Neler Yeni

20k bütçe ile ders için kullanılacak laptop tavsiyesi.

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
603
İsim
Muhammet Kürkçü
Yapılıyor hocam
Keşke 16+8 yerine 32+8 yapsalardı. Hocam gösterdimde tasarımı beğenmedi maalesef.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ram konusunda dalga geçiyorum tabii ki. Kendime alsaydım direk bunu alırdımda elimde olan bir şey değil maalesef.

Emsal

80+ Silver
son tavsiye mi yapıyorum günah benden gitti
Keşke 16+8 yerine 32+8 yapsalardı. Hocam gösterdimde tasarımı beğenmedi maalesef.

Ram konusunda dalga geçiyorum tabii ki. Kendime alsaydım direk bunu alırdımda elimde olan bir şey değil maalesef.

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
603
İsim
Muhammet Kürkçü

Emsal

80+ Silver
Hocam tasarım kalite gerçekten çok iyi duruyor ama intel işlemcilere laptop ta çok sıcak bakamıyorum enerji verimliliği yüzünden.
İntel e ben de uzağım İsrail e sağladığı açık destekten dolayı ama 1240p zaten verimli bir işlemci hocam verimden kasıt batarya süresi heralde çünkü 5700u CPU da önde iken 1240p gpu da önde

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
603
İsim
Muhammet Kürkçü
İntel e ben de uzağım İsrail e sağladığı açık destekten dolayı ama 1240p zaten verimli bir işlemci hocam verimden kasıt batarya süresi heralde çünkü 5700u CPU da önde iken 1240p gpu da önde
Alacak kişinin gpu ile çok işi yok hocam oyun falan girmez 3D işlemde yapmaz.

Hocam benmi körüm yoksa intelin sitesinde nanometre yazmıyormu?

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
603
İsim
Muhammet Kürkçü
bilmiyorum hocam o kadar detaylı özellikleri:)
10nm imiş. 7nm nerde 10nm nerde şimdi. Laptop konusunda amd gibi bir firma varken intel saçma geliyor hâla.

Teşekkürler hocam tüm öneriler için.

Emsal

80+ Silver
Zaten seçenek kalmıyor geriye hocam tipi bir tık düzgün olan ve amd işlemcili olan ideapadler var HP’ler hepsi aynı kasa acep yok thinbooklar var bi de işte

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
603
İsim
Muhammet Kürkçü
Zaten seçenek kalmıyor geriye hocam tipi bir tık düzgün olan ve amd işlemcili olan ideapadler var HP’ler hepsi aynı kasa acep yok thinbooklar var bi de işte
Doğru söylüyorsunuz hocam piyasadaki çoğu ürün çok dandik muhtemelen attığımda öyle ama tasarım açısından yine biraz idare eder.

Emsal

80+ Silver
Bu laptop kasasından var hocam bizde 5500u bir sıkıntısı yok kaliteli sayılmaz ama sıkıntısı da yok

Lâkin batarya süresi bizimkinin 5-6 saat 40wh civarıydı bu da öyledir zannımca bu açıdan matebooklar çok fazla önde 10 saatten fazla çıkarıyor 56wh çünkü

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
603
İsim
Muhammet Kürkçü
Bu laptop kasasından var hocam bizde 5500u bir sıkıntısı yok kaliteli sayılmaz ama sıkıntısı da yok

Lâkin batarya süresi bizimkinin 5-6 saat 40wh civarıydı bu da öyledir zannımca bu açıdan matebooklar çok fazla önde 10 saatten fazla çıkarıyor 56wh çünkü
Evet matebooklar o açıdan iyi ama biraz fazla para bence.

Windows için 10 saat çok iyi bir değer orasıda ayrı

Emsal

80+ Silver
Hocam maaş skalanızı bilmiyorum ama asgari ücret bile olsa heleki taksitli alımda 4-5 k bir değeri kalmıyor yatmadan önce son tavsiyem mağaza da görüp öyle karar verin olur çünkü tasarım ekran ve kalite farkı bariz farkediyor

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
603
İsim
Muhammet Kürkçü
Hocam maaş skalanızı bilmiyorum ama asgari ücret bile olsa heleki taksitli alımda 4-5 k bir değeri kalmıyor yatmadan önce son tavsiyem mağaza da görüp öyle karar verin olur çünkü tasarım ekran ve kalite farkı bariz farkediyor
Kendim için almıyorum hocam maalesef. Bir arkadaşıma alıyorum okul için. Kendime alsam bunların yüzüne bile bakmam direk macbook m1 alırım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,930
Üyeler
141,363
Son üye
FullThrottle
Top Bottom