Neler Yeni

17.000 TL Macbook Air M1 alternatifi

Sizce aşağıdakilerden hangisi Macbook Air'a (M1 8GB 256GB SSD) alternatif olabilir?

• Huawei Matebook D16 i5-12450h 16 GB 512 GB SSD 16.000 TL

Oylar: 0 0.0%
  • Dell Inspiron 15" 3525 R5 5625U 8 GB(arttırılabilir) 512 GB SSD (11.000 TL) (120hz ekran)

Oylar: 1 16.7%
  • HP Pavilion 13.3" Aero R5 5600U 8 GB (arttırılamaz) 512 GB SSD (13.700 TL)

Oylar: 2 33.3%
  • Hiçbiri

Oylar: 2 33.3%
  • Başka bir laptop (yorumlarda belirtiniz, teşekkürler)

Oylar: 1 16.7%

• Oy kullanan toplam üye
    6

Mchtbykl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Mc Baykuk
Bütçe
17000
Merhabalar, Pt.com'daki öğrenci indirimiyle 17.000 TL'ye Macbook Air'in M1 8 GB 256 GB SSD versiyonunu almayı düşünüyorum. Sadece basit ofis işleri (word, tarayıcı, video izleme, müzik dinleme) için kullanacağım, ancak işimin büyük kısmını da bu oluşturuyor (tez yazıyorum) ve zamanın çoğunda dizimde kullanacağım. Aynı ya da daha düşük fiyatta Macbook'un konfor, şarj, ekran, hız, kompakt yapı, soğukluk, klavye ve touchpad kalitesiyle her ölçekte yarışabilecek bir cihaz var mı sizce?
Mesela Huawei Matebook D16 i5-12450h 16 GB 512 GB SSD 16.000 TL. Şarjı Macbook'un yarısı kadar gidiyor ve ekran konusunda da Mac'in çözünürlüğü ve renkleri daha iyi. İşlemci ve ram gücü aramadığım için de bahsettiğim kayıplar daha kritik gibi geliyor. Daha düşük seviyelerde de (Dell Inspiron 15" 3525 R5 5625U 8 GB(arttırılabilir) 512 GB SSD (11.000 tl), HP Pavilion 13.3" Aero R5 5600U 8 GB 512 GB SSD (13.700 TL) gibi ürünler) birçok şeyden (plastiğe geçiş, şarj seviyeleri, klavye ve touchpad kalitesizliği) feragat edilmeye başlanıyor. Paramın tam karşılığını almak için bütün özelliklerinin Macbook'tan iyi olması gerekli. Uzun vadeli kullanmayı planladığım için de kompakt yapısının bozulmaması ve pil ömrü kalibrasyonunun Mac kadar iyi olması gerekiyor.
Macbook'ta tek istemediğim şey MacOs :)D), ancak onu da eskiden kullandığım için yeniden alışmam sorun olmaz. Sizce bu fiyatta ve altında fiyat/ paranın karşılığı olarak Macbook'tan daha iyi bir ofis bilgisayarı var mı? Cevaplarınız için teşekkürler.

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,884
İsim
kilan embappe
Sadece iş için kullanacaksanız Matebook D16 alın derim... Eğer bütçe arttırabilirseniz Huawei'nin web sitesinde İ7-12700H işlemcili model indirimde ve yanında Huawei mate t10 tablet veriliyor (2000 tl aşağı yukarı) mouse,sırt çantası vb. de hediye...

Mesaj otomatik birleştirildi:

Baya iyi geldi...

Mchtbykl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Mc Baykuk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sadece iş için kullanacaksanız Matebook D16 alın derim... Eğer bütçe arttırabilirseniz Huawei'nin web sitesinde İ7-12700H işlemcili model indirimde ve yanında Huawei mate t10 tablet veriliyor (2000 TL aşağı yukarı) mouse,sırt çantası vb. de hediye...

Baya iyi geldi...
Bütçemi daha fazla arttıramam, söylediğiniz laptop 25.000 TL. Matebook D16 i5-12450h 16 GB 512 GB SSD ise 16.000 tl. Benim yapacağım işlemler oldukça basit, ofis programları dışında Zotero, Publish or Perish, Maxqda, Spss gibi programları kullanacağım, uzun vadede sisteme yüklenecek hiçbir programım yok. Huawei'nin şarjı Macbook'un yarısı kadar dahi gitmiyor, ayrıca 16 inç taşınırlık ve dizüstünde kullanma açısından daha zor gibi geliyor. Huawei'nin bu versiyonunu kullanım amaçlarım doğrultusunda neden Macbook üstüne tercih etmeliyim sizce? 1000 Liralık fark dışında.

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,884
İsim
kilan embappe
Bütçemi daha fazla arttıramam, söylediğiniz laptop 25.000 TL. Matebook D16 i5-12450h 16 GB 512 GB SSD ise 16.000 TL. Benim yapacağım işlemler oldukça basit, ofis programları dışında Zotero, Publish or Perish, Maxqda, Spss gibi programları kullanacağım, uzun vadede sisteme yüklenecek hiçbir programım yok. Huawei'nin şarjı Macbook'un yarısı kadar dahi gitmiyor, ayrıca 16 inç taşınırlık ve dizüstünde kullanma açısından daha zor gibi geliyor. Huawei'nin bu versiyonunu kullanım amaçlarım doğrultusunda neden Macbook üstüne tercih etmeliyim sizce? 1000 Liralık fark dışında.
Macbook Air M1 2022 yılında alınacak bir cihaz değil işlemcisi ve ekranı milattan önceden kaldı artık macbook air alınmaz... Apple M1 işlemci güçlü fakat benzer fiyattaki rakiplerine göre artık eski bir işlemci...

Mchtbykl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Mc Baykuk
Macbook Air M1 2022 yılında alınacak bir cihaz değil işlemcisi ve ekranı milattan önceden kaldı artık macbook air alınmaz... Apple M1 işlemci güçlü fakat benzer fiyattaki rakiplerine göre artık eski bir işlemci...
15 yıl önceki işlemciler bile basit ofis işlerini yapabiliyor, benim önceliğim işlemci ve kas gücü değil yazdıklarımdan anlamış olmanız lazım. Diğer bütün özellikleri üzerinden bana bir argüman sunabilir misiniz? Macbook'un ekran çözünürlüğü ve renk kalitesi de önerdiğiniz Matebook'tan daha iyi gibi duruyor. Klavye, touchpad ve kompakt yapıda Mac üstün ayrıca şarj ve ısınmaya girmiyorum dahi. Laptopu ısındıracak çok işlem yapmayacak olsam dahi internette Matebook'un ısındığı da konuşuluyor. Zaten i5-2450h baz 45W TDP değerine sahip.

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,884
İsim
kilan embappe
15 yıl önceki işlemciler bile basit ofis işlerini yapabiliyor, benim önceliğim işlemci ve kas gücü değil yazdıklarımdan anlamış olmanız lazım. Diğer bütün özellikleri üzerinden bana bir argüman sunabilir misiniz? Macbook'un ekran çözünürlüğü ve renk kalitesi de önerdiğiniz Matebook'tan daha iyi gibi duruyor. Klavye, touchpad ve kompakt yapıda Mac üstün ayrıca şarj ve ısınmaya girmiyorum dahi. Laptopu ısındıracak çok işlem yapmayacak olsam dahi internette Matebook'un ısındığı da konuşuluyor. Zaten i5-2450h baz 45W TDP değerine sahip.
15 Yıl önceki işlemci ne alaka? Ben diyorum ki bu işlemci matebook D16'nın işlemcisinden güçsüz ve yavaş... Evet işlemci işini görür ama verdiğin paranın en iyisi alman gerek... Malzeme kalitesi olarak öyle aman aman "OOOOOO" bir şey değil ne sandığını anlamadı.... MacOS tarayıcı şahsen bence kötü bir tarayıcı... Ve 13" küçük bir ekran ama sanırım sizin aradığınız kompakt küçük bir ekran aradığınız bu ise alabilirsiniz...

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,751
İsim
Diyarhan
Çok net bir şekilde hiçbiri. 12700H 1280P tarzı ürünler m1 den iyi onlarda 30k

Cihangir

80+ Gold
Merhabalar, Pt.com'daki öğrenci indirimiyle 17.000 TL'ye Macbook Air'in M1 8 GB 256 GB SSD versiyonunu almayı düşünüyorum. Sadece basit ofis işleri (word, tarayıcı, video izleme, müzik dinleme) için kullanacağım, ancak işimin büyük kısmını da bu oluşturuyor (tez yazıyorum) ve zamanın çoğunda dizimde kullanacağım. Aynı ya da daha düşük fiyatta Macbook'un konfor, şarj, ekran, hız, kompakt yapı, soğukluk, klavye ve touchpad kalitesiyle her ölçekte yarışabilecek bir cihaz var mı sizce?
Mesela Huawei Matebook D16 i5-12450h 16 GB 512 GB SSD 16.000 TL. Şarjı Macbook'un yarısı kadar gidiyor ve ekran konusunda da Mac'in çözünürlüğü ve renkleri daha iyi. İşlemci ve ram gücü aramadığım için de bahsettiğim kayıplar daha kritik gibi geliyor. Daha düşük seviyelerde de (Dell Inspiron 15" 3525 R5 5625U 8 GB(arttırılabilir) 512 GB SSD (11.000 TL), HP Pavilion 13.3" Aero R5 5600U 8 GB 512 GB SSD (13.700 TL) gibi ürünler) birçok şeyden (plastiğe geçiş, şarj seviyeleri, klavye ve touchpad kalitesizliği) feragat edilmeye başlanıyor. Paramın tam karşılığını almak için bütün özelliklerinin Macbook'tan iyi olması gerekli. Uzun vadeli kullanmayı planladığım için de kompakt yapısının bozulmaması ve pil ömrü kalibrasyonunun Mac kadar iyi olması gerekiyor.
Macbook'ta tek istemediğim şey MacOs :)D), ancak onu da eskiden kullandığım için yeniden alışmam sorun olmaz. Sizce bu fiyatta ve altında fiyat/ paranın karşılığı olarak Macbook'tan daha iyi bir ofis bilgisayarı var mı? Cevaplarınız için teşekkürler.
m1 li macbook dışında başka almazdım ben windows lar iş için berbat

Mchtbykl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Mc Baykuk
Bütünlüklü bir ürün çıkarmak zor hocam, Matebook şikayetlerine girersen dediğimi anlarsın, M1 ofis işleri için uzun yıllar yetip de artacak bir işlemci zaten, diğer konularda da hiçbir tavsiyeniz yok anladığım kadarıyla.

Çok net bir şekilde hiçbiri. 12700H 1280P tarzı ürünler m1 den iyi onlarda 30k
Hocam hala işlemci sıralıyorsunuz ben de biliyorum hangi işlemcinin kaç benchmark puanı aldığını. Bu fiyatın altında ofis işleri için Macbookla boy ölçüşecek bütünlüklü bir cihaz biliyorsanız ne ala.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,751
İsim
Diyarhan
Bütünlüklü bir ürün çıkarmak zor hocam, Matebook şikayetlerine girersen dediğimi anlarsın, M1 ofis işleri için uzun yıllar yetip de artacak bir işlemci zaten, diğer konularda da hiçbir tavsiyeniz yok anladığım kadarıyla.

Hocam hala işlemci sıralıyorsunuz ben de biliyorum hangi işlemcinin kaç benchmark puanı aldığını. Bu fiyatın altında ofis işleri için Macbookla boy ölçüşecek bütünlüklü bir cihaz biliyorsanız ne ala.
Öyle bir ürün yok malesef. Muadil bir ürün daha pahalıdır.

Cengiz1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Cengiz
Mesela Huawei Matebook D16 i5-12450h 16 GB 512 GB SSD 16.000 TL. Şarjı Macbook'un yarısı kadar gidiyor ve ekran konusunda da Mac'in çözünürlüğü ve renkleri daha iyi. İşlemci ve ram gücü aramadığım için de bahsettiğim kayıplar daha kritik gibi geliyor. Daha düşük seviyelerde de (Dell Inspiron 15" 3525 R5 5625U 8 GB(arttırılabilir) 512 GB SSD (11.000 TL), HP Pavilion 13.3" Aero R5 5600U 8 GB 512 GB SSD (13.700 TL) gibi ürünler) birçok şeyden (plastiğe geçiş, şarj seviyeleri, klavye ve touchpad kalitesizliği) feragat edilmeye başlanıyor. Paramın tam karşılığını almak için bütün özelliklerinin Macbook'tan iyi olması gerekli. Uzun vadeli kullanmayı planladığım için de kompakt yapısının bozulmaması ve pil ömrü kalibrasyonunun Mac kadar iyi olması gerekiyor.
Bana sorarsanız bu size verdiğim link çok mantıklı ve ilerleyen zamanlarda +8gb ram takarsınız bunun yanı sıra ram takarken garantisi bozulmaz batarya olarak ta uzun süre barda işlemcisi 7 5700u olduğu için batarya ztn uzun süre atar https://www.akakce.com/laptop-noteb...os-15-6-fhd-21a40037tx-fiyati,1686157240.html

Mchtbykl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Mc Baykuk

Cengiz1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Cengiz
Kağıt üstünde fena durmuyor, değerlendireceğim, sağolasın.
Ark sana 5 5700u önermiş 13-14k civarına yani bu gayet güzel bide typ c ile şarj oluyor bence kaçırma

Ark sana 5 5700u önermiş 13-14k civarına yani bu gayet güzel bide typ c ile şarj oluyor bence kaçırma
Her hafta fiyatı artıyor kendine göre bi ayarlama yap bide neye karar verirsen bana burdan yazarsan sevinirim iyi günler

Top Bottom