Neler Yeni

Çözüldü✓ 180 hz üstü monitör önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Zeynep koçak
Bütçe
6000
Gaming gen uygulaması için bütçe 9-10 bin olur.
180hz üstü monitör istiyorum ama 24,5 mu 27 inç mi full HD mi 2 K mı alsam hiç bilmiyorum. Bütün herkes bir şeyler söylüyor kafam karıştı. Valorant, cs overwatch forza arada da hikayeli oyunlar oynamayı düşünüyorum. Yardımcı olur musunuz karar vermemde teşekkürler.
Sistem: amd 5600 işlemci 4060 ekran kartı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gaming gen uygulaması için bütçe 9-10 bin olur.
180hz üstü monitör istiyorum ama 24,5 mu 27 inç mi full HD mi 2 K mı alsam hiç bilmiyorum. Bütün herkes bir şeyler söylüyor kafam karıştı. Valorant, cs overwatch forza arada da hikayeli oyunlar oynamayı düşünüyorum. Yardımcı olur musunuz karar vermemde teşekkürler.
Sistem: amd 5600 işlemci 4060 ekran kartı
Bütçe 6-7 K arası

jesia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Çağrı Arslan
cs valo için
Bütçede yanlışlık olmuş ilk mesajı görünce 9-10k sandım pardon.

Bütçe dahilinde sanırım en iyilerden bu oluyor.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Zeynep koçak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
cs valo için

Teşekkür ederim bakmıştım bunlara 24.5 mu 27 inç mi kararsızım oynadığım oyunlar bunlar genellikle hangisi tercih ediliyor biliyo musunuz

cs valo için

Ya da sorumu şöyle yönelteyim 24.5 alıp yüksek hz ni almak. 27 inç alıp ortalama bir hz ile mi oynamak

Dahası  
Reaksiyon skoru
133
Bu dünyada fanı olabileceğim tek şey BERSERK'tir
İsim
F.M.
Teşekkür ederim bakmıştım bunlara 24.5 mu 27 inç mi kararsızım oynadığım oyunlar bunlar genellikle hangisi tercih ediliyor biliyo musunuz

Ya da sorumu şöyle yönelteyim 24.5 alıp yüksek hz ni almak. 27 inç alıp ortalama bir hz ile mi oynamak
Cs valo içinse 24 inch yüksek hz tabi ki xg2431 gecikme olarak başarılı bir monitördür

Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
F.M.
Ben laptop kullanıyorum şu an 15.6 inçe alışkınız 27 çok büyük gelir gibi geliyor arkadaşım 27 al dedi sanırım 24.5 alcam ya
27 inç alırsanız büyüklükten ziyade ekranda pixel sayma durumu ile karşılaşabilirsiniz çünkü fhd 24inç ve 27inç arasında pixel yoğunluğu farkı var 24 inçte görüntü her türlü daha güzel gözükür renk gamutları aynı varsayarsak

S C O

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
573
İsim
Savaş Kurtuluş
Discord
G-TheArk#3024
Legion R25i baka bilirsin kardeşim istersen, veya MSI G2722

Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Zeynep koçak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
27 inç alırsanız büyüklükten ziyade ekranda pixel sayma durumu ile karşılaşabilirsiniz çünkü fhd 24inç ve 27inç arasında pixel yoğunluğu farkı var 24 inçte görüntü her türlü daha güzel gözükür renk gamutları aynı varsayarsak
27 inçte yüksek hz isteyince de fiyat uçuyor doğal olarak ve sizin de dediğiniz gibi piksel sorunu olabileceği için 2k ekran alın diye tavsiye edenlerde olmuştu

Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
F.M.
27 inçte yüksek hz isteyince de fiyat uçuyor doğal olarak ve sizin de dediğiniz gibi piksel sorunu olabileceği için 2k ekran alın diye tavsiye edenlerde olmuştu
2k isterseniz 24 inç AOC Q24G2A böyle bir seçenek var, hem hikayeli oyun hem fps oyunları oynayabilirsiniz. Derseniz ki bana düşük gecikmeli bir monitör lazım xg2431 alın bütçenizi tam anlamadım hocam 6k ise eğer önerebileceğim lenovo r25i30 var

jesia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Çağrı Arslan
Fps oyunlari için çoğu insan 24 kullanır belli başlı sebepler vardır cs de 4:3 res. Muhabbetinden yakın oynamada ekrana tam hakimiyet gibi ben hikaye oyunu oynamam sevmem sadece arkadaşlarımla bu tip oyunlari oynarım 2k monitör bedavaya verseler kullananmam gözüm yoruluyor mesela. Bir mağazada deneyimlerseniz vatan gibi gibi daha doğru hareket olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Zeynep koçak
2k isterseniz 24 inç AOC Q24G2A böyle bir seçenek var, hem hikayeli oyun hem fps oyunları oynayabilirsiniz. Derseniz ki bana düşük gecikmeli bir monitör lazım xg2431 alın bütçenizi tam anlamadım hocam 6k ise eğer önerebileceğim lenovo r25i30 var
Ya bütçem şöyle, diğer sitelerde genelde taksit avantajı olmuyor oluyorsa da vade farksız olmuyor. Gaming gen de ise 6 taksite kadar kullanabiliyorum o yüzden öyle söylemiştim

Fps oyunlari için çoğu insan 24 kullanır belli başlı sebepler vardır cs de 4:3 res. Muhabbetinden yakın oynamada ekrana tam hakimiyet gibi ben hikaye oyunu oynamam sevmem sadece arkadaşlarımla bu tip oyunlari oynarım 2k monitör bedavaya verseler kullananmam gözüm yoruluyor mesela. Bir mağazada deneyimlerseniz vatan gibi gibi daha doğru hareket olur

jesia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Çağrı Arslan
Bir de hatırlatmak isterim ki 240 hertzden faydalanmak için 240 dan yüksek fps almanız gerekiyor. Yoksa paranızla rezil olursunuz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Zeynep koçak
Haklısınız ekran boyutunu da orada görüp test etmek daha iyi olur genelde fps tarzı oyunlar oynamayı düşünüyorum. 27 inç alırsam da 2k alıcaktım bu piksel sorunu için. Ama çoğ u kişi 27 inçte oyun takibi de zor dediği için biraz şu an 24.5 alıcam sanırım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,492
Üyeler
154,241
Son üye
çarli
Top Bottom