Neler Yeni

%16 yağ oranı ile clean bulk yapılır mı??

Mahmudi

80+
Spor salonundaki tartıda %11.80 çıktı fakat alakası bile yok karın kasım yok çok hafif üst kısımda yağ var biraz alt karın orta bişeyde simit kısmında yağ var belde birde basenler bacaklarımda bir tık yağ var. Çok fazlada kas kütlem yok. Bel ölçüsü ile %13-14 çıkıyo yağ oranı. Toplam 1.5 senedir spor yapıyorum 3-4 ay ara vermiştim. Sizce clean bulkamı geçiyim yağ yakmaya devammı ediyim? Boy 172 70 kilo

-nisay

80+ Bronze
Daha parçalı, estetik gözüksün istiyorsan yağ yakıp bulka gir. %16 küçük bir sayı değil bence.

-nisay

80+ Bronze
fazla kas kütlem yok ama
Yağ oranın biraz fazla. Clean bulk yaparsan yağ yakımı biraz hızlanır maksimum kas kütlesi alırsın vücuda. Ama sonunda biraz daha yağ kütlen olucak yine. Sen buna okeysen sorun yok. Ama parçalı gözükeyim, kas kütleleri iyice belli olsun diyorsan ilk önce yağ yakıp minimum seviyeye indirip, sonrasında kas kütlesi koyarak kilo alman daha mantıklı gibi. Ama tabi bu işin hocaları var ben çok bilmiyorum bütün arkadaşlarım vücutçu, biliyorlar baya bu işleri bende oradan az çok bir şey biliyorum. Sen bu işi bilen adamları izle nasıl yapman gerektiğini söyleyeceklerdir.

Top Bottom