Neler Yeni

18 yaş altı uygulama reklamlarından gelir vergisi

Fresha

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Fırat
14 yaşındayım ve yazılım hakkında belli bir bilgiye sahibim ve bir uygulama geliştirmek istiyorum fakat bu uygulamada olacak reklamlardan elde edilen gelirin vergilendirmesi nasıl olur hiçbir fikrim yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
14 yaşındayım ve yazılım hakkında belli bir bilgiye sahibim ve bir uygulama geliştirmek istiyorum fakat bu uygulamada olacak reklamlardan elde edilen gelirin vergilendirmesi nasıl olur hiçbir fikrim yok. Yardımcı olursanız sevinirim.
Babanın üstüne alabilirsin.

Lergoooon

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,872
İsim
Hüseyin Akbal
Ona da mı vergi veriliyor? @Mechanist

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
En iyi yol mali müşaviri ile görüşmeniz olacaktır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeni düzenleme ile İnternet üzerinden para kazanlara vergi ayarı yapıldığı. İnternet üzerinden para kazanıyorsan yasal olması için bir şirket kurman gerekiyor.

Fresha

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Fırat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki bu bu gelir çok büyük bir meblağ değilse vermezsem ne tür cezalara tabi tutulurum.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Peki bu bu gelir çok büyük bir meblağ değilse vermezsem ne tür cezalara tabi tutulurum.
Vergi kaçırmadan yargılanırsınız ama sanırım belirli bir miktarı aşmak lazım.
Ya şirket kurun yada ailenizin şirketi varsa onun üzerine yapın. Düşük gelir kazanırken şirket kurmak pek mantıklı değil.

Fresha

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Fırat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İnternette üç beş bir yere baktım fakat belli bir miktar olması konusunda bir şeye rastlamadım eğer bilginiz varsa daha da açar mısınız belli bir miktar konusunu.

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,959
İsim
Sarp Yılmaz
Ona da mı vergi veriliyor? @Mechanist
Evet bir uygulama geliştirdiğin zaman eğer uygulaman reklam verilecek kadar büyüdüyse ve güzel bir gelir elde ediyorsan reklamlardan, bunun vergisini veriyorsun ki bu normal bir şey aynı YouTuberların kazandıkları paralardan vergi vermesi gibi.

Lergoooon

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,872
İsim
Hüseyin Akbal
Evet bir uygulama geliştirdiğin zaman eğer uygulaman reklam verilecek kadar büyüdüyse ve güzel bir gelir elde ediyorsan reklamlardan, bunun vergisini veriyorsun ki bu normal bir şey aynı YouTuberların kazandıkları paralardan vergi vermesi gibi.
Yandık arkadaş.

İbrahim Özel

80+ Silver
En İyi Cevap
13
Babanın veya annenin adına AdSense hesabı aç. Google hesabını o Ads hesabına bağla. 18'e gelince kendine Ads hesabı açarsın.

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,959
İsim
Sarp Yılmaz
Yandık arkadaş.
Düzenleme yaptılar ya işte internetten para kazanmak için şirket kurmanız gerekiyor falan filan... youtuberlar da öyle yapıyorlar şirket kuruyorlar ve yasal bir şekilde ücretlerini alıyorlar vergilendirmesi falan öyle oluyor. yani bu normal bir şey fakat ülkemizde çok fazla vergi olduğu için insanın bunalması normal :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
937,553
Üyeler
147,373
Son üye
StorMAnqeL
Top Bottom