Neler Yeni

Çözüldü✓ ₺20.000-30.000 Arası toplama sistem önerisine ihtiyacım var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Can Soyer
Açıkcası performans olarak gayet iyi olduğunu ve kullanan arkadaşların çok memnun olduğunu duyuyor, görüyorum. Ama benim korkum "yazılım" problemleri ve FSR'ın DLSS'in gerisinde kalması.
Screenshot_2.png

max. 15K olarak sınırladığımız zaman bunlar geliyor karşımıza bir de itopya hazır sistemlerde çok karşıma çıkmıştı asus ekran kartı

Bugrally

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Buğra Arslan
Alıntıyı görüntüle

max. 15K olarak sınırladığımız zaman bunlar geliyor karşımıza bir de itopya hazır sistemlerde çok karşıma çıkmıştı asus ekran kartı
Kart üzerinde daha genel bir araştırma yapılıp karar verilebilir. Ama günümüz için 2K oyunculukta hayli yeterli hele ki bu fiyatlar için. Gelecek için konuşamam ama.

Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Can Soyer
Kart üzerinde daha genel bir araştırma yapılıp karar verilebilir. Ama günümüz için 2K oyunculukta hayli yeterli hele ki bu fiyatlar için. Gelecek için konuşamam ama.

ben de masaüstü toplamaya çalışıyorum ve 1-2 yıllık kasa toplamak yerine biraz daha uzun soluklu kullanmak istiyorum sizin de hedefiniz uzun soluklu kullanmaktır o yüzden bütçe biraz esneyecek galiba

Burak Aksoy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
Burak
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Can Soyer

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,583
İsim
Hacı
Güzel bir RTX 4070 Ti sistem toplanabilir. Max bütçeniz nedir?

Bugrally

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Buğra Arslan
Güzel bir RTX 4070 Ti sistem toplanabilir. Max bütçeniz nedir?
Bana soruyorsanız başlıkta yazdığı gibi 30.000 TL.
Mesaj otomatik birleştirildi:

gösterdiğim listeden birisini tercih etsem pişman olur muyum sizce, kafamda yaptığım hesaba göre ekran kartına ayırabileceğim max. fiyat 15k yani.. hatta ilk baktığım ekran kartı ise şuydu Zotac Gaming GeForce RTX 3060
rx 6800'e bakmanı öneririm.

Bugrally

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Buğra Arslan
Merhaba arkadaşlar,

Birkaç hafta içinde kendime bir bilgisayar alacağım ancak ilk defa masaüstü bir bilgisayara sahip olacağımdan ötürü çok geniş bir bilgi skalasına sahip değilim. Başka forumlardan ve arkadaşlarımdan aldığım önerilerle kendimce bir sistem topladım. (Ektedir.) Yanlışlarımı belirtir veya tavsiyelerinizi söylerseniz çok mutlu olurum :) :)

Dipnot: Halihazırda 2K monitörüm var ve açıkcası kullanmaktan memnunum. Bunu da göze alarak bütçemi aştım toplarken. Dediğim gibi önerilere açığım.
Peki buradan 4070ti yerine performanstan feragat edip cebimi rahatlatmayı düşündüğümde aklıma rx 6800XT geliyor. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ve neleri değiştirmeliyim rx 6800XT'yi seçersem?

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Kağan UĞURLU
Şöyleki ekran kartı tarafında nvidia daha sorunsuz, stabil çalışıyor. AMD de ki bazı hatalar yüzünden ben sıfır MSİ 3070ti Ventus 3 OC 8 GB modelini almıştım. Aslında biraz daha vaktiniz varsa gigabayt 4070 serisini 15k dan satışa sunulacak. Onu almak f/p açısından daha mantıklı. Bİr de ramleri cl34-36 6000 MHZ ya da 5600 MHZ yaparsanız daha iyi olur.

Bugrally

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Buğra Arslan
Şöyleki ekran kartı tarafında nvidia daha sorunsuz, stabil çalışıyor. AMD de ki bazı hatalar yüzünden ben sıfır MSİ 3070ti Ventus 3 OC 8 GB modelini almıştım. Aslında biraz daha vaktiniz varsa gigabayt 4070 serisini 15k dan satışa sunulacak. Onu almak f/p açısından daha mantıklı. Bİr de ramleri cl34-36 6000 MHZ ya da 5600 MHZ yaparsanız daha iyi olur.
Tavsiyeniz için teşekkürler. Dediğim gibi şimdiden AAA oyunlar ultrada vramleri zorlamaya başladı. Unreal Engine 5'in yaygınlaşmasıyla problem yaşamaktan korkuyorum biraz. Uzunca bir süre bilgisayar toplayamayacağım çünkü. Ama yine de en makul hangisiyse ona yöneleceğiz malum ülke şartları...

Quepardo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
309
İsim
Berkem Özevim
hocam bence am5 sistemi boşverin şu an için size ekstra çok bir faydası olmaz sadece ekran kartı 2. el alarak sıvı soğutmalı gösterişli güzel bi 3080 ti lı sistem dizersin 30k ya yaşadığın bölgeye göre

Bugrally

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Buğra Arslan
Birkaç güne konuyu kapatırım arkadaşlar o zamana kadar hala tavsiyelere açığım. İhtiyacı olan arkadaşlar da okusun diye tutuyorum hem. Son karar verdiğim nokta da; ekran kartını 4070 ti'dan 6800XT'ye düşüreceğim gibi bütçem için. Deneyimi olan arkadaşlardan değerlendirme gelirse güzel olur :)

Quepardo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
309
İsim
Berkem Özevim
Birkaç güne konuyu kapatırım arkadaşlar o zamana kadar hala tavsiyelere açığım. İhtiyacı olan arkadaşlar da okusun diye tutuyorum hem. Son karar verdiğim nokta da; ekran kartını 4070 ti'dan 6800XT'ye düşüreceğim gibi bütçem için. Deneyimi olan arkadaşlardan değerlendirme gelirse güzel olur :)
işlemci farklı bir konu ama ekran kartında özellikle yüksek bütçelerde amd seçmek bence hüsran olur rtx ve dlss hala rakipsiz teknolojiler
aynı fps i veriyo gibi gözükse bile dlss 3.0 devreye girince hem fps hem kullanım ömrü ciddi ölçüde değişiyor

Top Bottom