Neler Yeni

2. Monitör kriterleriniz nedir?

Krm01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
267
İsim
Kerem
İkinci ekran da olsa 60Hz bence ölü yatırım, en azından 144Hz olmalı. Dizi/Film`de izlenecek ise 27 inç 144hz Ips mıntiör güzel gider ama ana ekranın 24 inç ise rahatsız edebilir en iyisi aynısından al.
O bütçeler çok ama be hacı şuan 144 24inc bı monitör 3.8/4k civarı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Halil
İkinci ekran da olsa 60Hz bence ölü yatırım, en azından 144Hz olmalı. Dizi/Film`de izlenecek ise 27 inç 144hz Ips mıntiör güzel gider ama ana ekranın 24 inç ise rahatsız edebilir en iyisi aynısından al.
Ana ekran, 2. Monitör'den daha mı büyük olmalı?

Lory

80+
ayrı soru sorayım. Oyun oynama amacı gütmeden 2. ekran kullanacağım. Elimde emektar kasamın VGA monitörü var. Sıkıntı yaşatır mı?
Tn panel bir monitördür büyük ihtimal ve görüş açısı berbat olacağı için yana koyduğunda bir şey göremezsin o monitörden.
Ağacığım problem olmaz ama eski tip monitörler çok göz yoruyor.
Mümkün mertebe biraz daha yeni tip düşük bütçeli monitör tercih etmeye çalış imkanının varsa.
Katılmıyorum, eski tip monitörler daha yavaş olduğu için gözle takip etmesi daha kolay oluyor ve gözü daha az yoruyor.

Krm01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
267
İsim
Kerem
Tn panel bir monitördür büyük ihtimal ve görüş açısı berbat olacağı için yana koyduğunda bir şey göremezsin o monitörden.

Katılmıyorum, eski tip monitörler daha yavaş olduğu için gözle takip etmesi daha kolay oluyor ve gözü daha az yoruyor.
Bunun yavaş veya hızlı olmasıyla alakası yok daha çok içindeki panel,renk tonu,parlaklık, çözünürlük gibi etkenler daha çok göz yoruyor 2. ekran daha çok film izleme amaçlı kullanıldığında yavaş veya hızlı olmasının bir önemi yok.

Lory

80+
2. ekran daha çok film izleme amaçlı kullanıldığında yavaş veya hızlı olmasının bir önemi yok.
Bunu biliyorum söylediğin yanlışı düzeltmek istedim.
Bunun yavaş veya hızlı olmasıyla alakası yok daha çok içindeki panel,renk tonu,parlaklık, çözünürlük gibi etkenler daha çok göz yoruyor.
Renklerin kötü olması da gözü yormazki. Sadece yanında renkleri güzel bir ekranın varsa ona baktıktan sonra rahatsız olabilirsin. Göz yorulması daha çok serilik ile alakalıdır.

Krm01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
267
İsim
Kerem
Bunu biliyorum söylediğin yanlışı düzeltmek istedim.

Renklerin kötü olması da gözü yormazki. Sadece yanında renkleri güzel bir ekranın varsa ona baktıktan sonra rahatsız olabilirsin. Göz yorulması daha çok serilik ile alakalıdır.
Kişiden kişiye de değişiyor. Benim arkadaşım mesela VA panel bir msı kullanıyor 2. ekran olarak ghosting var ve ben kullandığımda herhangi bir şey okumak istersen göz yoruyor ghosting kaynaklı ama o alıştığı için rahatım diyor.
Göz yapısıyla ilgili tabi ki sende eski ekranlar daha iyiyken, ben eski ekran kullandığımda göz yaşarması ve ağrı yaşıyorum.

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
İkinci monitörümü çalışırken yanda bir şeyler izlemek için aldım. Eğer takılmak için alacaksan 144 almana gerek yok. Ben şu an kullandığım monitörün aynısının 75 hzlik versiyonunu almıştım. Monitörün kasaları aynı olduğu için yanyana durunca daha hoş duruyor.

Coolpanda

80+ Silver
En önemlisi Pivot olması, gerisi önemli değil 24" 60Hz IPS ideal.

Krm01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
267
İsim
Kerem
Bu arada 2. Monitör için şu gider gibi

Flicker free ve pivot mevcut tek problemi 250 nit.
Beyler ben bir şey yaptım.
1690048776265.png

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,620
İsim
göksel yurtcan
çalışıyor olması

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR