Neler Yeni

Çözüldü✓ 150K PC TOPLAMA(SADECE KASA ÇEVRE BİRİMLERİ İÇİN AYRI BÜTÇEM VAR)

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Şahsım adına konuşacak olursam 150 bin TL bir bilgisayar için günümüze göre aşırı pahalı. Üstelik bankadan 24 ay taksitli kredi çektim diyorsunuz. Bunun geri dönüşü size kim bilir ne kadar olacak. Faizi vesaire epey yüksektir diye düşünüyorum. Tabii ki herkesin kendi hayali kendi hayatı buna karışmak olmaz. Burada dizilen sistemler güzel, bunlardan birini alabilirsiniz. Hayırlı olsun şimdiden.

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,410
İsim
Mehmet Aslan
Yeni atandım çocukluğumdan beri toplamak istediğim pcyi toplamak istiyorum. Çevre birimleri dışında 150 bin TL bütçem bulunuyor(bankadan 24 ay taksitli kredi çektim). Bana beyaz konsept hazır sistem veya parça önerebilirmisiniz. Kasa için geçenlerde hyte y70 lcd ekranlı bir kasa görmüştüm bu tarzda daha uygun ekranlı kasa varsa onlar daha ok gibi olur. yardımcı olabilecek var mı?
bu parçalar ile 158.000 civarı tuttu. 155.000 e kadar düşmek için ekran kartında gigabyte aero modeli var ona da bakabilirsiniz. Mis gibi, psu ya kadar bembeyaz bir sistem :D

Parçalar👇

Ekran kartı: https://www.sinerji.gen.tr/asus-gef...an-karti-p-45838?utm_campaign=akakce&v=1.94.8

kasa: https://www.gaming.gen.tr/urun/4523...unmatik-ekranli-gaming-kasa-cs-hyte-y70-ww-l/

işlemci: https://www.akakce.com/islemci/en-u...MI9KXLypLhhQMVMKiDBx1oPwaaEAAYASAAEgIt5fD_BwE

anakart: https://www.akakce.com/anakart/en-u...-wi-fi-amd-am5-ddr5-atx-fiyati,571741768.html

psu: https://www.trendyol.com/cougar/120...djust_campaign=akakce_urun_listeleme&v=1.34.7

ram: https://www.sinerji.gen.tr/gskill-3...x2-tz5rw-p-47885?utm_campaign=akakce&v=1.46.9

ssd: https://www.n11.com/urun/kioxia-exc...akce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel

soğutucu: https://www.n11.com/urun/bitfenix-a...akce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel

çok iyi sistem sadece cpu da yükseltme yapıp alırım 160k düz gitsin sorun olmaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şahsım adına konuşacak olursam 150 bin TL bir bilgisayar için günümüze göre aşırı pahalı. Üstelik bankadan 24 ay taksitli kredi çektim diyorsunuz. Bunun geri dönüşü size kim bilir ne kadar olacak. Faizi vesaire epey yüksektir diye düşünüyorum. Tabii ki herkesin kendi hayali kendi hayatı buna karışmak olmaz. Burada dizilen sistemler güzel, bunlardan birini alabilirsiniz. Hayırlı olsun şimdiden.
bir ev alacaktık onun adına 150k konut kredisi çektik 2 yıllığına garantiden ayda 9k geri ödemesi var 24 ayın sonunda 239k lık bir girme olacak ondada sorun olmaz çünkü şuan ayda 45k net gelirim var 2 yıl sonunda en az 75k net gelirim olur yani koymaz bana

Son düzenleme:

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,410
İsim
Mehmet Aslan

bir ev alacaktık onun adına 150k konut kredisi çektik 2 yıllığına garantiden ayda 9k geri ödemesi var 24 ayın sonunda 239k lık bir girme olacak ondada sorun olmaz çünkü şuan ayda 45k net gelirim var 2 yıl sonunda en az 75k net gelirim olur yani koymaz bana
hocam alacağınız en sağlam oyun işlemcilerinden biri 7800x3d dir. İlla ryzen 9 olsun derseniz bu var ama arada 6-7 TL civarı fark var.

Zexius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
328
İsim
Poyraz
geleceek vaadeden sistemler 50 binden başlıyor reis 150 bin artık çok aşırı pahalı denemez.

geleceek vaadeden sistemler 50 binden başlıyor reis 150 bin artık çok aşırı pahalı denemez.
20 bin liralık kasalarda var ama ekran kartı haricinde herşeye giriş seviyesi koyuyorlar 20 bin liralık kasanın ömrü çok uzun olmaz parası fazla olsun ömrü uzun olsun

hocam alacağınız en sağlam oyun işlemcilerinden biri 7800x3d dir. İlla ryzen 9 olsun derseniz bu var ama arada 6-7 TL civarı fark var.
7900x 2tl fark var 7800x3d ile ama arada baya performans farkı var

20 bin liralık kasalarda var ama ekran kartı haricinde herşeye giriş seviyesi koyuyorlar 20 bin liralık kasanın ömrü çok uzun olmaz parası fazla olsun ömrü uzun olsun
aynen 30 binlik pc alıp yarım yıl sonra çöp olacağına en az beni 6 yıl boyunca gelecek tüm oyunları çok iyi performanslarda oynatsın 250k bile verebilirim yani ahlık kazanç 50k ya yakın dönerle beraber askerliğimi 2034e kadar ertelemişim 10 yıl içinde her şeyimi tamamlarım zaten 2026 sonunda ottowaya gidicem

Son düzenleme:

yolyordam35

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
638
İsim
Celal Smyrna

kendi memleketinize mi atandiniz hocam?

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,410
İsim
Mehmet Aslan
7900x 2tl fark var 7800x3d ile ama arada baya performans farkı var

aynen 30 binlik pc alıp yarım yıl sonra çöp olacağına en az beni 6 yıl boyunca gelecek tüm oyunları çok iyi performanslarda oynatsın 250k bile verebilirim yani ahlık kazanç 50k ya yakın dönerle beraber askerliğimi 2034e kadar ertelemişim 10 yıl içinde her şeyimi tamamlarım zaten 2026 sonunda ottowaya gidicem
hangi siteden baktınız bilmiyorum ama oyun performansında 7800x3d 7900x den çok çok daha iyi haberiniz olsun. 7950x3d almayacaksanız oyun konusunda hiçbir ryzen 9 modelini almanızı önermem. 7800x3d dünyanın en iyi oyun işlemcisi olarak geçiyor.
Bakın test videosu kendiniz görün:

kendi memleketinize mi atandiniz hocam?
yok samsun

hangi siteden baktınız bilmiyorum ama oyun performansında 7800x3d 7900x den çok çok daha iyi haberiniz olsun. 7950x3d almayacaksanız oyun konusunda hiçbir ryzen 9 modelini almanızı önermem. 7800x3d dünyanın en iyi oyun işlemcisi olarak geçiyor.
Bakın test videosu kendiniz görün:
canım benim sadece oyun değilki, şimdi bildiğim kadarıyla render için çekirdek fazlalığına bakıyoruz. Ben yarı zamanlı olarak grafikerlik yapıyorum render mender işler içn 7900x daha iyi değilmi? eğer çok az bir fark var ise 7800x3d alırım oyunumuda iyi oynarım

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,410
İsim
Mehmet Aslan
yok samsun

canım benim sadece oyun değilki, şimdi bildiğim kadarıyla render için çekirdek fazlalığına bakıyoruz. Ben yarı zamanlı olarak grafikerlik yapıyorum render mender işler içn 7900x daha iyi değilmi? eğer çok az bir fark var ise 7800x3d alırım oyunumuda iyi oynarım
iş olarak yapıyorsanız 7900x tabi daha iyi olacaktır ama oyun performansında videodaki gibi kaybı göz önüne almalısınız. Ha 7800x3d de iş görür mü render vs grafik işlerinde derseniz evet rahatça görür yani.

yok samsun

ayrıca profesyonel grafik-render işleri için intel platformu da mantıklı olabilir.

ConquerorXIV

80+ Gold
yok samsun

sistemi arkadaşlar parça parça attı ama kendiniz toplayabilecek misiniz toplayamıyorsanız hazır sistem de önerebiliriz

sistemi arkadaşlar parça parça attı ama kendiniz toplayabilecek misiniz toplayamıyorsanız hazır sistem de önerebiliriz
yo en güzeli toplamak zaten ha bide gpuyu aldım bile (dün iş çıkışı birden al mk dedim ve aldım)

Ekler

• 1714235005979.png
    1714235005979.png
    181.6 KB · Hit: 22

ConquerorXIV

80+ Gold
yo en güzeli toplamak zaten ha bide gpuyu aldım bile (dün iş çıkışı birden al mk dedim ve aldım)
h.o o zaman kalan parçaları da asus tercihinize göre tavsiyemi atayım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,981
Üyeler
141,377
Son üye
jsjs
Top Bottom