Neler Yeni

20k-30k Aralığında DDR5 Sistem Önerisi

x-onia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Efe Özvatan
Bütçe
30000
Yakın zamanda masaüstü sistem satın almak istiyorum fakat ddr5 olması benim için önemli. Hazır bilgisayarlarda hangi yükseltmeleri yapmamı önerdiğinizi de yazarsanız sevinirim.

ErenErk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
Eren Erkaşda
monitör dahil fiyat mı 30 olacak

x-onia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Efe Özvatan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yok sadece kasa yazmayı unutmuşum kusura bakmayın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

https://www.tebilon.com/amd-7500f-g...oc-16gb-a620m-h-xpg-16gb-ddr5-kioxia-500gb-0/

mesela bu iki sistemi buldum arasındaki fiyat farkına değecek bir performans farkı olur mu
Oyun ve aynı zamanda adobe uygulamaları da kullanacağım

ErenErk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
Eren Erkaşda
yok sadece kasa yazmayı unutmuşum kusura bakmayın.

https://www.tebilon.com/amd-7500f-g...oc-16gb-a620m-h-xpg-16gb-ddr5-kioxia-500gb-0/

mesela bu iki sistemi buldum arasındaki fiyat farkına değecek bir performans farkı olur mu
Oyun ve aynı zamanda adobe uygulamaları da kullanacağım
yt den oyun testlerıne bakabılırsın, ayrıca vram farkı da var

x-onia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Efe Özvatan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
değmez reis 5k 20fps için değmez
fiyatı daha uygun olan kasa da anakartı b serisi yaptım ve psu da deepcool 600w ayrıca gamepower soğutucu da almayı düşünüyorum böyle fiyatı 26 civarına çıkıyor sizde bunu bu şekilde almak mı yoksa 27k ya diğer sistemi herhangi bir konfigüre olmadan almak mı

lyiafpsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
221
İsim
Mehmet
fiyatı daha uygun olan kasa da anakartı b serisi yaptım ve psu da deepcool 600w ayrıca gamepower soğutucu da almayı düşünüyorum böyle fiyatı 26 civarına çıkıyor sizde bunu bu şekilde almak mı yoksa 27k ya diğer sistemi herhangi bir konfigüre olmadan almak mı
26 olanı alabilirsin

lyiafpsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
221
İsim
Mehmet
biraz pahalı gibi geldi

ve ssd 512gb + okuma yazma hızı düşük

Şimdi reisime şöyle söyliyeyim -30k bütçede ddr5 sistemlerde hep ya 4060 vardır yada rx 7600 / 7600xt vardır. Bu kartları ben tercih etmiyorum performanslarını beğenmiyorum (şahsi görüşüm).
eğerki istersen sana ddr4 bir sistem atayım bu iki ekran kartınında içinden geçsin ram olarak yüksek ssd olarak ikiye katlar ekran kartına laf söylenmez zaten 2k ultra ayarlarda tüm oyunları zorlanmadan oynarsın çok güzel sistem ve 28k ya denk geliyor bu sistemin tek eksisi ddr4 olması ama bence pek bir sıkıntısı olmaz hinede sen bilirsin
1723480441620.png

ram olarak : G.Skill 32GB(2x16) Ripjaws V
ssd olarak : MLD 1TB M500 NVMe Gen4 Okuma 7000MB-Yazma 4700MB M.2 SSD
bende bunu bu şekilde alacağım ayın 15 i gibi inşallah bitmez diyorum bunun gibi iki tane hazır sistem vardı ikisininde ekran kart kısmına 4060 koyulmuş 4 gün içinde bitmezse alacağım
Süper sistem kaçırma derim ;)
Link atılmıyor spam algılıyor bu şekilde aratırsan çıkar.

Son düzenleme:

x-onia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Efe Özvatan
biraz pahalı gibi geldi

ve ssd 512gb + okuma yazma hızı düşük

Şimdi reisime şöyle söyliyeyim -30k bütçede ddr5 sistemlerde hep ya 4060 vardır yada rx 7600 / 7600xt vardır. Bu kartları ben tercih etmiyorum performanslarını beğenmiyorum (şahsi görüşüm).
eğerki istersen sana ddr4 bir sistem atayım bu iki ekran kartınında içinden geçsin ram olarak yüksek ssd olarak ikiye katlar ekran kartına laf söylenmez zaten 2k ultra ayarlarda tüm oyunları zorlanmadan oynarsın çok güzel sistem ve 28k ya denk geliyor bu sistemin tek eksisi ddr4 olması ama bence pek bir sıkıntısı olmaz hinede sen bilirsin
Alıntıyı görüntüle
ram olarak : G.Skill 32GB(2x16) Ripjaws V
ssd olarak : MLD 1TB M500 NVMe Gen4 Okuma 7000MB-Yazma 4700MB M.2 SSD
bende bunu bu şekilde alacağım ayın 15 i gibi inşallah bitmez diyorum bunun gibi iki tane hazır sistem vardı ikisininde ekran kart kısmına 4060 koyulmuş 4 gün içinde bitmezse alacağım
Süper sistem kaçırma derim ;)
Link atılmıyor spam algılıyor bu şekilde aratırsan çıkar.
Sistem gerçekten güzel dediğiniz özelliklere göre fakat sürekli sistem alan biri değilim. Ya da alayım güncelleyim kafasında olan bir insan da değilim o yüzden almışken daha güncel bir şey almak istemiştim ama eğer değmez diyorsanız o fiyatlara dediğiniz gibi yapmak sanırım daha mantıklı olacak. Bide bu sistemin render performansı nasıldır peki bir tahminin var mı ? Yardımınız için çok sağolun bu arada.

lyiafpsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
221
İsim
Mehmet
Sistem gerçekten güzel dediğiniz özelliklere göre fakat sürekli sistem alan biri değilim. Ya da alayım güncelleyim kafasında olan bir insan da değilim o yüzden almışken daha güncel bir şey almak istemiştim ama eğer değmez diyorsanız o fiyatlara dediğiniz gibi yapmak sanırım daha mantıklı olacak. Bide bu sistemin render performansı nasıldır peki bir tahminin var mı ? Yardımınız için çok sağolun bu arada.
he sen render falanmı yapcan ? render performansını bilmiyorum ama oyun konusunda laf yedirmez kendine. Rica ederim ne demek

Top Bottom