Neler Yeni

2 yıllıktan 4 yıllığa geçince askerlik tecili otomatik olarak uzatılır mı?

Muazed

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
502
İsim
Muaz IŞIK
Herkese selam,

Öncelikle mart 2001 doğumlu olduğumu belirtmek isterim. 11.09.2020 tarihinde açık öğretim web tasarım ve kodlama bölümüne kayıt oldum. Kayıt olduktan sonra otomatik olarak askerliğim 31/12/2029'a kadar ertelendi. 23.05.2022 tarihinde bu bölümden mezun oldum. Mezun olduktan sonra kontrol ettiğimde askerliğim hâlâ 31/12/2029'a kadar ertelenmiş olarak gözüküyordu. Şubeye gidip durumu anlattım. Oradaki personel bilgilerimi güncellediğini belirtti. Eve gelip kontrol ettiğimde tecilin 24.05.2024 olarak güncellendiğini gördüm. Şu anda e-Devlet üzerinden arama bölümüne askerlik erteleme başvurusu yazıyorum ama herhangi bir şey çıkmıyor. 'askerliğim' bölümüne girdiğimde ise döneminiz: Yoklama dönemi, durumunuz: Askerliğiniz 23/05/2024 tarihine kadar ertelenmiştir, yazıyor. SS olarak da paylaşacağım.

Pazar günü olacak olan DGS sınavına gireceğim. Bilgisayar mühendisliği tutmazsa açıktan yönetim bilişim sistemleri okumayı düşünüyorum. Bu durumda tecilimi tekrar nasıl uzatabilirim? Üniversiteye kaydımı yaptırınca önceden de olduğu gibi otomatik olarak tecil uzar mı? Konuyla alakalı bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardım talep ediyorum.

Teşekkürler.

Ekler

• askerlik tecil.PNG
    askerlik tecil.PNG
    71.3 KB · Hit: 53
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,101
Üyeler
140,768