Neler Yeni

2 kez mavi ekran aldım

ChainLee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Furkan Ayan
Arkadaşlar merhaba geçenlerce sıkça mavi ekran yemiştim bazu sorunları çözdüm ama bugün 2 kez daha mazvi ekran yedim sorun nedir gerçekten bilmiyorum.
Minidump dosyaları
Hatada Memory corruption hatası gördüm sanırım RAM ya da HDD SATA'sı tam emin değilim diğer hatalar bilmiyorum ama yardımcı olabilir misiniz bazı arkadaşlar HDD veya SSD kablosunu değişti diyor amam faydası olur mu bilmiyorum.
Bir de sistemde 2 tane HDD var ama birinde sadece elektrik kablosu var SATA kablosu yok onu çıkarmalı mıyım?
@Abdullah Hacıgül

39121

80+ Gold
En İyi Cevap
8
- İşlemci soğutucuyu çok sıktıysan biraz gevşet.

- Easy Anti Cheat kaldr.

- Sistemini 20H2 sürümüne güncelle.

- DDU ile sürücülerini kaldırıp en son sürümü kur.

- Bunları yaptıktan sonra Memtest86 yap. Ki sorun belleklerde gözüküyor.

ChainLee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Furkan Ayan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bakıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

- Easy Anti Cheat kaldr.

- DDU ile sürücülerini kaldırıp en son sürümü kur.

- Bunları yaptıktan sonra Memtest86 yap. Ki sorun belleklerde gözüküyor.

ddu ile ekran kartı ve ses sürücüleini kaldırmıştım 3 gün önce ekran kartı beta sürümünde idi ben önerilen sürüme geçtim ses sürücüsünü ise güncel olanı kurdum dün sabah ise memtest86 yaptım yakşalık 2 saat 37 dk a sürdü ama bir hata öıkmadı easy anti cheat ise rogue company oyununu oynyorum ve oyun açılınca otomatik kuruyor bu sıkıntıdan nasıl kurtulacağım bilmiyorum oyunu oynamayı seviyorum ram de garanti var daha garantiye göndermelimiyim sence

39121

80+ Gold
En İyi Cevap
8
ddu ile ekran kartı ve ses sürücüleini kaldırmıştım 3 gün önce ekran kartı beta sürümünde idi ben önerilen sürüme geçtim ses sürücüsünü ise güncel olanı kurdum dün sabah ise memtest86 yaptım yakşalık 2 saat 37 dk a sürdü ama bir hata öıkmadı easy anti cheat ise rogue company oyununu oynyorum ve oyun açılınca otomatik kuruyor bu sıkıntıdan nasıl kurtulacağım bilmiyorum oyunu oynamayı seviyorum ram de garanti var daha garantiye göndermelimiyim sence
Tekrar silip 20.12.1 kur.

Alttaki rehberi uygula.

20H2'ye geç.

XMP kapalı kullan bir süre.

Easy Anti Cheat'i kaldır. 1-2 gün sorun olmazsa geri yüklersin.

ChainLee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Furkan Ayan
tamamdır işlemci soğutucusnunu biraz sıkmıştım aynen onu biraz sıktım 1 onu gevşetiyim bide o rogue company i tamamen silip geri yüklesem bu easy anti cheat sorunu düzelirmi bro bide hdd den kaynaklı bir sorun varmı dediğim gibi sata kablolarını düzelteyimmi 2 hdd var ma birinde sata kablosu yok sadece o elektrik kablosu var ddu ile kaldıracağım ve 20h2 sürümüne geçeceğim ama şuan yapamam akşam yapabilirim cevap için teşekkürler

Alttaki rehberi uygula.

20H2'ye geç.

bu dsım ı bilmiyordum onu yapacağım xmp mi bilmiyorum ama benim bios da ram şuan profile 1 de 3000 mhz de kapalı iken 2133 mhzde kalıyordu sanırım böyle 2 gün kullanmıştım ki dün sabah memtest de hata alamayınca geri 3000 mhz e geçmştim bu 20h2 ye de yükselteceğim ve sata kablolarını değiştireceğim ama easy ac kaldımak isteiyorum oyunu çok sevcerek oynuyorum ama komple silip 1 2 gün bekleyip yeniden yülkleyeceğim

Son düzenleme:

qlizzers

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
burhan ayan
tamamdır işlemci soğutucusnunu biraz sıkmıştım aynen onu biraz sıktım 1 onu gevşetiyim bide o rogue company i tamamen silip geri yüklesem bu easy anti cheat sorunu düzelirmi bro bide HDD den kaynaklı bir sorun varmı dediğim gibi sata kablolarını düzelteyimmi 2 HDD var ma birinde sata kablosu yok sadece o elektrik kablosu var ddu ile kaldıracağım ve 20h2 sürümüne geçeceğim ama şuan yapamam akşam yapabilirim cevap için teşekkürler

bu dsım ı bilmiyordum onu yapacağım xmp mi bilmiyorum ama benim bios da ram şuan profile 1 de 3000 mhz de kapalı iken 2133 mhzde kalıyordu sanırım böyle 2 gün kullanmıştım ki dün sabah memtest de hata alamayınca geri 3000 mhz e geçmştim bu 20h2 ye de yükselteceğim ve sata kablolarını değiştireceğim ama easy ac kaldımak isteiyorum oyunu çok sevcerek oynuyorum ama komple silip 1 2 gün bekleyip yeniden yülkleyeceğim
şuan herşeyi uyguladım hocam biraz testde dursun bi rapor yazayım size belki yemeyecek bu sefer

ChainLee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Furkan Ayan

Alttaki rehberi uygula.

20H2'ye geç.

hocam yaptım herşeyi eksiksiz ama yine bir mavi ekran sorunu aldım biraz önce sorun galiba kesin olarak ram de

39121

80+ Gold
En İyi Cevap
8

qlizzers

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
burhan ayan
tekrar minidump dosyanı paylaş.
hocam buyrun diğer mavi ekran yiyen pc den atıyorum dump dosyalarını
dump dosyaları bu şekilde yine 2 kez verdi hocam ram de sıkıntı varmı bilmiyorum anlayamadım bir türlü
birde bende 1 tb lık hdd var onu formatlarken 120 GB windows için geri kalanını ise oyunlar için ikiye ayırdım o sorun yaratırmı sizce

hocam 1 dakika önce yine yedi bu seferki dump dosyası

hocam memtest sonuçlarımı size atayım
file:///C:/Users/NBA/Desktop/MemTest86-Report-20210102-103800.html.
bide şöyle bir link var
sorun ram de değil heralde temiz kurulum format atabilirim isterseniz

hocam buyrun diğer mavi ekran yiyen PC den atıyorum dump dosyalarını
dump dosyaları bu şekilde yine 2 kez verdi hocam ram de sıkıntı varmı bilmiyorum anlayamadım bir türlü
birde bende 1 tb lık HDD var onu formatlarken 120 GB windows için geri kalanını ise oyunlar için ikiye ayırdım o sorun yaratırmı sizce

hocam 1 dakika önce yine yedi bu seferki dump dosyası

hocam memtest sonuçlarımı size atayım
file:///C:/Users/NBA/Desktop/MemTest86-Report-20210102-103800.html.
bide şöyle bir link var
sorun ram de değil heralde temiz kurulum format atabilirim isterseniz
@Abdullah Hacıgül hocam birde siz yardım edebilirmisiniz

Son düzenleme:

39121

80+ Gold
En İyi Cevap
8
Geldim. Abdullah Bey'in minidump okumayı bildiğini sanmıyorum.

macOS

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
CPU-Z indirin. Oradaki tüm slotların SPD sekmesini paylaşın.

ChainLee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Furkan Ayan
Geldim. Abdullah Bey'in minidump okumayı bildiğini sanmıyorum.
hocam bu sabah uefı temiz kurulum yaptım şuan 20h2 sürümü kullanıyorum ve bütün güncelleştirmeleri aldım yükledim yalnız 2 adet mavi ekran hatası aldım yine dump dosyalarını atayım size sorun hdd kaynaklı galiba değişmesi lazım sanırım

bi bakabilirmisiniz sorun ya ram yada hdd hangisini değiştirmem lazım sizce

CPU-Z indirin. Oradaki tüm slotların SPD sekmesini paylaşın.
hocam spd sekmesini açıyorum fakat 1. spd gözükmüyor kapalı 2. spd ise şu şekilde html ve txt dosyaları linki

istersen
resim_2021-01-05_133234.png
iz ekran alıntısınıda atayım
durum bu şekilde sabah temiz uefi kurulum yaptım ve 2 yeni mavi ekran daha aldım link üstte mevcut hocam donanım kaynaklı ama hdd mi ram mi bilemiyorum acaba hangi donanımı değiştirmeliyim

Son düzenleme:

macOS

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Sadece 8 GB bellek varsa bellek uyumsuzluğu ihtimalini eleyebiliriz. BIOS güncelleyin.

Top Bottom