Neler Yeni

Öneri 1TB Gen3 SSD önerisi istiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Yusuf İslam YAVUZ
Arkadaşlar 1TB kapasitesi olan bir SSD almak istiyorum. Ucuza yönelmek istiyorum fakat ucuz olunca kaliteden ödün verebiliyoruz, bu yüzden fiyat/performans olan ve kronik sorunları olmayan/nadir olan bir ürün almak istiyorum.
Anakartım GIGABYTE B550 AORUS ELITE V2 ve sistemimi dizerken Kingston Renegade 1TB Gen4 SSD almıştım ve bildiğim kadarıyla anakartımda sadece bir tane gen4 slotu var., yani diğer slot gen3 olmalı.
Resmi sitesinde belirtilen depolama özelliği :
1726393152587.png

Bütçeyi maksimum 3000₺ olarak belirledim ve iki tane SSD buldum.
1. WD SN580 1TB -Bu ürün için kötü değil,alınabilir demişlerdi(ilk sistemi dizerken bunu almayı da düşündüm.)
2. Samsung 970 EVO Plus -Bu ürün ise Amazon Prime dahilinde ve Samsung SSD'leri için de iyi diyorlardı.

Bu iki ürün hakkındaki düşünceleriniz nedir ?
3000₺ fiyat bandında önerebileceğiniz başka/daha iyi ürün var mı ?

NOT/EK SORU: Yazma/okuma hızı zaten 7000mb civarı olan bir SSD'im var ve bu ikinci alacağım SSD daha çok depolama biriminin çok önemli olmadığı oyunlar/dosya depolama için kullanılacak. Yani ağır oyunları ana SSD'ye diğerleri için ise ikinci SSD'mi kullanmayı planlıyorum. Bu yüzden ikinci SSD'nin düşük hızda olması benim için sorun değil fakat SSD'ler arası hız farkı sistem performansına bir etki eder mi ?

tunahanselcuk61

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Tunahan Selçuk
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Yusuf İslam YAVUZ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kesinlikle samsung olanı öneriyorum hocam samsungu al arkana bakma he fiyat performans istersen wd alabilirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

bunuda fiyat performans olarak değerlendirebiliriz
Hocam ben evet ucuz olsun isterim ama ucuz diye kesinlikle kalite/sağlamklık/performansı ikinci plana atmam. O yüzden bana uzun ömürlü performansı üzmeyecek ve başıma kronik problemler çıkarmayacak bir ürün istiyorum. Sizin dediğinizi destekler bir durum Samsungu öneriyolardı forumlarda. Sadece daha pahalıydı fakat şimdi fiyatları yakınlaşmış birbirine.

Peki ek sorum hakkında bir görüşünüz var mı ve başka bir ürün önermeye gerek var mı ? Dediğim gibi bu SSD ağır olmayan ve dosyalar için kullanılacak. Belki yerim dolarsa ağır oyunları da bu SSD'ye kurmayı düşünebilirim. Sadece hızı sorun çıkarır mı emin değilim(ek sorum bundan farklı bir soru "sistemide uyumsuzluk çıkarır mı?" mahiyetinde bir soru).

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
887
İsim
Arda doğan
Samsung öneririm uzun ömür ile daha güvenli bir veri tabanı ile sorunsuz kullanırsın ama fiyat malum bunu öneririm https://www.vatanbilgisayar.com/kio...e-m-2-ssd-bulk-3400mb-okuma-3200mb-yazma.html çünkü 970 evo plus ile aynı hızlara sahip 970 evo plus samsung ever dolu dolu özellikleri ile ama normal bir kullanımda bu işine yaramayacak ve bu farkı hiç fark edemeyeceğinden bunu öneririm

Bünyamina

80+ Platinum

tunahanselcuk61

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Tunahan Selçuk
Hocam ben evet ucuz olsun isterim ama ucuz diye kesinlikle kalite/sağlamklık/performansı ikinci plana atmam. O yüzden bana uzun ömürlü performansı üzmeyecek ve başıma kronik problemler çıkarmayacak bir ürün istiyorum. Sizin dediğinizi destekler bir durum Samsungu öneriyolardı forumlarda. Sadece daha pahalıydı fakat şimdi fiyatları yakınlaşmış birbirine.

Peki ek sorum hakkında bir görüşünüz var mı ve başka bir ürün önermeye gerek var mı ? Dediğim gibi bu SSD ağır olmayan ve dosyalar için kullanılacak. Belki yerim dolarsa ağır oyunları da bu SSD'ye kurmayı düşünebilirim. Sadece hızı sorun çıkarır mı emin değilim(ek sorum bundan farklı bir soru "sistemide uyumsuzluk çıkarır mı?" mahiyetinde bir soru).
Hocam bütçeniz yetiyorsa Samsung alın geçin bence

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Yusuf İslam YAVUZ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ya o samsung olanı almalısın ya da bu attığım ürünü. Dram var iki modelde de.
Samsung öneririm uzun ömür ile daha güvenli bir veri tabanı ile sorunsuz kullanırsın ama fiyat malum bunu öneririm https://www.vatanbilgisayar.com/kio...e-m-2-ssd-bulk-3400mb-okuma-3200mb-yazma.html çünkü 970 evo plus ile aynı hızlara sahip 970 evo plus samsung ever dolu dolu özellikleri ile ama normal bir kullanımda bu işine yaramayacak ve bu farkı hiç fark edemeyeceğinden bunu öneririm
Başka forumda da bu konuyu açmıştım ve aynı SSD'yi önerdiler. Vatan'da buluna Kioxia Plus modeli sanırım hazır sistemlere kullanmak için toplu alınıp kalan parçalarmış. Sadece paketleri yok fakat herhangi bir sıkıntısı bulunmuyor dedi diğer forumdaki arkadaş. Hatta alanlar da varmış ve bir memnunlarmış. Bu yüzden 1000₺ gibi bir fark bence önemli ve eğer normal kullanıcı/oyuncu için fark yaratmayacaksa Kioxia Plus alabilirim.

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
887
İsim
Arda doğan
Başka forumda da bu konuyu açmıştım ve aynı SSD'yi önerdiler. Vatan'da buluna Kioxia Plus modeli sanırım hazır sistemlere kullanmak için toplu alınıp kalan parçalarmış. Sadece paketleri yok fakat herhangi bir sıkıntısı bulunmuyor dedi diğer forumdaki arkadaş. Hatta alanlar da varmış ve bir memnunlarmış. Bu yüzden 1000₺ gibi bir fark bence önemli ve eğer normal kullanıcı/oyuncu için fark yaratmayacaksa Kioxia Plus alabilirim.
Kioxia al

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Yusuf İslam YAVUZ
Hocam bütçeniz yetiyorsa Samsung alın geçin bence
Hocam taksitle almayı planlıyorum bu yüzden Samsung'da alabilirim fakat eğer Kioxia dedikleri gibi ise 1000₺ fazladan vermeye değer mi emin değilim. İkinci SSD'yi dediğim gibi ağır olmayan oyunları yükler ve bazı dosyaları depolarım. Zaten elimde Kingston Renegade var ve gen4 slotuna takılı. O yüzden ikinci SSD için bu kadar bütçe ayırmak mantıklı gelmedi.

Bünyamina

80+ Platinum
Hocam taksitle almayı planlıyorum bu yüzden Samsung'da alabilirim fakat eğer Kioxia dedikleri gibi ise 1000₺ fazladan vermeye değer mi emin değilim. İkinci SSD'yi dediğim gibi ağır olmayan oyunları yükler ve bazı dosyaları depolarım. Zaten elimde Kingston Renegade var ve gen4 slotuna takılı. O yüzden ikinci SSD için bu kadar bütçe ayırmak mantıklı gelmedi.
Vatandan da 3 taksit peşin fiyatına alabilirsin. Konuya hakim olmana sevindim. 1k fazla vermene değmez bence.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Yusuf İslam YAVUZ
Vatandan da 3 taksit peşin fiyatına alabilirsin. Konuya hakim olmana sevindim. 1k fazla vermene değmez bence.
Hocam biraz daha araştırıyorum. Koxia için TBW 500 iken benim zaten elimde olan Kingston Renegade 1TB için 1000TBW, yani 1000₺ fark ile iki kat uzun garantili. Ben uzun süre yeni bir parça almayı planlamıyorum, belki zorunlu olarak güç kaynağını değiştirebilirim. Bu yüzden SSD'nin de uzun süre gitmesini istiyorum. Sizce bu garanti işini önemsemeli miyim, 500TB yazma garantisini(göze az gözükse de) doldurmak kolay gibi gelmiyor ?

Edir: Reddit'de bir konu altına "Kioxia'nın sürücülerinde birçok uyumluluk problemleri var. Bazı anakartlarda çalışmama durumu var. Değişim talep etmen gerekebilir." şeklinde bir cevap vardı.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
992,175
Üyeler
156,896
Son üye
ahmed9911
Top Bottom