Neler Yeni

Çözüldü✓ 14700KF 240mm COOLER MASTER MASTERLIQUID ML240L yeter mi?

Bones

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Jon
Arkadaşlar 240mm yeter mi bu güçlü işlemciyi soğutmak için 360mm kasam desteklemiyor ya da başka kaliteli marka önerileriniz varsa çünkü ilk defa deneyeceğim dezavantajları var mı bakımı vs sızdırma yapmasın yeter?
240 mm bir sıvı soğutma senin için tam performans sağlamıyacaktır yük altında sinir bozucu ısılara ulaşabilir.sıvı soğutmayı kendi custom bir şekilde yapmıyosan sızdırma sorunu olmayacaktır,

corez

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Mert Uysal
nh-d15 markasıda top seviyedir bu arada da kule tipi daha çok yakınım, phantom spirit mi sizce be quiet dark pro 4 mü siz birde i9 14th kullanıyorsunuz benimki i7 14th yani eğer onu soğutuyorsa yeterli seviyede benim işlemciyide haliyle soğutur phantom spirit bütçeme daha yakın ama eğer derseniz be quiet dark pro 4 daha avantajlı olur onu alacağım ?
be quiet baktim turkiyede cok pahali almanyadan aldigim icin ucuza geliyordu bu fiyat sikalasinda phantom sprit daha iyi , performans olarakta aynilar zaten be quiet daha sessiz oda fandan oturu oda sessizlikten kastim odada uc aktif pc calisiyor yukte devamli o yuzden

ama bu dedigimi unutmayiniz islemciler sicak calisiyor gucsuz islemcilerle normal sicakliklari kiyaslamak dogru olmaz ben 3 ay boyunca yuzde 100 cpuda yani 100derecede full calistirdigimda oldu baska cpularda 100 derece zarar verebilirken bunlarda oyle bir durum yok

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Can Engin
be quiet baktim turkiyede cok pahali almanyadan aldigim icin ucuza geliyordu bu fiyat sikalasinda phantom sprit daha iyi , performans olarakta aynilar zaten be quiet daha sessiz oda fandan oturu oda sessizlikten kastim odada uc aktif pc calisiyor yukte devamli o yuzden

ama bu dedigimi unutmayiniz islemciler sicak calisiyor gucsuz islemcilerle normal sicakliklari kiyaslamak dogru olmaz ben 3 ay boyunca yuzde 100 cpuda yani 100derecede full calistirdigimda oldu baska cpularda 100 derece zarar verebilirken bunlarda oyle bir durum yok
tamamdır zaten phantom spirit 120se alacaktım ki zaten 100C aşacak bir cpu kullanımı olacağını düşünmüyorum oyunlarda max ne kadar cpu kullanımı olabilir ki yani değil mi sıvı soğutmayı almak hiç istememiştim yani eğer öyleyse 14700kf siparişini vereceğim hayırlısıyla....

corez

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Mert Uysal
tamamdır zaten phantom spirit 120se alacaktım ki zaten 100C aşacak bir cpu kullanımı olacağını düşünmüyorum oyunlarda max ne kadar cpu kullanımı olabilir ki yani değil mi sıvı soğutmayı almak hiç istememiştim yani eğer öyleyse 14700kf siparişini vereceğim hayırlısıyla....
örnek vereyim
phantom sprit 75 derece
360lık artic 70 derece

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Can Engin
örnek vereyim
phantom sprit 75 derece
360lık artic 70 derece
tamamdır hocam içimi birazcık daha rahatlattığınız için ki zaten o işlemci için normal max 85 geçmesin okeydir teşekkürler cevaplarınız için :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
955,068
Üyeler
150,607
Son üye
bruss
Top Bottom