Neler Yeni

2060 ekran kartı sorunu yardım edin lütfen

thorocket

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Fatih Diker
Merhaba yaklaşık 3 hafta önce hazır sistem aldım içinde Asus 2060 dual 6gb ekran kartı var . Pubg oynarken valorant gta V herhagibir ekran kartı gerektiren oyun oynarken pc kendiliğinden kapanıyor . Oyunları oynamaya başlıyorum 15 dk sonra ya oyundan atıyor ya ekran donuyor pc yi kapatmak zorunda kalıyorum power tuşundan yada kendi bilgisayarı kapatıyor bu sorunun ekran kartından olduğunu düşünüyorum . Ekran kartı driverlarım güncel hatta mevcut driverları silip yeniden son sürümünü yükledim ama durum böyle . Sanki bana pc fazla ısnıyormuş gibi geliyor Valorant oynarken bile ekran kartım 80 dereceyi görüyor yani belki ısındığı için bu sorunlar oluşuyor . Lütfen yardım edin ne yapmam gerektiğini bilmiyorum

mfimmel

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,080
İsim
Musab
Steam
mfimmel
Merhaba yaklaşık 3 hafta önce hazır sistem aldım içinde Asus 2060 dual 6gb ekran kartı var . PUBG oynarken valorant gta V herhagibir ekran kartı gerektiren oyun oynarken pc kendiliğinden kapanıyor . Oyunları oynamaya başlıyorum 15 dk sonra ya oyundan atıyor ya ekran donuyor pc yi kapatmak zorunda kalıyorum power tuşundan yada kendi bilgisayarı kapatıyor bu sorunun ekran kartından olduğunu düşünüyorum . Ekran kartı driverlarım güncel hatta mevcut driverları silip yeniden son sürümünü yükledim ama durum böyle . Sanki bana pc fazla ısnıyormuş gibi geliyor Valorant oynarken bile ekran kartım 80 dereceyi görüyor yani belki ısındığı için bu sorunlar oluşuyor . Lütfen yardım edin ne yapmam gerektiğini bilmiyorum
Fanların çalışıyor mu?

thorocket

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Fatih Diker
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
rtı var . PUBG oynarken valorant gta V herhagibir ekran kartı gerektiren oyun oynarken pc kendiliğinden kapanıy
Fanların çalışıyor mu?
evet çalışıyor . Sorun ne hiç bilmiyorum pc birden donuyor yada oyundan atıyor yada kendiliğinden kapanıyor direk . PC bana geldiğince ekran kartı montajını yaparken 6+2 ve 6+2 olmak üzere toplam 16 tane güç girişi kablosu vardı ben bir tanesini ( 6+2 ) rastgele taktım diğeri boşta duruyor acaba o yüzden bi böyle sorun çıkartıyor .
Not : ekran kartında toplam 8 giriş yuvası var yani boşta kalan güç yuvası yok

Top Bottom