Neler Yeni

18-20K Apu Sistem Tavsiyesi

fraudee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ahmet
İyi günler yakın bir zamanda 18-20 k bütçe aralığında bir sistem toplamak istiyorum fakat gerçek anlamda iş görecek iyi bir sistem toplamak istediğim için apu toplayıp sonradan ekran kartı takmayı düşünüyorum düşündüğüm işlemciler r5 8600g ve r5 7600x fakat 8600g 16 MB önbelleği sebebiyle biraz akılda şüphe bırakıyor sizce hangi işlemciyi tercih etmeliyim veya apu sistem tercih etmekte haklı mıyım, ayrıca bu bütçe aralığında ddr5 anakart kasa ram 1tb SSD ve özelliklede f/p bir soğutucu gibi geri kalan bileşenler konusunda tavsiyede bulunabilir misiniz?

Son düzenleme:

Shourd

80+ Silver
İyi günler yakın bir zamanda 18-20 k bütçe aralığında bir sistem toplamak istiyorum fakat gerçek anlamda iş görecek iyi bir sistem toplamak istediğim için apu toplayıp sonradan ekran kartı takmayı düşünüyorum düşündüğüm işlemciler r5 8600g ve r5 7600x fakat 8600g 16 MB önbelleği sebebiyle biraz akılda şüphe bırakıyor sizce hangi işlemciyi tercih etmeliyim veya apu sistem tercih etmekte haklı mıyım, ayrıca bu bütçe aralığında ddr5 anakart kasa ram 1tb SSD gibi geri kalan bileşenler konusunda tavsiyede bulunabilir misiniz?
ilk olarak net olarak işlemciyi 7600x olarak seç cs valo gibi oyunlar oynuyorsan kasa konusunda aşırı kötü olmadığı sürece ve ekran kartın sığdığı sürece bi çok kasa olur ram konusunda amd expo kulanabilirsin çok yüksek mhzlik ramlere paran yetmiyorda ssd olarakda pcie 4.0 olmasına markasınında kaliteli olmasına dikkat et bana göre en kral üçlü olan WD,Kingston,Samsung bu üçlü baya iyidir WD uzun zamandır kulanıyorum 5 yıldır fln baya iyi eski pcimdede yenisindede bi sorun çıkartmadı Son ve bence en önemli önerim her zaman ama her zaman işlemci için bi hava soğutucu bütçesi ayır 7600x alınca soğutucuya paran yetmiyorsa 7600 al ha böylede yetiyorsa ama sonradan ekran kartı alıcağın zmana bütçen yetiyorsa ekran kartınıda yakın bi zamanda alıyorsan al 7600x i kasayı açık kulanıp biostan güç tasarufuna çek işlemciyi en azından aşırı ısınmaz

fraudee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ilk olarak net olarak işlemciyi 7600x olarak seç cs valo gibi oyunlar oynuyorsan kasa konusunda aşırı kötü olmadığı sürece ve ekran kartın sığdığı sürece bi çok kasa olur ram konusunda amd expo kulanabilirsin çok yüksek mhzlik ramlere paran yetmiyorda ssd olarakda pcie 4.0 olmasına markasınında kaliteli olmasına dikkat et bana göre en kral üçlü olan WD,Kingston,Samsung bu üçlü baya iyidir WD uzun zamandır kulanıyorum 5 yıldır fln baya iyi eski pcimdede yenisindede bi sorun çıkartmadı Son ve bence en önemli önerim her zaman ama her zaman işlemci için bi hava soğutucu bütçesi ayır 7600x alınca soğutucuya paran yetmiyorsa 7600 al ha böylede yetiyorsa ama sonradan ekran kartı alıcağın zmana bütçen yetiyorsa ekran kartınıda yakın bi zamanda alıyorsan al 7600x i kasayı açık kulanıp biostan güç tasarufuna çek işlemciyi en azından aşırı ısınmaz
Soğutucuyu hatırlattığınız için teşekkürler büyük ihtimalle ekran kartını biraz erteleyip ilk önceliğimi soğutucuya vericeğim ve 2x8 5200, 5600 MHz ram tercih etmeye çalısıcağım

Shourd

80+ Silver
Soğutucuyu hatırlattığınız için teşekkürler büyük ihtimalle ekran kartını biraz erteleyip ilk önceliğimi soğutucuya vericeğim ve 2x8 5200, 5600 MHz ram tercih etmeye çalısıcağım
ram fiyatını uygun tutsanızda çok önemli değil ama Satıcıya sorun ve araştırın biraz AMD EXPO yu destekliyorsa sorun yok

fraudee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ram fiyatını uygun tutsanızda çok önemli değil ama Satıcıya sorun ve araştırın biraz AMD EXPO yu destekliyorsa sorun yok
Birde son olarak kasa boyutuyla ilgili mATX ATX vb gibi birçok kasa boyutu var ileride sizinde dediğiniz gibi 4060 vb ekran kartı taktiğimda sığmadı sorun çıkarmaması için hangi boyut kasaları tercih edebilirim?

Shourd

80+ Silver
Birde son olarak kasa boyutuyla ilgili mATX ATX vb gibi birçok kasa boyutu var ileride sizinde dediğiniz gibi 4060 vb ekran kartı taktiğimda sığmadı sorun çıkarmaması için hangi boyut kasaları tercih edebilirim?
alıcağınız ekran kartının boyutuna en basit epeyden bakabilirsiniz kasa içinde satıcıdan veya var yine epeyden abkın sığıp sığmadına ama unutmayın en azından normal bi şekilde sığabilmesi için minimum 8mm boşluk kalsın

Top Bottom