Neler Yeni

Çözüldü✓ 2. ekran kararıp geri geliyor

okanb

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Okan B.
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır çözmek için uğraştığım bir sorun için yardımınıza ihtiyacım var öncelikle bilmeniz gerekenleri anlatayım.

gtx 1070 ekran kartını 144hz monitörde displayport ile kullanıyorum ve hemen yanında alfais marka vga to displayport ile kullandığım eski 65hz 2. monitör'üm var.

Sorununum şu: gpu ile herhangi bir işlem yapmıyorsam hiç bir problem yok ama oyun olur render olur gpu kullanımını artıracak herhangi bir şey yapmaya başladığım zaman ikinci monitörüm kararıp geri gelmeye başlıyor. driverım 496.13 bunun üstüne çıkmak istediğimde ikinci ekranımı hiç bir şekilde algılamıyor bilgisayar o yüzden bu sürümde kalmak zorundayım. örnek veriyorum gta5 normal ayarlarda sıkıntı yok ayarları yükseltiyorum kararıp gelmeye başlıyor. render alıyorum sinyal lambası gibi sürekli gidip geliyor. yapay zeka ile alakalı her hangi birşeyde neredeyse tamamen kararıyor ara sıra geliyo anında yine gidiyor. ve bunlar yaşanırken ana ekranımda hiç bir sorun yok normal bir şekilde kullanmaya devam ediyorum. yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

EDIT: Uzun zamandır psu mun problemli olduğunu düşünüyordum hdd gidip gelmesinden dolayı bir çok kablo değiştim sorunum çözülmedi bu gün yeni psum geldi kurulumunu yaptım hem ekran gidip gelmesi hemde hdd gidip gelme sorunum tamamen çözülmüştür 3 saattir test yapıyorum herhangi bir problem yaşamadım.

Son düzenleme:

okanb

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Okan B.
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır çözmek için uğraştığım bir sorun için yardımınıza ihtiyacım var öncelikle bilmeniz gerekenleri anlatayım.

gtx 1070 ekran kartını 144hz monitörde displayport ile kullanıyorum ve hemen yanında alfais marka vga to displayport ile kullandığım eski 65hz 2. monitör'üm var.

Sorununum şu: gpu ile herhangi bir işlem yapmıyorsam hiç bir problem yok ama oyun olur render olur gpu kullanımını artıracak herhangi bir şey yapmaya başladığım zaman ikinci monitörüm kararıp geri gelmeye başlıyor. driverım 496.13 bunun üstüne çıkmak istediğimde ikinci ekranımı hiç bir şekilde algılamıyor bilgisayar o yüzden bu sürümde kalmak zorundayım. örnek veriyorum gta5 normal ayarlarda sıkıntı yok ayarları yükseltiyorum kararıp gelmeye başlıyor. render alıyorum sinyal lambası gibi sürekli gidip geliyor. yapay zeka ile alakalı her hangi birşeyde neredeyse tamamen kararıyor ara sıra geliyo anında yine gidiyor. ve bunlar yaşanırken ana ekranımda hiç bir sorun yok normal bir şekilde kullanmaya devam ediyorum. yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.
EDIT: herhangi bir oyuna girdiğimde 1900 mhz civarı çalışıyordu kart mhz yavaş yavaş düşürdüm ne kadar düşürürsem ekran kararma süresi o kadar azaldı 1500 civarına getirdiğimde oyunda hiç denecek kadar az yapmaya başladı stable diffusion kullanımında normal şartlarda neredeyse hiç gelmeyen ikinci ekran yine 1500 mhz de 5-10 saniyede bir gidip gelmeye basladı ama sorun tamamen çözülmedi ekran kartının gücünü düşürerek geçici bir çözüm buldum.

anlayamadığım şey kartın neden 1900 mhz civarında çalıyor olduğuydu normalde web sitesinde belirtilen hızlar bunlar

Çekirdek saat hızı
Güçlendirme: 1771 MHz / Taban: 1582 MHz OC Modunda
Güçlendirme: 1746 MHz / Taban: 1556 MHz Oyun Modunda

ama benimki 1950 civarında takılıyordu herhangi bir oc işlemi v.s yapmamama rağmen.

Top Bottom