Neler Yeni

2. Monitör kriterleriniz nedir?

Öğrenen_biri

80+ Bronze

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,229
İsim
Olcay akbulut
Minimum kaç W PSU almalıyım sizce? 650W yeterli olur mu?
hocam monitör değişimi için psu değiştirmenize gerek yok monitör bilgisayar kasanızdan ayrı bir parça, monitör alınca zaten onun dahili güç kaynağı oluyor

Krm01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
267
İsim
Kerem
kanka konuyla alakasız 4x8gb ram 2x16 dan daha mı iyi?
Yok çok fark etmez oyun manasında eğer anakartın quad channel desteklemiyorsa.(Ki destekleyen anakartlar aşırı pahalı)
Benim elimde hazır sistemden gelen 2*8 vardı uğraşmamak için ilave yaptım.
Ama bazı oyunlar ram verirsen tüketiyor.
Özellikle de yeni oyunlar bundan dolayı yavaştan 32 ye geçiş yapılabilir.
Şart mı dersen değil 2*8 de kullanılır.
Eğer 4 slot varsa ve edit render işiyle uğraşmıyorsan ve elinde 2*8 varsa ilvaye yap 2*8/uğraşıyorsan zaten en başta 2*8 olan bir ram tercih etmemelisin ilerde upgrade yaparken sıkıntı çıkarır.
Yok 2 slot varsa da elinde 2*16 alabilirsin.

heroesturkey

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
308
İsim
Murat Gündoğdu
ayrı soru sorayım. Oyun oynama amacı gütmeden 2. ekran kullanacağım. Elimde emektar kasamın VGA monitörü var. Sıkıntı yaşatır mı?

Krm01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
267
İsim
Kerem
ayrı soru sorayım. Oyun oynama amacı gütmeden 2. ekran kullanacağım. Elimde emektar kasamın VGA monitörü var. Sıkıntı yaşatır mı?
Ağacığım problem olmaz ama eski tip monitörler çok göz yoruyor.
Mümkün mertebe biraz daha yeni tip düşük bütçeli monitör tercih etmeye çalış imkanının varsa.

Charles Darwin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,127
İsim
Alpaslan Çevikel
Ana monitör olarak 144hz 0.5ms veya 1ms bir monitör olduğunu düşünelim. İnstagram keşfetimde gördüğüm bir videoda, oyun oynayan kardeşin sistemindeki monitör konumunu beğendim. Alıntıyı görüntüleAna monitör'ün sol tarafında 2. Monitör var. Öncelikle 2. Monitör'ü kullanma amacım borsa-hisse takibi, dizi film seyretmek, YT'da video izlemek vs. Sizce Ana monitör'den daha düşük seviyeli (75 veya 60hz ucuz bir monitör) mü tercih etmeliyim? yoksa ana monitör'ün aynısından mı almak daha mantıklı olur? Siz nasıl tercih ediyorsunuz?
O kasayı o kadar köşeye koymaktan korkmuyor musunuz ? Ben sırf düşmesin diye 10cm boşluk bırakarak koyuyorum

Krm01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
267
İsim
Kerem
Bu arada 2. Monitör için şu gider gibi

Flicker free ve pivot mevcut tek problemi 250 nit.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Halil

Zeclas.

80+ Bronze
Gamepad'in Logitech galiba. Kablolu modelinin mavi rengi bende vardı. Klavye razer mi ve fiyatı nedir? Ayrıca ana ekranı 27inc, 2. Monitör'ü 23,5/24inc yapmak daha mantıklı olur?
klavye bu muhtemelen

Karacabey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
711
İsim
Abdullah

NightWish2434

80+ Silver
Ana monitör olarak 144hz 0.5ms veya 1ms bir monitör olduğunu düşünelim. İnstagram keşfetimde gördüğüm bir videoda, oyun oynayan kardeşin sistemindeki monitör konumunu beğendim. Alıntıyı görüntüleAna monitör'ün sol tarafında 2. Monitör var. Öncelikle 2. Monitör'ü kullanma amacım borsa-hisse takibi, dizi film seyretmek, YT'da video izlemek vs. Sizce Ana monitör'den daha düşük seviyeli (75 veya 60hz ucuz bir monitör) mü tercih etmeliyim? yoksa ana monitör'ün aynısından mı almak daha mantıklı olur? Siz nasıl tercih ediyorsunuz?
2. Ekran = alt + tab

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,713
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
İkinci ekran da olsa 60Hz bence ölü yatırım, en azından 144Hz olmalı. Dizi/Film`de izlenecek ise 27 inç 144hz Ips mıntiör güzel gider ama ana ekranın 24 inç ise rahatsız edebilir en iyisi aynısından al.

Top Bottom