Neler Yeni

2 Aydır Fitness yapıyorum estetik fizik için kas kazanacağıma yağlandım

emrplvc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
emirhan pilavcı
Herkese merhabalar, 2 aydır Fitness yapıyorum bu süreçte gainer kullandım fakat vücudumu özellikle göğüs ve belde çok yağlandırdığını hissettim şimdi bıraktım vücudumun skinny fat ektomorf olduğunu düşünüyorum amacım estetik bir fizik inşa etmek bu hedefte nasıl beslenmeliyim makro miktarları kalori felan hergün tavuk pilav yiyorum tavukların hormonal dengeyi bozduğunu düşünüyorum, nasıl antrenman yapmalıyım antrenmanlarım verimsiz geçiyor ağır kaldıramıyorum, Cardio HIT v.s yapmalımıyım hedefime nasıl ve ne kadar sürede ulaşabilirim psikolojik olarak kendimi iyi hissetmiyorum özellikle göğüs ve beldeki yağlanmadan dolayı hedefimi başarabileceğimden endişeliyim destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim .

Boy: 180 cm
Kilo: 77
Yağ oranı: %19.7
Bel:91
Göğüs: 97
Omuz: 116
Kol: 35,5 cm
Bacak: 51,5 cm

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
632
İsim
icardi
Sen yağlısın neden gainer içiyorsun

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
632
İsim
icardi
yağ oranına da bakarsak bacakların zayıf baya. Bacak antremanlarını artır. 200-300. Civarı kalori açığı ver.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım, bilgisayar programları, oyunlar, ürünler
Protein ihtiyacını gainer yerine whey ile karşılamalısın. Gainerı yeterli kalori alamayıp kilo almak isteyenler kullanmalı. Diyetine dikkat et, bol bol su iç bir de antrenmandan sonra biraz kardiyo yapsan güzel olur.

Tarconi2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Aygün Cengiz
Vücut ölçülerimiz hemen hemen başladığım dönemle aynı. Seninle benzer bir durumda 2022'de başladım, iki yıldır aralıksız yapıyorum. Ocak ayına kadar bulk yaptım yani kalori fazlası oluşturarak idmanlarıma devam ettim. 88 kiloya kadar yükselmiştim 77'den, kasın yanında yağ da koyarak tabii. Sonra da kalori açığı oluşturup düzgün bir diyetle şimdi tekrar 75lere düştüm. Çok kafana takma dönemsel yağ artışların olsa da düzenli spor yapıyorsan istediğinde verebilirsin. Gainer kesinlikle almanı önermem. Protein tozu da eğer protein ihtiyacını karşılayamıyorsan almalısın. Ağırsağlam'ın sitesinde ne kadar protein ihtiyacın olduğu hakkında bir bilgilendirme yazısı var okumanı öneririm. Bir de çok sevdiğim bir laf var: kötü bir diyeti koşarak geçemezsin. Demem o ki, kardiyoya abanıp kendini depresyona sokmadan önce günlük kalori ihtiyacını belirleyip küçük bir kalori açığı oluştursan senin işini çözer.

umttylldz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Umut YILDIZ
Hocam fazla kilo varsa Gainer kullanmamalısın. Onun yerine protein kullanman faydalı olacaktır. Gainer kilo alamayanlar için kullanılan bir takviye siz kilo vermeye çalışıyorsunuz.

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
575
İsim
Kadir Efe Ulusoy
kardiyo + bacak haftada 2 gün kardiyo + ağırlık çalış kalan günler

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular