdmi ile 144Hz alınamayacağını yazıyordu. Taktım çalıştı. Displayport kablosu daha yüksek frekansları desteklediği için herkes onu öneriyor. Monitörün yanında verselerdi iyi olacaktı. :) Ucuz monitörlerin yanında vermiyorlar.

Aithusa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmet ÇAM
Yorumlarda hdmi ile 144Hz alınamayacağını yazıyordu. Taktım çalıştı. Displayport kablosu daha yüksek frekansları desteklediği için herkes onu öneriyor. Monitörün yanında verselerdi iyi olacaktı. :) Ucuz monitörlerin yanında vermiyorlar.
1299 tl para verdim :) Çıkmasını çok da beklemedim

softwaredevelopers

80+ Bronze
En güvenilir ve doğru çözüm Display Port kullanmanız.

YSB61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Yavuz Selçuk Barut
Daha önce görmedim HDMI ile 144 fps alan. Kendim de dahil. 120 hz max gösteriyordu. Sizde olması ilginç.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
981,971
Üyeler
155,341
Son üye
keremdumaan54
Top Bottom