Neler Yeni

Yardım 144hz monitörde sorun var

Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Arda hocat
merhaba bende rampage rm 244 144hz 1ms pivot oyuncu monitörü vardı ben bu monitörü bi müddet içinden dp kablosu çıkmadığı için içindeki hdmi kablosu ile 120hz de kullandım ve 144hzye geçmek istediğim için dp kablosu aldım.çok yüksek meblağda bir para vermedim kabloya yaklaşık 50tl lik bir kabloydu yorumlarına baktım herhangibir kötü yorum göremediğim için almak istedim ve kablo elime ulaştı 144hz ye aldığımda bıraktığım videodaki sorun oluşuyıor ama gsync açarsam bu sorun düzeliyor.120hz de de aynı sorun olacak mı diye denemek için monitörü eskisi gibi 120hz ye aldım ve aynı sourn ara sıra 120hz de de oluyor dp kablosuyla alakalı olabileceğini düşünüyorum siz de bi bakarmısınız.ayrıca monitörümden de çok memnundum umarım monitörle ilgili bir sorun değildir.attığım videodaki durum belki kablo ile alakalı da değildir
tamamen gsync ile alakalı da olabilir çünkü gsync açmadığım sürece bu durum var gsync açarsam sorun çözülüyor ama mesela valorantı kapatırken 1-2 saniyeliğine yine bu durum oluyor ama sonra düzeliyor
aynı zamanda elimde olan dp kablosunda ferrit boğumu yok genelde hdmi kablolarında olur ama dp kablolarının genelinde var mı yokmu onu bilmiyorum bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

video:
youtubeye liste dışı olarak attım
Mesaj otomatik birleştirildi:

yani sorun bu şekilde aşağıdan yukarıya doğru bir piksel dalgalanması var gibi

Top Bottom