Neler Yeni

Yardım 2. El Lenovo Laptop Alacağım Sizce Alınır mı?

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,700
İsim
Orkun
Merhaba, 2. el bir Lenovo laptop buldum. Günlük işler, film dizi izleme, ufak tefek oyunlar oynamak için kullanacağım.

2018 de alınmış ve üniversite için kullanılmış.

Laptopun özellikleri:
1080P Full HD IPS panel var,
i5 8250U işlemci,
Nvidia MX150 4GB grafik birimi,
8GB ram,
250GB Samsung 860 Evo SSD,
1TB HDD
1722507109363.png

Fiyat olarak 6.5bin istemiş, pazarlık ile 6bin e düşürdüm.
Sizce alınır mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ek olarak elimde Casper marka i5 4210M işlemcili, 16GB ramli, Nvidia 840M 2GB ekran kartlı laptop var. Batarya ölü ve kasası yıpranmış durumda. 1366x768 LCD ekranı var.
Bu laptopu kullanıyordum aynı işler için, 2.el de 4-5 bin ediyor. Yukarıdakini alıp bunu sattığımda 1-2 bine laptopumu yükseltmiş olacağım.

King74

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
211
İsim
HC
Laptop bilgim az ama buna rağmen üstüne 3 4 bir şey ekleyebilirseniz yeni bir konu açın ve gelen önerilerden kafanıza yatanı alın derim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
KaanBerkKral
Merhaba, 2. el bir Lenovo laptop buldum. Günlük işler, film dizi izleme, ufak tefek oyunlar oynamak için kullanacağım.

2018 de alınmış ve üniversite için kullanılmış.

Laptopun özellikleri:
1080P Full HD IPS panel var,
i5 8250U işlemci,
Nvidia MX150 4GB grafik birimi,
8GB ram,
250GB Samsung 860 Evo SSD,
1TB HDD
Alıntıyı görüntüle

Fiyat olarak 6.5bin istemiş, pazarlık ile 6bin e düşürdüm.
Sizce alınır mı?

Ek olarak elimde i5 4210M, 16GB ram, Nvidia 840M 2GB laptop var batarya ölü ve kasası yıpranmış durumda. 1366x768 LCD ekranı var.
Bu laptopu kullanıyordum aynı işler için, 2.el de 4-5 bin ediyor. Yukarıdakini alıp bunu sattığımda 1-2 bine laptopumu yükseltmiş olacağım.
Hocam 6bine iyi ama bence verilmez baya eski çünkü

Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Eray Van
baya eski alınmaz bence

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,700
İsim
Orkun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam 6bine iyi ama bence verilmez baya eski çünkü
2. Elde bu bütçelerde malesef hepsi eski zaten hocam. Bütçe düştükçe yıl artıyor. Bu cihaz çok temiz gözüktü gözüme fotoğraflardan inceledim çizik yok kasasında. Üniversite için kullanıldığını söyledi satan kişi, çok yıprandığını zorlandığını da düşünmüyorum cihazın.

Laptop bilgim az ama buna rağmen üstüne 3 4 bir şey ekleyebilirseniz yeni bir konu açın ve gelen önerilerden kafanıza yatanı alın derim.
Valla 3-4 ekleyip bütçeyi 10bine çıkarsam alınacak bir şey yok sıfır cihazlarda hepsi birbirinden kötü. Ha ofis işlerini günlük kullanımı vs. çok iyi yaparlar ama oyun oynatmada kötüler.

King74

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
211
İsim
HC
2. Elde bu bütçelerde malesef hepsi eski zaten hocam. Bütçe düştükçe yıl artıyor. Bu cihaz çok temiz gözüktü gözüme fotoğraflardan inceledim çizik yok kasasında. Üniversite için kullanıldığını söyledi satan kişi, çok yıprandığını zorlandığını da düşünmüyorum cihazın.
Elinizdekini satın bütçenizin üstüne ekleyin daha yeni ve sıfır bir cihaz alın.

java

80+ Bronze
Alınabilir hocam. Günlük işler için mükemmel 8. Nesil işlemci olduğundan resmi Windows 11 desteğide var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
KaanBerkKral

Valla 3-4 ekleyip bütçeyi 10bine çıkarsam alınacak bir şey yok sıfır cihazlarda hepsi birbirinden kötü. Ha ofis işlerini günlük kullanımı vs. çok iyi yaparlar ama oyun oynatmada kötüler.
Hocam en fazla 1-2 yıl götürür sizi istiyorsanız alın

King74

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
211
İsim
HC

bu baktığınızda öyle ahım şahım bişey değil ki hocam.

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,700
İsim
Orkun
Elinizdekini satın bütçenizin üstüne ekleyin daha yeni ve sıfır bir cihaz alın.
Hocam bütçe konusunda sıkıntım yok zaten gidip 4070 li bir laptop da alabilirim ama yeri geliyor 1 hafta kullanıyorum 3 ay kenarda yatıyor. Elimdekini iyileştirmeye çalışıyorum en azından kullandığım süreçte beni yormasın daha iyi bir deneyim yaşatsın diye.

King74

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
211
İsim
HC
Hocam bütçe konusunda sıkıntım yok zaten gidip 4070 li bir laptop da alabilirim ama yeri geliyor 1 hafta kullanıyorum 3 ay kenarda yatıyor. Elimdekini iyileştirmeye çalışıyorum en azından kullandığım süreçte beni yormasın daha iyi bir deneyim yaşatsın diye.
Size kalmış hocam son karar biz sadece fikrimizi söylüyoruz burada ama gördüğünüz üzere konuya katılanlarda genel olarak ortak bir fikir var.

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,700
İsim
Orkun
Alınabilir hocam. Günlük işler için mükemmel 8. Nesil işlemci olduğundan resmi Windows 11 desteğide var.
Win 11 desteğine hiç dikkat etmemiştim aslında, açıklamasında da yazıyormuş Win 11 diye. Dikkat çektiğin için teşekkürler.

• Beğen
Reaksiyonlar: java
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Eray Van
ne için kullanacaktınız?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular