Neler Yeni

15-21K Arası Hazır Sistem Önerisi

Grande Terim

80+ Silver
teşekkür ederim hocam sağolun. gerçekten birkaç gündür anlayamadığım tek konu bu ekran kartı konusu oldu. vram 16 gb göz cezbediyo ama diğer tarafta da 12 vram fazlasıyla yeter gibi duruyor. tek sıkıntılar cw sıkıntısı ve az ihtimal de olsa görünen wattman sıkıntısı olarak yazılmış asus karta. Gerçekten kararsız kaldım.
oradaki 16gb vrame bakmayın 6750 xt çok daha iyidir ve 12gb vram gayet yeterlidir

HansLanda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mert Anıl
Tekrar iyi akşamlar arkadaşlar. Sağ olun birçok öneride bulundunuz. Birçok sisteme baktım hem buradan hem de kendim. Bir tane sistemin fiyatı daha dikkatimi çekti.
*** https://www.gaming.gen.tr/urun/4994...2gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/
RTX3060 12 GB kartlık sistem ufak bir anakart(B550M) ve ssd(WD Blue) düzenlemesiyle 18300₺ gibi bir fiyata geliyor.
Bu mu daha uygun yoksa aşağıda sizlerin tavsiye ettiği şu iki sistemlerin özelleştirilmiş hallerinden biri mi?
1-) https://www.itopya.com/mentor-robbe...721_1-11288_1-17115_2-19573_1-23557_1-13506_1 ---- (güçlü bir işlemci soğutucusu+B550M ile 21500₺ civarı)
2-) https://www.itopya.com/frekans-a2_h23646 ----- (i5 12400F + prime B760M + MLD M700 1 TB SSD ile 16780₺)

Bu üç seçimden en mantıklı olan hangisidir acaba?

Son düzenleme:

Xess01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Caner N
Bütçe varsa ben 6750 XT yi almanın öneririm.Arc ekran kartının biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.3060 sisteme gelince 6750 XT 3060 2 gömlek üstü bana göre.Aradaki 3000 lira farkı çok rahat hakkını verir

HansLanda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mert Anıl
Bütçe varsa ben 6750 XT yi almanın öneririm.Arc ekran kartının biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.3060 sisteme gelince 6750 XT 3060 2 gömlek üstü bana göre.Aradaki 3000 lira farkı çok rahat hakkını verir
teşekkür ederim öneriniz için hocam
:)

Bura.K

80+ Silver
teşekkür ederim öneriniz için hocam
:)
ARC kartlar her ay güncelleme alıyor ve performans artışına gidiyor. Menüsü falan sade ve güzel kullanımı var ancak Trafo gibi. İnanılmaz güç tüketiyor. Ama diğerlerine nazaran bazı durumlarda çok daha uygun olabiliyor.

HansLanda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mert Anıl
ARC kartlar her ay güncelleme alıyor ve performans artışına gidiyor. Menüsü falan sade ve güzel kullanımı var ancak Trafo gibi. İnanılmaz güç tüketiyor. Ama diğerlerine nazaran bazı durumlarda çok daha uygun olabiliyor.
Dün önerildiğinden beri alsam mı almasam mı dediğim bir sistem oldu açıkçası. diğerleri ile aradasındaki bariz fiyat farkı beni çekiyor biraz. Hani kalan para ile de sadece monitörden ziyade başka ihtiyaçlarında karşılarım vs. Bir de ben kodlama yazılım gibi şeyler ile de uğraşmaya çalışıyorum. Burada da nvidia hep ön plana çıkartılmış diğer forumlarda falan performans olarak. Kimisi pahalı demiş başka forumlarda bu sistemlere kimisi kaçırma sudan ucuz falan. R5 5600 kullanmak istediğim bir işlemci ancak onun için de ekstra bir fan masrafı olacak diğer sistemlerde. RX6750 de izlediğim test videolarında(fps vs) cezbetti beni diyebilirim. Bilemedim gerçekten.Arafın da arafında kaldım diyebilirim :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dün önerildiğinden beri alsam mı almasam mı dediğim bir sistem oldu açıkçası. diğerleri ile aradasındaki bariz fiyat farkı beni çekiyor biraz. Hani kalan para ile de sadece monitörden ziyade başka ihtiyaçlarında karşılarım vs. Bir de ben kodlama yazılım gibi şeyler ile de uğraşmaya çalışıyorum. Burada da nvidia hep ön plana çıkartılmış diğer forumlarda falan performans olarak. Kimisi pahalı demiş başka forumlarda bu sistemlere kimisi kaçırma sudan ucuz falan. R5 5600 kullanmak istediğim bir işlemci ancak onun için de ekstra bir fan masrafı olacak diğer sistemlerde. RX6750 de izlediğim test videolarında(fps vs) cezbetti beni diyebilirim. Bilemedim gerçekten.Arafın da arafında kaldım diyebilirim :D
Ultra grafik vb. beklentim yok dedim evet ama bu da demek değil ki hiç performans almadan kullanayım bilgisayarı.

disguisef

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Kaan
Valla bende rtx 3060 ti li sistem sipariş ettim foruma bakarsam daha ekran kartını takmadan satılığa çıkaricak gibiyim amd bu kadar ballandiriliyor canım çekmedi değil

HansLanda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mert Anıl
Valla bende rtx 3060 ti li sistem sipariş ettim foruma bakarsam daha ekran kartını takmadan satılığa çıkaricak gibiyim amd bu kadar ballandiriliyor canım çekmedi değil
hayırlı olsun hocam. 3060 ti ile rx6750 karşılaştırmalarında fps olarak uç farklar yoktu sanırım.

Fazla bilgi birikim yoksa bilen arkadaşlardan en sona kadar tavsiye almak en mantıklısı gibi. 3-4 gündür kaç tane sistem üstünde gittim geldim daha karar veremedim :d

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Yusuf TİLLİ

Ultra grafik vb. beklentim yok dedim evet ama bu da demek değil ki hiç performans almadan kullanayım bilgisayarı.
Kodlama ve yazılımı vs. işin içine sokarsan NVIDIA alman gerekli olur yoksa kas gücü olarak AMD daha iyi. Ayrıca tekli işlemci performansı intelin daha iyi buda kodlama vs gerektiren işlerde daha fazla performans anlamına gelir ryzen 5 5600 e göre. Çünkü ryzen 5 5600 multi yani bir taraftan oyun bir taraftan yayıncılık anlamında performansı fazla.
Ayrıca attığın sistemlerde 3060 ı almada diğer hangisini alırsan al. 3060 pahalı o sistemde.

HansLanda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mert Anıl
Kodlama ve yazılımı vs. işin içine sokarsan NVIDIA alman gerekli olur yoksa kas gücü olarak AMD daha iyi. Ayrıca tekli işlemci performansı intelin daha iyi buda kodlama vs gerektiren işlerde daha fazla performans anlamına gelir ryzen 5 5600 e göre. Çünkü ryzen 5 5600 multi yani bir taraftan oyun bir taraftan yayıncılık anlamında performansı fazla.
Ayrıca attığın sistemlerde 3060 ı almada diğer hangisini alırsan al. 3060 pahalı o sistemde.
Intel Arc750 iş görür mü peki kodlama ve yazlım vs. gösterdiğim yükseltme ile hocam? Ayriyetten mentor-robber sisteminin kasasında bulunan psu için pek de iyi yorumlar yok. Kasa değişimi yapmak gerekir mi? Ya da ayrı olarak bir psu almak?

Buna baktım ama anakart düzenlemesi ile falan yine 21 bine yakın bir paraya denk geliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Yusuf TİLLİ
Intel Arc750 iş görür mü peki kodlama ve yazlım vs. gösterdiğim yükseltme ile hocam? Ayriyetten mentor-robber sisteminin kasasında bulunan psu için pek de iyi yorumlar yok. Kasa değişimi yapmak gerekir mi? Ya da ayrı olarak bir psu almak?

Buna baktım ama anakart düzenlemesi ile falan yine 21 bine yakın bir paraya denk geliyor
Arc750 yeni bir kart hakkında pek fazla bir fikrim yok. Gelen her güncellemeyle performansı katlanıyor ama yeni olduğu için bilemem. Mentor Robber için dediğin doğru psu su pek iyi sayılmaz. Bence Cavus kerem'in attığı sistem güzel. SSD güncellemesi yap , anakart için güzel seçenek koymamışlar. Anakart upgrade etmeden al, gelen anakartı sat üzerine az koyup toplamda 18k civarında paraya güzel bir sistem yapabilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
923,402
Üyeler
143,574
Son üye
Nonameuss
Top Bottom