Neler Yeni

15K Yayın&Oyun Sistem Önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Efe
Selamlar arkadaşlar,
Uzun zamandır takip ediyordum kayıt olup danışmak bugüneymiş..

Şimdi derdimi kısaca anlatayım.
Yayın yapıyorum ve yayın yaparken oynadığım genellikle FPS oyunları, PUBG, csgo, valorant gibi ve bu oyunlar da yayın yaparken fpsimin minimum 200 e falan düşeceği bir sistem arıyorum.
165 hz monitör mevcut ve bu monitörün artık performansını almak istiyorum.
Sizlerden ricam en iyisi neyse onu önermeniz. Sadece kasa içindir bütçe bilginize.
Teşekkürler.

*Yazmadığım eksik bir durum var ise yazarsanız sevinirim, direkt cevap veririm çünkü alıcam. :)
Çoğu arkadaş zaten yazmış ama kesinlikle şu dönemde alacağım diyor isen hazır sistem .
Eee neden ?
Cevap basit ; ekran kartı stoğu ...

Calidelly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Mete
Attığın videoyu izledim drop giriyor yayına bunun sebebi de internet sağlayıcısı, internet sağlayıcıları twitch’e kesintisiz akış sağladığı için twitch sitesine kısıtlama koyuyor, yaşadığın bölgede ana kutuya giden hatta giden kabloda yoğunluk varsa ilk senden kısıcaktır çünkü twitch’te yayın yapıyorsun, sen speedtest gibi sitelere girip ne kadarda hız testi yapsan alıcağın sonuç 20mps olabilir ama dediğim gibi internet sağlayıcıları twitch sitesine kısıtlama koyduğu için droplar girebilir, bunun çözümü kaliteli bir vpn kullanmak olabilir yada direk ana kutudan eve tek kablo ile internet çeken firmalar var bunlarda 1500 TL gibi ücret alıyorlar vs vs. Bildiğim şeyleri anlattım umarım halolur umarım farklı basit bir çözümü vardır benden bu kadar iyi günler. He bu arada aldığın sistemin hiç bir suçu yok bilgin olsun 😊
Senin için akşam testi yapıp göndereceğim. :)
Çoğu arkadaş zaten yazmış ama kesinlikle şu dönemde alacağım diyor isen hazır sistem .
Eee neden ?
Cevap basit ; ekran kartı stoğu ...
Sistemi aldım zaten, benim derdim sistem ile yayın yapamamam.

Calidelly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Mete

Ekler

• test123.png
    test123.png
    32.4 KB · Hit: 35
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Enes İstipoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Masaüstü Sistem Toplama
Instagram
https://www.instagram.com/enesistip/
Twitter
enesistipoglu
Facebook
gaming
Discord
https://discord.gg/xTUmyMMs
dediğim gibi tahminimce internetin ile alakalı bir durum upload hızına göre aldığın ping düşük ben 6 upload ile 35-40 ms alıyorum farklı saatlerde yayın açarak bi dener misin sabah saatlari daha sakin bir de bu şekilde dene bakalım nolucak, internet 20.00’dan sonra daha yoğun olduğu için twitch’e kısıtlama geliyor bunun sebebi internet sağlayıcıları. Yukarda anlattığım gibi biraz araştırma yaparsan bulabilirsin. Bu benim tahminim inşallah daha basit bir sorun vardır ve çözümüde basittir.

Calidelly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Mete
dediğim gibi tahminimce internetin ile alakalı bir durum upload hızına göre aldığın ping düşük ben 6 upload ile 35-40 ms alıyorum farklı saatlerde yayın açarak bi dener misin sabah saatlari daha sakin bir de bu şekilde dene bakalım nolucak, internet 20.00’dan sonra daha yoğun olduğu için twitch’e kısıtlama geliyor bunun sebebi internet sağlayıcıları. Yukarda anlattığım gibi biraz araştırma yaparsan bulabilirsin. Bu benim tahminim inşallah daha basit bir sorun vardır ve çözümüde basittir.
Sabaha karşı denicem, nasılsa hafta sonu iş yok :) bugün dener atarım tekrar, umuyorum ki başka bir sorun değildir. Eski yayınlarıma bakıyorum görüntü kaliteside biraz daha düşük gibi geldi yani netleştiremiyor yayını gibi geldi bu sistemle yayın yaparken full test yapıyorum ama çözemedim.. Donmayı çözersek bir de bulanıklık problemi olucak gibi duruyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Enes İstipoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Masaüstü Sistem Toplama
Instagram
Twitter
enesistipoglu
Facebook
gaming
Discord
Sabaha karşı denicem, nasılsa hafta sonu iş yok :) bugün dener atarım tekrar, umuyorum ki başka bir sorun değildir. Eski yayınlarıma bakıyorum görüntü kaliteside biraz daha düşük gibi geldi yani netleştiremiyor yayını gibi geldi bu sistemle yayın yaparken full test yapıyorum ama çözemedim.. Donmayı çözersek bir de bulanıklık problemi olucak gibi duruyor
Yayını ekran kartından mı veriyorsun, işlemciden mi? Bir de yayın ayarlarını atar mısın? Tüm kısımları

Celilhan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Celilhan
Selamlar arkadaşlar,
Uzun zamandır takip ediyordum kayıt olup danışmak bugüneymiş..

Şimdi derdimi kısaca anlatayım.
Yayın yapıyorum ve yayın yaparken oynadığım genellikle FPS oyunları, PUBG, csgo, valorant gibi ve bu oyunlar da yayın yaparken fpsimin minimum 200 e falan düşeceği bir sistem arıyorum.
165 hz monitör mevcut ve bu monitörün artık performansını almak istiyorum.
Sizlerden ricam en iyisi neyse onu önermeniz. Sadece kasa içindir bütçe bilginize.
Teşekkürler.

*Yazmadığım eksik bir durum var ise yazarsanız sevinirim, direkt cevap veririm çünkü alıcam. :)
Donanım arşivi sistemleri çıkçak onlara bak fiyatı düşükse işlemcisini ekran kartını yükselt kendine göre ayarla onlara bakabilirsiniz

Calidelly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Mete
Yayını ekran kartından mı veriyorsun, işlemciden mi? Bir de yayın ayarlarını atar mısın? Tüm kısımları
Hala testlere devam ediyorum, şuanlık bu.
Ekran kartından verince bulanıklık oluyor çözemedim gerçi işlemcide de oluyor da o kadar değil. Berbat bir durum ya.

Ekler

• çıkış2.png
    çıkış2.png
    17.8 KB · Hit: 40
  • çıkış3.png
    çıkış3.png
    35.5 KB · Hit: 42
  • çıkış12.png
    çıkış12.png
    37.6 KB · Hit: 39
Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Enes İstipoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Masaüstü Sistem Toplama
Instagram
Twitter
enesistipoglu
Facebook
gaming
Discord
Hala testlere devam ediyorum, şuanlık bu.
Ekran kartından verince bulanıklık oluyor çözemedim gerçi işlemcide de oluyor da o kadar değil. Berbat bir durum ya.
Öncelikle çıkışını arttır 1080p yap sisteminde internetinde gayet yeterli ama biz dropları engellemek için ilk 720p deneyelim çıkılını 720 yap, boyut azaltma filtresini de bicuplic 16 örneğe al. Kodlayıcı ekran kartına ver profili main’e al bunları denemeni bi tavsiye ederim. Obs pc’den pc’ye internetten internete farklılık gösteren bir şey her pc ve internette aynı olmaz o yüzden farklı ayarları denemekte fayda var. Ayarlarını dengeli şekilde farklılaştır ve en son olarak obs’in bir ayarı var internetini ve pc’ni kendince ölçerek otomatik ayarlar yapıyor onuda kullanıp bi denersen çözüme ulaşırız inşallah, yarın sabah saatlerinde dediğim gibi yapmanı bekliyorum sonuçları haber edersen sevinirim. Kolay gelsin birde son olarak gelişmiş ağ kısmında kullandığın etherneti seçmeni ve altındaki seçenekleride açmanı rica edicem yayın yaparken pingini düşürür belki bir işe yarar denemişken onuda bir dene. Bir de umarım modemden pc’ye ethernet kablosuyla bağlanıyorsundur. 😂
Droplar genelde dengesiz veri akışından dolayı girer bilgisayarın ethernet kablosu ile bağlı olduğuna emin olmayı unutma, bit hızın dengesiz olmasının en büyük sebebide bu kablodur, modem kablon eski veya yıpranmışta olabilir, bunları bir kontrol etmeni öneririm. İyi sonuçları bekliyorum.

Calidelly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Mete
Sonuç aynı, modemi falan da resledim ping değeri testte değişmiyor 50 civarı yine ama, yayın testlerinde dikkatimi çeken bir durum var bitrate bir anda 0 lanıyor sonra tekrar 3k - 5k - 8k olarak çıkıyor dalgalanma var şuan da, ama görüntü kalitesi ne yaparsam yapayım değişmiyor buda ilginç bir durum tabi. Süperonline müşteri hizmetlerini arayacağım, bakalım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Enes İstipoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Masaüstü Sistem Toplama
Instagram
Twitter
enesistipoglu
Facebook
gaming
Discord
Sonuç aynı, modemi falan da resledim ping değeri testte değişmiyor 50 civarı yine ama, yayın testlerinde dikkatimi çeken bir durum var bitrate bir anda 0 lanıyor sonra tekrar 3k - 5k - 8k olarak çıkıyor dalgalanma var şuan da, ama görüntü kalitesi ne yaparsam yapayım değişmiyor buda ilginç bir durum tabi. Süperonline müşteri hizmetlerini arayacağım, bakalım.
Oran kontrol kısmından cbr değiştirip bitrate belli değerler arasında yazıp sabitlemeye çalış birde gelişmiş ağ ayarlarını yapmayı unutma son tavsiyem budur 😂 Ethernet kablon cat7 ve üstü olursa daha sağlıklı olabilir.

Calidelly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Mete
Oran kontrol kısmından cbr değiştirip bitrate belli değerler arasında yazıp sabitlemeye çalış birde gelişmiş ağ ayarlarını yapmayı unutma son tavsiyem budur 😂 Ethernet kablon cat7 ve üstü olursa daha sağlıklı olabilir.
Yok bu dediğin de yemedi internette her hangi bir problem görülmüyor diyip durdular 2 saat aralıklar ile aradım. Ama drop mevcut şu internet ile drop yememin başka bir nedeni olmalı, speedtest yapınca gayet 200mbit download 10.5 upload falan cıkıyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
1,002,028
Üyeler
158,698
Son üye
HuseyinAylas
Top Bottom