Neler Yeni

Yardım 2009 Renault Clio Motoru Yandı

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
ahmet sarı
7xtoyxk.jpeg

Arkadaslar merhabalar resimdeki gibi 2009 model renatl clio dizel aracımiz var. Arac 220 bin km de iken 2 hafta once falan trafikte seyir halinde iken stop etti ve bir daha calismadi. Tamirciye getirdigimizde aracin yag pompasi bozuldugu icin motorun icinin hep yandigini ve motorun komple degismesi gerektigi soylendi fiyat olarak da 100 bin tl masrafi olur dediler. Tabi neyse araci yaptirdik ama acaba bu aracin daha sonra bi masrafi falan olur mu yoksa direkt elden cikartiyim mi? Araci aldigimizda ekspertiste full degisensizti. Ufak tefek sorunlari vardi klima gazi bitmisti, bagaj kapagi yayi sorunluydu havada durmuyordu kendiliginden, ufak tefek gocukler vardi. Yani bakimini da yeni yaptirmistik bunun yaninda araci alali 1 yil bile olmadi. Nasil olur da yag pompasi bozulup sracin motoru yanar. Aracin gosterge panelinde herhangi bir isik yanmadi ve motor kaputundan da herhangi bir duman da cikmadi. Asagidaki linkte renault clio larin eski modellerin sorunlu oldugu soyleniyor. Baska bir videoda da eski renault larin dizellerinin sorunlu oldugu soyleniyor.

https://forum.donanimhaber.com/hararetten-dolayi-motorun-yanmasi--156530574

urn4ga

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Ali Çağan Sağlam
Instagram
r3kt_cakar
Steam
xelinxgov
Discord
urn4ga#8787
Reddit
urn4ga
Ne soylemek istediginizi tam anlamadim. Yani tamirci boyle birsey yapmis olsa herhangi bir sorun teskil etmez mi demek istediginiz. 1.5 dci sandik motor 80 bin tl ise bana 100 bin tl masraf cikmasi eger motor sifir ise gayet normal bir durum gibi gozukuyor.
Aynen anladığınız gibi. Sandık motor piyasasını bilmiyorum ama motoru yapmaktansa sandık almak daha iyi olabilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
937,047
Üyeler
147,273
Son üye
The_avL
Top Bottom