Neler Yeni

17 yaşında kendi evime çıkmak istiyorum

Nøtch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Serdar
Öncelikle merhaba şuankş hayatımdan çok sıkıldım . Evden okula okuldan eve geliyorum hafta sonları işe gidiyorum harçlığımı çıkarmak için . Artık yaşadığım yerde çok bunaldım uzaklaşmak istiyorum . Elimde birikmiş bir miktar para var haftasonları part time çalışıyorum ve uzun zamandır biriktiriyorum . Seneye okulu açığa alacağım (11. sınıfta) . Bu zamana kadar paramı biriktirirsem kiraya çıkmaya yetecek kadar birikir mi ve aylık gelirim bana yeterli olur mu . Ailemin evinde artık çok bunaldım . Baktığım evler 1+1 site içerisinde ama şehir merkezine uzak ( esenboğa havalimanı tarafında Ankara'da yaşayanlar bilir) . Kira 2500-3000 TL arasında değişiyor. Mobilyasız evlere bakıyorum . Çalıştığım yere uzaklığını da hesaba katarsam 8.45-9 civarı evden çıkıp 8.30-8.45 civarında geri dönmüş oluyorum. Gerçekten yapmak istiyorum yalnız yaşamanın zorluklarını biliyorum ama hepsinin üstesinden gelebilirim . Haftada 7 gün gidersem ayda 6500 TL civarı para kazanıyorum . Ailemden destek almadan bunu başarabilirmiyim ? . Ve bunu yapabilirmiyim şuan 10. sınıfım 1 sene tekrar yaptım 2 yıl açıktan okuyup güzel bir üniversite kazanabilirmiyim . Eğer bunu gerçekleştirirsem gelirim kirayı , faturaları ödemeye yardımcı olacağını düşünüyorum. Bana ne kadara mal olur taşınmam . Yatağım bilgisayarım hariç benle gelecek bir şey olmayacak . Uçakları çok seviyorum havalimanının yanında yaşamak benim için çok güzel olur eğer taşınırsam . Beni yoracak tek şey yolun uzunluğu olabilir 1.5 saat toplu taşıma . Cümleleri doğru kuramadım biliyorum ama umarım anlayıp yardımcı olursunuz teşekkür ederim

Zeth

80+ Bronze
Şöyle başlayayım ben liseyi açıktan bitirdim ve şu an celal bayar üni. bilgisayar programcılığı okuyorum sen daha çok çalışarak çok daha iyi bir yeri tutturabilirsin onun dışında öncelikle ailenin bu fikrine nasıl bir tutumla yaklaştığını öğrenmek gerekiyor destekliyorlarsa sorun yok ama desteklemiyorlarsa çokta tavsiye etmeyeceğim (ailevi problemler yüzünden ayrılmak istiyorsan başka) onun dışında yemek yapmayı bulaşık ve çamaşırları yıkamak gibi ev işlerine alışman gerekiyor faturaları takip etmeli kira ve aidatı zamanında ödemelisin tabi 17 yaşında olduğun için herhangi bir ev sahibinin sana ev kiralayacağını sanmıyorum e tabi üstüne su elektrik, internet vb. abonelikleri de yaşın dolayısı ile alamazsın başka birinin alması gerekiyor 1 hafta hastalanıp işe gidemediğini varsay eksik bütçeni kim karşılayacak mobilyaları başlangıçta 2. el bakabilirsin çamaşır makinası şofben vs. kısacası uzun ve külfetli bir süreç çok eğlenceli de geçebilir sana zehir de olabilir dolayısı ile ince elenip sık dokunması gereken konular bunlar.

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,228
İsim
Berk Atmaca
Tek başına zor olur. Sana eşlik edecek birisini bulursan çıkabilirsin. Benimde planlarım var ayrı ev konusunda

HamsiKraker

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,346
İsim
Emre Yılmaz
Hem çalışıp hem okumak zor olur. Eve geldiğinde yemekte olmayacak. Her gün dışarıdan yemek söylemeye parada dayanmaz. sabah 9 akşam 8 arası ise gidip geleceksen hangi ara ders çalışıp üni kazanacaksın. Aile yaşamından bunalmış olabilirsin ama ordan ayrılıp kendi evine çıkarsan da iyi bir üni kazanmana engel olabilir. Ben olsam lise bitene kadar dayanmaya çalışırdım

J.Sparrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,361
İsim
Emir Bayram
Öncelikle merhaba şuankş hayatımdan çok sıkıldım . Evden okula okuldan eve geliyorum hafta sonları işe gidiyorum harçlığımı çıkarmak için . Artık yaşadığım yerde çok bunaldım uzaklaşmak istiyorum . Elimde birikmiş bir miktar para var haftasonları part time çalışıyorum ve uzun zamandır biriktiriyorum . Seneye okulu açığa alacağım (11. sınıfta) . Bu zamana kadar paramı biriktirirsem kiraya çıkmaya yetecek kadar birikir mi ve aylık gelirim bana yeterli olur mu . Ailemin evinde artık çok bunaldım . Baktığım evler 1+1 site içerisinde ama şehir merkezine uzak ( esenboğa havalimanı tarafında Ankara'da yaşayanlar bilir) . Kira 2500-3000 TL arasında değişiyor. Mobilyasız evlere bakıyorum . Çalıştığım yere uzaklığını da hesaba katarsam 8.45-9 civarı evden çıkıp 8.30-8.45 civarında geri dönmüş oluyorum. Gerçekten yapmak istiyorum yalnız yaşamanın zorluklarını biliyorum ama hepsinin üstesinden gelebilirim . Haftada 7 gün gidersem ayda 6500 TL civarı para kazanıyorum . Ailemden destek almadan bunu başarabilirmiyim ? . Ve bunu yapabilirmiyim şuan 10. sınıfım 1 sene tekrar yaptım 2 yıl açıktan okuyup güzel bir üniversite kazanabilirmiyim . Eğer bunu gerçekleştirirsem gelirim kirayı , faturaları ödemeye yardımcı olacağını düşünüyorum. Bana ne kadara mal olur taşınmam . Yatağım bilgisayarım hariç benle gelecek bir şey olmayacak . Uçakları çok seviyorum havalimanının yanında yaşamak benim için çok güzel olur eğer taşınırsam . Beni yoracak tek şey yolun uzunluğu olabilir 1.5 saat toplu taşıma . Cümleleri doğru kuramadım biliyorum ama umarım anlayıp yardımcı olursunuz teşekkür ederim
Pişman olursun yapma

Top Bottom