Neler Yeni

Çözüldü✓ 1800 TL veya alti yurt içi blue yada brown mekanik klavye

drawsly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Enes Yasin
Bütçe
1800
Merhaba basliktada belirttiğim gibi 1800 TL bandinda blue yada brown switch klavye ariyorum numpad olmasa gusel olur ☺️

NightWish2434

80+ Silver
Merhaba basliktada belirttiğim gibi 1800 TL bandinda blue yada brown switch klavye ariyorum numpad olmasa gusel olur ☺️
düşünme yapıştır bu bütçceye daha iyisi gelmez.

drawsly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Enes Yasin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

NightWish2434

80+ Silver
Hocam blue yada brown diye belirttim ama
blue ve red seçenekleri de var fakat senin ve benim söylediklerimden daha iyi speed silver. hem aşırı hızlı hemde sessiz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Atakan Öndaş
Hmm anladim bir bakacağım fakat baska bir oneri varsa alabailirim
ayni klavyenin blue switchi var hocam arastir istersen biraz. Hatta blue switchinin donanim arsivinde incelemesi de var gayet guzel bir klavye ancak sunu demeden gecmeyim inceleme eski oldugu icin orada ingilizce tus dizilimi vardi yanlis hatirlamiyorsam su an guncel versiyonlar tr tus dizilimi

drawsly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Enes Yasin
Evet ama blue switch olan versiyonu stoğu yok su anda onu bekleyeceğim sanirim 😞

NightWish2434

80+ Silver
Evet ama blue switch olan versiyonu stoğu yok su anda onu bekleyeceğim sanirim 😞
Blue çok kötü alma pişman olursun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zamanında red yoktu herkes red gelsin diye bekliyordu sonra Türkçe tuş ve speed silver geldi mis gibi oldu

drawsly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Enes Yasin
Blue çok kötü alma pişman olursun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zamanında red yoktu herkes red gelsin diye bekliyordu sonra Türkçe tuş ve speed silver geldi mis gibi oldu
Blue neden kötü ki

burakatan

80+
Hmm anladim xpg summonerin mx cherry speed silver switchimi red switchimi o halde hangisi daha iyi yada neye göre değişir?
İhtiyacınıza ve sesten rahatsız olup olmamanıza göre değişiyor. Sesten rahatsız oluyorsanız blue switchi direkt eleyin. Eğer hızlı reaksiyon gerektiren oyunlar oynuyorsanız (fps ve türevi) blue switch yine sıkıntı. Blue switch daha çok yazı yazıyorsanız ya da moba tarzı oyunlar oynuyorsanız (lol vb.) ve yüksek klavye sesi seviyorsanız size gider. Red, brown ve silver switch farkına gelecek olursak bunlar blue switche göre daha sessiz switchlerdir. Hassaslık seviyeleri farklıdır. En hassastan daha az hassasa göre sıralayacak olursak sıralama şöyle olur:

1. Silver switch: Benim işim sadece rekabetçi ve hız gerektiren oyunlar diyorsanız tam size göre. Ufak bir dokunma tuşun çalışması için yeterlidir ancak yazı yazmak çok zordur çünkü diğer tuşa eliniz çarparsa onu bile algılar.
2. Red switch: Silver switchin daha az hassas halidir. Yazı yazması yine zordur ama silver switche göre daha iyidir.
3. Brown switch: Dengeli bir switchtir. Hem yazı yazmaya uygundur hem de oyun oynamaya. Red ve silver switchte tuşa basınca herhangi bir direnme yokken bunda vardır. Yani tuşa basınca tuşta bir engel yokmuş gibi hemen algılamaz. Biraz daha basmanız gerekir. Bu sebeple fps türevi oyunlarda sizi blue switch kadar yormaz ama red ve silver kadar rahat da olmaz. Sesi blue kadar aşırı değil ama red ile silver kadar da sessiz değildir. Orta bir ses seviyesi vardır.

Ben ve çevremdekiler sesten rahatsız olur, moba oynamam, fps tarzı ve çoğunlukla hikaye ağırlıklı oyunlar oynarım. Yazı konusunda da forumlar haricinde çok yazı yazmam. Bu sebeple red switch benim durumuma en uygun switch oluyor. Brown switch de iyidir ama XPG Summoner'in brown switchlisi yok. Ayrıca XPG Summoner yazılım konusunda hala sıkıntılı bir ürün. Alırken bu konuyu araştırıp almanızı tavsiye ederim.

Son düzenleme:

NightWish2434

80+ Silver
Hmm anladim xpg summonerin mx cherry speed silver switchimi red switchimi o halde hangisi daha iyi yada neye göre değişir?
speed silver sadece oyun için red yazı yazmak için daha iyi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,944
Üyeler
140,732
Son üye
Enes6363
Top Bottom