Neler Yeni

Öneri 2000 TL Mekanik Klavye Önerisi

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
541
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Bütçe
2000
Merhaba arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim gibi mekanik klavye arıyorum. Klavyeler hakkında çok bilgim yok, bu yüzden sizin fikrinizi almak istedim. Bir arkadaş brown switch önerdi, ben de araştırdım red switch bana uygun olur diye düşündüm. Oyun oynamıyorum ama hızlı yazmak istiyorum. Brown switch çok klavye bulamadım, eğer olursa brown switch olsun, bu arada brown ve red arasındaki farkı bilen biri varsa aydınlatırsa sevinirim, ikisini de kullanan biri kesinlikle daha iyi bilir. Bütçeyi biraz daha zorlama imkanım var eğer güzel bir klavye çıkarsa. Şimdiden teşekkürler :peepokalp:

İstediğim şeyler;
  • Bilek desteği olsun ya da sonradan manyetik bilek desteği takılabilsin.
  • Brown switch olsun.
  • Tam klavye olsun, numpad ve mümkünse multimedya tuşları da olabilir.

Palo DAYI

80+ Gold
bılek destegı yok ama ajazz ak 992 ye bakabılırsın

Xearty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Barkın Tezel

Palo DAYI

80+ Gold
GÜZEL KLAVYE BENDE BROWN SWİTCHLİSİ VAR ÖNERİRİM
bende aktıf olarak kullanıyorum red switch olanını sesı tok kafa sısırmıyor bastıkca basası gelıyor ınsanın

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
541
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Bu red switch mi hocam?
Evet heryerde red switch olarak satılıyor. Hatta HB'de daha ucuzmuş.

Üzerinde gelen tuşlardan pek bir şey beklememek lazım ama alanlar memnun gibi. Dediğim gibi ileride daha kaliteli switchler ile değiştirebilirsin hotswap özelliği var. Modlama da yapabilirsin sesin daha tok çıkması için ama biraz uğraştırabilir.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
541
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
GÜZEL KLAVYE BENDE BROWN SWİTCHLİSİ VAR ÖNERİRİM
Bir arkadaş işte aynı benim kullanacağım işleri yapıyor, brown önerdi bana. Sizce brown ve red farkı ne? Sesli olmasın istiyorum, brown'da yazı yazma motivasyonum fln geliyor dedi :D

Hmm, red de güzel ama arkadaş brown önerdi işte, benim çok bilgim yok. Klavye baya hoşuma gitti, estetik duruyor.

bende aktıf olarak kullanıyorum red switch olanını sesı tok kafa sısırmıyor bastıkca basası gelıyor ınsanın
Bu önemli işte, kafa şişirmemesi lazım, sessiz olmasını tercih ederim, basım hissi güzel olur ve kullanmaya motive ederse de efsane 🎉

Peki bu Ajazz AK992 kasası metal mi arkadaşlar, manyetik bilek desteği alsam çalışır mı?

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Bir arkadaş işte aynı benim kullanacağım işleri yapıyor, brown önerdi bana. Sizce brown ve red farkı ne? Sesli olmasın istiyorum, brown'da yazı yazma motivasyonum fln geliyor dedi :D
Brown switchler tactile olarak geçiyor yani tuşa basınca çıt diye bir hissiyat veriyor. Red switchler lineer switchler böyle bir hissiyat yok dümdüz basılıyor.
FPS oyunları bol oynayan biriysen lineer switchler daha iyidir ama dediğim gibi switch değiştirilebilen bir şey olduğu için kafaya çok takma.

Özellikle yazı yazmak içinse brown switch bence de daha iyidir geri dönüş hissiyatı verdiği için. Şimdi kırmızı alıp ileride kahverengiye değiştirebilirsin.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
541
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Brown switchler tactile olarak geçiyor yani tuşa basınca çıt diye bir hissiyat veriyor. Red switchler lineer switchler böyle bir hissiyat yok dümdüz basılıyor.
FPS oyunları bol oynayan biriysen lineer switchler daha iyidir ama dediğim gibi switch değiştirilebilen bir şey olduğu için kafaya çok takma.
Yok FPS hiç oynamıyorum, sessiz olduğunu duyduğum ve hızlı yazmak için önerildiği için Red aklıma takılmıştı sadece.

Xearty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Barkın Tezel
brown switchlere bastıkça basasın geliyor harbiden sesi ve basığı baya güzel
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yok FPS hiç oynamıyorum, sessiz olduğunu duyduğum ve hızlı yazmak için önerildiği için Red aklıma takılmıştı sadece.
brown switch bir tık daha sert ama bence en güzeli brown

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
RED gibi lineer switchlerde tuşa basıp basmadığınızı algılayamayabilirsiniz o yüzden brown switch daha iyi oluyor yazı yazmak için. click sesi geldiği zaman tuşa basıldığını anlayabiliyorsunuz.

Bende lineer switch var şu anda ve gayet hızlı yazan biriyim ama FPS oyunu çok oynadığım için aldım. Yazmak için de kullanılır sorun olmaz ama bi tactile switch daha çok tatmin eder muhtemelen. Mesela Akko V3 Cream Blue Pro

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
541
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
brown switchlere bastıkça basasın geliyor harbiden sesi ve basığı baya güzel
Mesaj otomatik birleştirildi:

brown switch bir tık daha sert ama bence en güzeli brown
Hmm, yaw keşke şu klavyeleri deneyecek bir dükkan fln olsa ya, hiç mekanik klavye kullanmadım hissini bilmiyorum, MediaMarkt'ta fln var da tek tuşa fln basabiliyorsun üstten delik açmışlar sadece.

RED gibi lineer switchlerde tuşa basıp basmadığınızı algılayamayabilirsiniz o yüzden brown switch daha iyi oluyor yazı yazmak için. click sesi geldiği zaman tuşa basıldığını anlayabiliyorsunuz.

Bende lineer switch var şu anda ve gayet hızlı yazan biriyim ama FPS oyunu çok oynadığım için aldım. Yazmak için de kullanılır sorun olmaz ama bi tactile switch daha çok tatmin eder muhtemelen. Mesela Akko V3 Cream Blue Pro

Mantıklı ya, o Red switch FPS oyunları için fln iyi olabilir o zaman, mili saniyeler bile önemli ya, ben yazı yazmak için bakıyorum dediğim gibi genel olarak oyun ya da FPS değil.

Hocam Blue switch kafa ütülüyor diye duydum? Bu videodaki Blue değil mi?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,876
Üyeler
156,536
Son üye
wandam
Top Bottom