Neler Yeni

2060'lı sisteme İntel İşlemci + Anakart tavsiyesi

Nyril

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Fatih Ata
Merhabalar, forumda yeniyim ve bu benim ilk konum. Şimdiden yardım edenlere teşekkürler.

Elimde itopyadan aldığım hazır sistem vardı. 1 Ay kullanamadan problem çıkarmaya başladı. Problemin anakart + işlemcide olduğunu tespit ettim ve servise yolladım. Servis işlemcinin onarımının mümkün olmadığını ve, para iadesi yapacaklarını söylediler. Bende stabil bir performans için, ve arızayla artık uğraşmak istemediğim için 10. nesil intele geçmeyi düşünüyorum.

Asıl sorum şu:
1-) Seçtiğim parçaların birbiri ile uyumunda problem çıkar mı?

2-) Bu sistem ve 10400F işlemci için önerdiğiniz en uyumlu anakart hangisi?

a) Ürünleri Vatandan almayı düşünüyorum çünkü Garanti konusunda problem yaşamak istemiyorum.

b) Bütçem maksimum 3000,

Öncelikle elimde olan kasada kalan parçalarım şunlar;

Bendeki Ekran Kartı :

Bendeki RAM' ler :
https://www.itopya.com/corsair-8gb-ddr4-3000mhz-cl16-siyah-vengeance-lpx-single-kit-ram/ (2 ADET, toplam 16GB)

Bendeki Kasa & Power Supply :

Bendeki M.2 SSD :

Almayı düşündüğüm İşlemci :

Almayı düşündüğüm Anakart :

Son düzenleme:

Nyril

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Fatih Ata
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence vatan dan alma gereksiz pahalı itopya, İncehesap ve sinerji öneririm
Daha önce İtopya ile sorun yaşadığım için, İtopya ve diğer online alışveriş sitelerine güvenim sarsıldı açıkçası ve birdaha alışveriş yapmayı düşünmüyorum. Yine de cevabın için teşekkürler

yureksyz

80+ Silver
En İyi Cevap
3

Nyril

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Fatih Ata
Anakarttaki DisplayPort görüntü çıkışını ekran kartınız olduğu için kullanamayacaksınız. O yüzden anakartınızda DisplayPort çıkışının olmasına gerek yok.
1500 TL olan bir işlemciye 1800 TL vermek istiyorsanız o sizin kararınız. Anakartın fiyatı iyi gibi duruyor @crazyreign daha iyi önerilerde bulunabilr.
Haklısınız, ben Display Port çıkışını hiç o yönden düşünmemiştim, zaten ekran kartımda mevcut çıkış. Şimdi bir aydınlanma yaşadım sayenizde hahah aklım nerede acaba

seaque

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Emirhan H
en az 3200Mhz RAM destekleyen anakart alın. İşlemci konusunda 10400F iyi bir işlemcidir, fakat bence AMD konusunda da araştırma yapın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Garanti olayına gelince sitelerdeki dükkanlara bakıp şikayetvar'da aratın o şekilde alın. Ben de Vatan'dan toplu sistem aldım ama aynı fiyata sağdan soldan alsam daha iyi bişe toplayabilirdim. İnternet alışverişi hiçbir zaman güvenli değil zaten hocam.

Nyril

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Fatih Ata
en az 3200Mhz RAM destekleyen anakart alın. İşlemci konusunda 10400F iyi bir işlemcidir, fakat bence AMD konusunda da araştırma yapın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Garanti olayına gelince sitelerdeki dükkanlara bakıp şikayetvar'da aratın o şekilde alın. Ben de Vatan'dan toplu sistem aldım ama aynı fiyata sağdan soldan alsam daha iyi bişe toplayabilirdim. İnternet alışverişi hiçbir zaman güvenli değil zaten hocam.
10400F Zaten 2666 Mhz den yukarısını desteklemiyor. Anakartı 3200 Mhz almanın ne anlamı var ki. Ayrıca herzaman kullandığım bir laf vardır; Teknoloji işi şans işi. Teknoloji konusunda bayağı şanssızım ne alırsam ya bozulur, ya bir problem yaşarım :)

Ayrıca sizin sistem de 10400F li ve rtx 2060 lı sanırım. Nasıl memnun musunuz ? Kullandığınız anakartı önerir misiniz?

seaque

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Emirhan H
10400F Zaten 2666 Mhz den yukarısını desteklemiyor. Anakartı 3200 Mhz almanın ne anlamı var ki. Ayrıca herzaman kullandığım bir laf vardır; Teknoloji işi şans işi. Teknoloji konusunda bayağı şanssızım ne alırsam ya bozulur, ya bir problem yaşarım :)
ileriye yönelik rahat olur diye demiştim. Rahat edeceğiniz yerden alın o zaman, ben aldım sıkıntı çıkmadı. Fakat Vatan bile garantide uğraştırır sizi. İnternette güzel dükkana denk gelirseniz rahat olur. Bazı dükkanlar bozuk malı bile iade almıyor. Hem teknoloji hem internetten alışveriş çok şansa bağlı maalesef.

Son düzenleme:
Top Bottom