Neler Yeni

2.Ekran bağladığım zaman görüntü gidiyor

bywoid

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet Gökdeniz
Bilgisayarımı Ağustos 2019 da aldım ve ilk 5-6 ay sorunsuz 2 monitörlü kullandım taki bir gün bilgisayarı açtığımda görüntü gelmediğinde her yolu denedim olmadı bende kapa aç kapa aç yapmayı denedim ve belli bir süre sonra görüntü geldi ama o günden sonra her gün kapa aç yapmak zorunda kaldım sürekli yaparak 2 monitörüde çalıştırıyordum ardından birgün yeni aldığım mönitörü sadece takılı bıraktım eski monitörü çıkarttım ve sorunsuz bilgisayar açılıyor tek monitör kullanıyorum ama 2 monitör başka bir şey aranızda diyecekler olabilir psu yetersizdir diye sanmıyorum yeterli veriyor akımı baktık ona. "NOT: 2.monitörü taktığım zaman otomatik olarak 2 ekrandada görüntü gidiyor kasa fanlar ışıklar yanıyor klavye mouse da okey ama görüntü ses yok gidiyor 2.monitörü çıkartıp yeni monitör sadece takılı olduğu zaman sorunsuz açılıyor ve çalışıyor" Bilgisayar çalışır iken 2.monitörü taktığım zamanda görüntü gidiyor 5-6 ay sorun yaşamayıp birgün yaşamak saçma geliyor anlamadım.

GPU : SAPPHIRE Sapphire RX 580 Pulse OC 8GB GDDR5 256Bit DX12 Amd Radeon Ekran Kartı
CPU : Intel i5-9400F 2.9 GHz 4.1 GHz 9MB 1151V8
RAM : Corsair Vengeance LPX 8GB (2x8) 3000MHz DDR4 Ram
SSD : SanDisk Ultra 3D 500GB 2400MB-1750MB/s NVMe M.2 SSD
MOTHERBOARD : GIGABYTE Z370P-D3 Intel Z370 Socket 1151 DDR4 4000(O.C.)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisi olan veya anlamadığı yerleri sormak isteyen sorsun tekrar anlatırım Abdullah abi görür ise mutlu olurum bilgi verir belki

Tre-x

80+ Silver

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,163
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Bilgisayarımı Ağustos 2019 da aldım ve ilk 5-6 ay sorunsuz 2 monitörlü kullandım taki bir gün bilgisayarı açtığımda görüntü gelmediğinde her yolu denedim olmadı bende kapa aç kapa aç yapmayı denedim ve belli bir süre sonra görüntü geldi ama o günden sonra her gün kapa aç yapmak zorunda kaldım sürekli yaparak 2 monitörüde çalıştırıyordum ardından birgün yeni aldığım mönitörü sadece takılı bıraktım eski monitörü çıkarttım ve sorunsuz bilgisayar açılıyor tek monitör kullanıyorum ama 2 monitör başka bir şey aranızda diyecekler olabilir psu yetersizdir diye sanmıyorum yeterli veriyor akımı baktık ona. "NOT: 2.monitörü taktığım zaman otomatik olarak 2 ekrandada görüntü gidiyor kasa fanlar ışıklar yanıyor klavye mouse da okey ama görüntü ses yok gidiyor 2.monitörü çıkartıp yeni monitör sadece takılı olduğu zaman sorunsuz açılıyor ve çalışıyor" Bilgisayar çalışır iken 2.monitörü taktığım zamanda görüntü gidiyor 5-6 ay sorun yaşamayıp birgün yaşamak saçma geliyor anlamadım.

GPU : SAPPHIRE Sapphire RX 580 Pulse OC 8GB GDDR5 256Bit DX12 Amd Radeon Ekran Kartı
CPU : Intel i5-9400F 2.9 GHz 4.1 GHz 9MB 1151V8
RAM : Corsair Vengeance LPX 8GB (2x8) 3000MHz DDR4 Ram
SSD : SanDisk Ultra 3D 500GB 2400MB-1750MB/s NVMe M.2 SSD
MOTHERBOARD : GIGABYTE Z370P-D3 Intel Z370 Socket 1151 DDR4 4000(O.C.)

Bilgisi olan veya anlamadığı yerleri sormak isteyen sorsun tekrar anlatırım Abdullah abi görür ise mutlu olurum bilgi verir belki
Ekran kartının Driver sürümü güncel mi?

xragu

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,311
İsim
Fenasi Kerim durmaz
2. Ekrani takınca ekran karti driverlarını ddu ile sil ve en güncel sürümünü indir.

bywoid

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet Gökdeniz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartının Driver sürümü güncel mi?
Evet Güncel bios dahil herşeyi güncelledim ama ilk 6 ay olmayıp bi anda olması saçma driver ile alakalı değil bence

2. Ekrani takınca ekran karti driverlarını ddu ile sil ve en güncel sürümünü indir.
Hocam anlamadın galiba taktığım anda 2 monitördede görüntü gidiyor ben yeni monitör sadece takılı bırakıp yeniden bilgisayarı açtığımda düzeliyor.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,163
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Evet Güncel bios dahil herşeyi güncelledim ama ilk 6 ay olmayıp bi anda olması saçma driver ile alakalı değil bence

Hocam anlamadın galiba taktığım anda 2 monitördede görüntü gidiyor ben yeni monitör sadece takılı bırakıp yeniden bilgisayarı açtığımda düzeliyor.
Tek monitör takılıyken DDU veya AMD Cleanup Utility ile driver' ı kaldır. Sonra interneti kes. 2. Monitörü tak. Görüntü gelecek mi bir bak. Görüntü gelirse daha eski bir driver sürümünü indirmemiz lazım.

bywoid

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet Gökdeniz
Rew tekrar merhaba bugün gördüm ve denedim ama yine aynı güvenli moda aldı bilgisayarı çıkarttım ardından taktım bi değişme yok

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,163
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Rew tekrar merhaba bugün gördüm ve denedim ama yine aynı güvenli moda aldı bilgisayarı çıkarttım ardından taktım bi değişme yok
Maalesef daha fazla fikrim yok.

bywoid

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet Gökdeniz
sağlık olsun diyelim ne diyelim yapacak bir şey yok

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR