Neler Yeni

15.000-22.000 TL arasında masaüstü hazır veya toplama bilgisayar önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
arda alan
Selam dostlar yakın bir tarihte bilgisayar almayı düşünüyorum. Toplama ya da hazır olması fark etmez (performans odaklı olsa yeter), elimde ram ve monitör bulunuyor, bu sebeple ile sadece hazır kasa (düşük ram'li) veya toplama bir bilgisayar almayı düşünüyorum. Son bir kaç yıldır işin içinde olmadığım için neler alınabilir veya hangi ürünler fiyat performans bilmediğim için nasıl bir sistem toplamam gerektiği hakkında kararsızım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

asko56

80+ Bronze
Selam dostlar yakın bir tarihte bilgisayar almayı düşünüyorum. Toplama ya da hazır olması fark etmez (performans odaklı olsa yeter), elimde ram ve monitör bulunuyor, bu sebeple ile sadece hazır kasa (düşük ram'li) veya toplama bir bilgisayar almayı düşünüyorum. Son bir kaç yıldır işin içinde olmadığım için neler alınabilir veya hangi ürünler fiyat performans bilmediğim için nasıl bir sistem toplamam gerektiği hakkında kararsızım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1. ramler ne ddr4 mü ddr3 mü ddr5 mi orasını niye söylemiyorsun birde ram kaç gb

2.monitörün çözünürlügü nedir 1080p mi 2k mı 4k mı

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
arda alan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1. ramler ne ddr4 mü ddr3 mü ddr5 mi orasını niye söylemiyorsun birde ram kaç gb

2.monitörün çözünürlügü nedir 1080p mi 2k mı 4k mı
Kusura bakmayın tamamen aklımdan uçmuş. Monitör 1080p Asus Vg248 serisinden 0.5 ms, tam olarak model numarasını hatırlamıyorum. Ram 16gb, DDR4.

asko56

80+ Bronze
Kusura bakmayın tamamen aklımdan uçmuş. Monitör 1080p Asus Vg248 serisinden 0.5 ms, tam olarak model numarasını hatırlamıyorum. Ram 16gb, DDR4.
şimdi 16 gb mhz i ne tek slot mu 2x8 mi bunlar önemli

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
arda alan
vallahi mahcup oldum tekrardan özür diliyorum. dosya eki olarak detayları bırakayım en iyisi :D

Ekler

• ram.JPG
    ram.JPG
    24.5 KB · Hit: 28

asko56

80+ Bronze
ramin 2400 mhz 1 tane 16 gb marka nedir sogutucu varmı yokmu çünkü ram işi sakat is her ram birbirine uymaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
arda alan
Ram'i ekte paylaştım. Maalesef elimde bir soğutucu bulunmuyor. Bu arada ilginiz için çok teşekkür ediyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ramin 2400 mhz 1 tane 16 gb marka nedir sogutucu varmı yokmu çünkü ram işi sakat is her ram birbirine uymaz
Bu arada ekstra ram alırsam uyumlu olmak zorunda değil. Şahsen 16 gb ram'in bana fazlası ile yeteceğini düşünüyorum. Fakat uyumlu olursa güzel olur. :)

Ekler

• rampc.jpg
    rampc.jpg
    443 KB · Hit: 13

asko56

80+ Bronze
Ram'i ekte paylaştım. Maalesef elimde bir soğutucu bulunmuyor. Bu arada ilginiz için çok teşekkür ediyorum.

Bu arada ekstra ram alırsam uyumlu olmak zorunda değil. Şahsen 16 gb ram'in bana fazlası ile yeteceğini düşünüyorum. Fakat uyumlu olursa güzel olur. :)

22 bin TL ye ryzen 5600 sistem toplarsınız amd sistemlerde çift kanal ram eşittir daha fazla performans rami 2.elden satın o ram performansı düşük kalıcak 3200 mhz üstü ramli hazır sistem bakıcaksınız

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,014
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
arda alan
22 bin TL ye ryzen 5600 sistem toplarsınız amd sistemlerde çift kanal ram eşittir daha fazla performans rami 2.elden satın o ram performansı düşük kalıcak 3200 mhz üstü ramli hazır sistem bakıcaksınız
Tamamdır hocam çok teşekkür ederim, fikrinizi değerlendireceğim. Yine de aklınıza hazır bir sistem de gelirse lütfen paylaşmaktan çekinmeyin. Kolay gelsin.

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,014
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye

asko56

80+ Bronze
Tamamdır hocam çok teşekkür ederim, fikrinizi değerlendireceğim. Yine de aklınıza hazır bir sistem de gelirse lütfen paylaşmaktan çekinmeyin. Kolay gelsin.

bu sistemde ssd yi 1 tb yapın biraz fazla olucak bütçenizden ama deger

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
arda alan
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim hocam. Müsait olduğum bir zaman değerlendireceğim. Sağlıcakla.

bu sistemde ssd yi 1 tb yapın biraz fazla olucak bütçenizden ama deger
Eyvallah usta senide yordum ama kusura bakma. Çok teşekkür ederim.

Top Bottom