Neler Yeni

2.El Sistem Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

QuatroV

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Hamza bildiş
Bütçe
7000
Merhaba arkadaşlar, geçenlerde konu açmıştım 2021 de GTX 1650 alınır mı? diye. Sistemler dahada zamlandı (Gamegarajdan alacaktım) GTX 1650 sistem 7000'e yaklaştı tabi özelleştirerek alacaktım 16gb ram falan. Sonra sahibinden de GTX 1660 super ve ti sistemler bana baya iyi geldi üstelik alacağım Gtx 1650 sistem ile neredeyse aynı fiyatta sizce 2. El sistem alınır mı?? Alırken nelere dikkat edilmeli? Cevaplaınızı bekliyorum...

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,310
İsim
.
Kronik sorunlu parça olmamasına dikkat edilmeli.
Bir pc görünce denginin kaç TL olduğuna bakmak lazım.
Gidince garanti kontrolü yapılmalı.

MüslümGürses

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Merhaba arkadaşlar, geçenlerde konu açmıştım 2021 de GTX 1650 alınır mı? diye. Sistemler dahada zamlandı (Gamegarajdan alacaktım) GTX 1650 sistem 7000'e yaklaştı tabi özelleştirerek alacaktım 16gb ram falan. Sonra sahibinden de GTX 1660 super ve ti sistemler bana baya iyi geldi üstelik alacağım Gtx 1650 sistem ile neredeyse aynı fiyatta sizce 2. El sistem alınır mı?? Alırken nelere dikkat edilmeli? Cevaplaınızı bekliyorum...
Hocam en önemlisi elden alıp incelemek ve test yapmak

QuatroV

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Hamza bildiş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kronik sorunlu parça olmamasına dikkat edilmeli.
Bir pc görünce denginin kaç TL olduğuna bakmak lazım.
Gidince garanti kontrolü yapılmalı.
Yani 9k yada var 6-6,5 a var

RefX

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,932
İsim
Orhun Refik Kocabaş
Performans testlerine sokmak önemli
1660 serisi ile mining yapılıyor bildiğim kadarıyla (sıkıntı olabilir satıcıya da bağlı biraz)

QuatroV

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Hamza bildiş

RefX

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,932
İsim
Orhun Refik Kocabaş
Tabi ki elden kargo ile bende tercih etmezdim
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemci için stres testi yapmalıyım?
Hangi testler yapılıyor pek bilgim yok ama @revanier hocam bu işleri biliyor , daha fazla yardımcı olacaktır :)

2mApoo

80+ Silver
Sahibinden de GTX 1660 super ve 1660 ti sistem alırken . GET ile al. Sana ulaştığında gereklei testleri yaparak alışverişe onay verirsin.Sıkıntı çıkarsa onaylamadan geri iade edersin.

QuatroV

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Hamza bildiş
Sahibinden de GTX 1660 super ve 1660 ti sistem alırken . GET ile al. Sana ulaştığında gereklei testleri yaparak alışverişe onay verirsin.Sıkıntı çıkarsa onaylamadan geri iade edersin.
Get ne oluyor tam olarak?

aLoNeDarK33

80+ Bronze
ssd alacaksan kronik sorunu varmı diye internette araştır örneğin adata nın su650 lerine kronik sorunu var falan deniyordu bunu zaten araştırarak öğrenebilirsiniz onun haricinde alacağınız diğer parçaların garantisi varmı nekadar garantisi kalmış ve fotoğraflarını satıcıdan çekmesini isteyin (ekran kartının garantisi 2 yıldır ve satıcı 1 yıl garantisi var diyorsa o kart sadece 1 yıl kullanılmış yani yorulmamış demektir ve 1 yıl garanti olunca sende bir bozulma durumunda ücretsiz bir şekilde garantiye yollayabilirsin) işlemci konusunda pinlerine dikkat et yeter anakarttada pinler önemli ya elden alırken bak kontrol et yada fotoğraf iste alt üst sağ sol neresi varsa , benim diyebileceğim bunlardır

get ilanı Güvenli E Ticcaret demektir yani sahibinden alıcı ve satıcı arasında ufak bir komisyon karşılığı aracılık yapıyor ve dolandırılma yada mağdur olma durumlarının önüne geçiliyor

QuatroV

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Hamza bildiş
ssd alacaksan kronik sorunu varmı diye internette araştır örneğin adata nın su650 lerine kronik sorunu var falan deniyordu bunu zaten araştırarak öğrenebilirsiniz onun haricinde alacağınız diğer parçaların garantisi varmı nekadar garantisi kalmış ve fotoğraflarını satıcıdan çekmesini isteyin (ekran kartının garantisi 2 yıldır ve satıcı 1 yıl garantisi var diyorsa o kart sadece 1 yıl kullanılmış yani yorulmamış demektir ve 1 yıl garanti olunca sende bir bozulma durumunda ücretsiz bir şekilde garantiye yollayabilirsin) işlemci konusunda pinlerine dikkat et yeter anakarttada pinler önemli ya elden alırken bak kontrol et yada fotoğraf iste alt üst sağ sol neresi varsa , benim diyebileceğim bunlardır

get ilanı Güvenli E Ticcaret demektir yani sahibinden alıcı ve satıcı arasında ufak bir komisyon karşılığı aracılık yapıyor ve dolandırılma yada mağdur olma durumlarının önüne geçiliyor
Arkadaşın dediği mantıklı geldi direkt etkileşimli olarak incelerim

2mApoo

80+ Silver
Güvenli E Ticaret. Ürünü satın alıyorsun ve paran SAHİBİNDEN.COM ' a gidiyor. Ürünü satıcı sana kargo ile gönderiyor. Kargo sana ulaştıktan sonra 3 gün süren var. Ürünün sağlamlığını inceliyorsun. Eğer tamam ise . Onaylıyorsun ve para SAHİBNDEN.COM dan satıcını hesabına ulaşıyor.

QuatroV

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Hamza bildiş
Güvenli E Ticaret. Ürünü satın alıyorsun ve paran SAHİBİNDEN.COM ' a gidiyor. Ürünü satıcı sana kargo ile gönderiyor. Kargo sana ulaştıktan sonra 3 gün süren var. Ürünün sağlamlığını inceliyorsun. Eğer tamam ise . Onaylıyorsun ve para SAHİBNDEN.COM dan satıcını hesabına ulaşıyor.
Az önce baktım GET seçeneğini seçtim ve sadece 1 ürün çıktı 🤣🤣

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,193
Üyeler
140,613
Son üye
zoneq
Top Bottom