Neler Yeni

Çözüldü✓ ₺20.000-30.000 Arası toplama sistem önerisine ihtiyacım var.

Bugrally

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Buğra Arslan
işlemci farklı bir konu ama ekran kartında özellikle yüksek bütçelerde amd seçmek bence hüsran olur rtx ve dlss hala rakipsiz teknolojiler
aynı fps i veriyo gibi gözükse bile dlss 3.0 devreye girince hem fps hem kullanım ömrü ciddi ölçüde değişiyor
Yani dediğin gibi DLSS 3.0 inanılmaz bir teknoloji bu konuda hemfikiriz ama DLSS 2.0'ın FSR 2.0'dan çok da büyük bir farkı yok hemen hemen aynı düzeyde performans katkısı sağlıyorlar. Ama fiyat olarak baktığımızda RX6800+ kartlar bence gayet f/p konusunda (2k oyunculukta) çok iyiler. Sırf DLSS 3.0 için bi ekran kartı parası daha vermek bütçemi gereksiz zorlamak gibi geliyor bilmiyorum. Kafam iyice karıştı tercih konusunda :D

Not: RX6000 serisine bu sene FSR 3.0 desteği gelecekmiş bu da bir artı.

Quepardo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
309
İsim
Berkem Özevim
Yani dediğin gibi DLSS 3.0 inanılmaz bir teknoloji bu konuda hemfikiriz ama DLSS 2.0'ın FSR 2.0'dan çok da büyük bir farkı yok hemen hemen aynı düzeyde performans katkısı sağlıyorlar. Ama fiyat olarak baktığımızda RX6800+ kartlar bence gayet f/p konusunda (2k oyunculukta) çok iyiler. Sırf DLSS 3.0 için bi ekran kartı parası daha vermek bütçemi gereksiz zorlamak gibi geliyor bilmiyorum. Kafam iyice karıştı tercih konusunda :D

Not: RX6000 serisine bu sene FSR 3.0 desteği gelecekmiş bu da bir artı.
sadece fps değil hocam işleyiş şeklinde farklar var dlss çok daha fark edilmez bi şekilde yapıyo diye biliyorum fsr kullanmadım yorum yapamam net olarak

Bugrally

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Buğra Arslan
sadece fps değil hocam işleyiş şeklinde farklar var dlss çok daha fark edilmez bi şekilde yapıyo diye biliyorum fsr kullanmadım yorum yapamam net olarak
Evet dediğiniz gibi birisi machine learning diğeri algoritma kullanıyor. Ama biri açık kaynak kodlu diğeri nvidia'nın elinde. Birisi yapay zeka kullandığı için, diğeri de daha çok gelişmeye açık olduğu için ikisi de tercih edilebilir geliyor bana.

Quepardo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
309
İsim
Berkem Özevim
Evet dediğiniz gibi birisi machine learning diğeri algoritma kullanıyor. Ama biri açık kaynak kodlu diğeri nvidia'nın elinde. Birisi yapay zeka kullandığı için, diğeri de daha çok gelişmeye açık olduğu için ikisi de tercih edilebilir geliyor bana.
o zaman karar senin hocam şimdiden hayırlı olsun

Quepardo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
309
İsim
Berkem Özevim

Bugrally

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Buğra Arslan
Konuyu başka şekilde daha güncel olarak açtım bu konu biraz öldü gibi o yüzden kilit.

Top Bottom