Neler Yeni

2. Monitör kriterleriniz nedir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Halil
Ana monitör olarak 144hz 0.5ms veya 1ms bir monitör olduğunu düşünelim. İnstagram keşfetimde gördüğüm bir videoda, oyun oynayan kardeşin sistemindeki monitör konumunu beğendim.
Screenshot_20230718-232133_Photos~2.jpg
Ana monitör'ün sol tarafında 2. Monitör var. Öncelikle 2. Monitör'ü kullanma amacım borsa-hisse takibi, dizi film seyretmek, YT'da video izlemek vs. Sizce Ana monitör'den daha düşük seviyeli (75 veya 60hz ucuz bir monitör) mü tercih etmeliyim? yoksa ana monitör'ün aynısından mı almak daha mantıklı olur? Siz nasıl tercih ediyorsunuz?

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,229
İsim
Olcay akbulut
ana ekranı genişletip ultra-wide amacınız yoksa -ki borsa takibi yapacağım dediğinize göre yok :D- ucuz ips bi monitör almanız iş görecektir

tn panel almayın yandan bakınca tnde renkler çok kötü oluyor.

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,502
İsim
Emre siyah
60 hz yeterli oluyo para harcamaya değmez ana monitor değil sonucta video falan izlersin max

xTURANN

80+ Bronze
Oyun oynarken yandan video izlemek elbette işleri kolaylaştırır ama R6 gibi oyunlar oynuyorsan %100 o videoyu durdurursun.
Dizi & Film & Video seyretmek için 60 - 75 Hz, 1MS, IPS Bir Monitör İşini Fazlasıyla Görür. Ayrıca Konumlandırmayı SAĞ Tarafa yaparsan daha iyi olur. Alan tasarrufu. Yerin Varsa Fark etmez, istersen üste koy..

Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Halil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ana ekranı genişletip ultra-wide amacınız yoksa -ki borsa takibi yapacağım dediğinize göre yok :D- ucuz ips bi monitör almanız iş görecektir

Ultra-wide ekran bir monitör'ü de düşünmüştüm geçmişte ama oyun oynarken (örneğin: CS:GO) oyun bütün ekranı kaplıyor mu, yoksa pencereli ekran moduna geçerek siyah barlı bir ekran mı oluyor?
Mesaj otomatik birleştirildi:

60 hz yeterli oluyo para harcamaya değmez ana monitor değil sonucta video falan izlersin max

Oyun oynarken yandan video izlemek elbette işleri kolaylaştırır ama R6 gibi oyunlar oynuyorsan %100 o videoyu durdurursun.
Dizi & Film & Video seyretmek için 60 - 75 Hz, 1MS, IPS Bir Monitör İşini Fazlasıyla Görür. Ayrıca Konumlandırmayı SAĞ Tarafa yaparsan daha iyi olur. Alan tasarrufu. Yerin Varsa Fark etmez, istersen üste koy..
Arkadaşlar konudan bağımsız bir soru sorucam, kusura bakmayın. 2. Monitör'ün 144hz veya 60hz olması sistem performansını etkiliyor mu? 280hz bir ekran 60hz olan bir ekrana göre daha mı çok sistemi kullanır?

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,229
İsim
Olcay akbulut
Ultra-wide ekran bir monitör'ü de düşünmüştüm geçmişte ama oyun oynarken (örneğin: CS:GO) oyun bütün ekranı kaplıyor mu, yoksa pencereli ekran moduna geçerek siyah barlı bir ekran mı oluyor?

Arkadaşlar konudan bağımsız bir soru sorucam, kusura bakmayın. 2. Monitör'ün 144hz veya 60hz olması sistem performansını etkiliyor mu? 280hz bir ekran 60hz olan bir ekrana göre daha mı çok sistemi kullanır?
hz performansı etkilemez hocam

Doyl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
Doyl

Evet diye biliyorum

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,229
İsim
Olcay akbulut
evet hocam yanlar siyah barla kaplanıyor oyuncu arası rekabette artı sağlamasın diye ama bazı oyunlarda ekranı tam kaplıyor

ultrawide setup yapılacksa oled panel daha doğru olur diğer türlü siyah barlardan ışık süzüyor ve rahatsız ediyor

Krm01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
267
İsim
Kerem
Beyler hazır konu aktifken bir de öneri yapıştırsanız.
Ben de alıcam da video film izlemeye 2. ekran.
Var mı güzel bir öneriniz? Bütçe 4-5k civarı.

Mr.DzcN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Eren Duzcan
Beyler hazır konu aktifken bir de öneri yapıştırsanız.
Ben de alıcam da video film izlemeye 2. ekran.
Var mı güzel bir öneriniz? Bütçe 4-5k civarı.

kanka konuyla alakasız 4x8gb ram 2x16 dan daha mı iyi?

Top Bottom