Neler Yeni

20'lik diş problemi alveolit

heyyo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Çağrı
arkadaşlar 5 gün önce sağ taraf alt ve üst olmak üzere 2 tane yirmilik diş çektirdim, birkaç kez pansuman yapıldı doktor kontrolüne gittim antibiyotik gargara 3 gündür içmekteyim fakat az önce farklı bir doktora gittim acil diş hekimliğine yani devlet hastanesinin adam kanattı biraz pıhtı oluşmamış alveolit olmuşsun dedi tükürme falan yasak tampon koydu daha önce alveolit durumunu yaşayan var mı nasıl geçecek bu ? lütfen biraz dertleşelim canım çok sıkkın

donanimci98

80+ Bronze
tükürmüş müydün? ben 2 gün falan kan yuttum. sakın tükürme demişti. hatta bir kere yanlışlıkla diş fırçası ile daldım. fena kan akmaya başladı. tampon yaptım hemen durdu sonra.

heyyo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Çağrı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
tükürmüş müydün? ben 2 gün falan kan yuttum. sakın tükürme demişti. hatta bir kere yanlışlıkla diş fırçası ile daldım. fena kan akmaya başladı. tampon yaptım hemen durdu sonra.
tükürdüm birkaç kez ya :(

heyyo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Çağrı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
tükürünce, sigara içince, pipetle bir şey içince orada ters basınç oluşup pıhtı kalkıyor. alveoit çok riskli çünkü pıhtı tutmazsa orada iltihap oluyor.
nasıl riskli yani doktor çok sık karşılaştılığımız en kolay komplikasyon dedi korkutma beni :D

lOxOl

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
386
İsim
Sefa
Diş hekimiyim hocam alveolit rutinde karşılaşılan bir durum doktor ne zaman pansumanı yenilet dediyse düzenli olarak gidersen sorun olmaz kolay kolay. Korkulacak bir şey yok. Tükürmemeye ve sigara tüketmemeye dikkat etmek gerekiyor

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,218
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
Diş hekimiyim hocam alveolit rutinde karşılaşılan bir durum doktor ne zaman pansumanı yenilet dediyse düzenli olarak gidersen sorun olmaz kolay kolay. Korkulacak bir şey yok. Tükürmemeye ve sigara tüketmemeye dikkat etmek gerekiyor
Ben 20liği çektirdikten 30 dk sonra sigara içmeye geri dönmüştüm ve dikişleri aldırana kadar pansuman yaptırmadım denilmedi öyle bişey. 9 yıl oldu sorun yok hiç

lOxOl

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
386
İsim
Sefa
Ben 20liği çektirdikten 30 dk sonra sigara içmeye geri dönmüştüm ve dikişleri aldırana kadar pansuman yaptırmadım denilmedi öyle bişey. 9 yıl oldu sorun yok hiç
Alveolitin pek çok sebebi var tüm sebepler gerçekleşse bile ortaya çıkma ihtimali 1/3 civarında. 9 yıl geçmesinin de pek önemi yok zaten olacaksa çekimin hemen peşine gelişir maksimum 2 3 gün içerisinde
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pansuman dediğim alveloit için alveogyl isimli özel bir madde yerleştirilir onun yenilenmesi gerekir ben ondan bahsettim normal pansumandan değil

arifand34

80+
bende 2 hafta önce çektirdim çektirdiğim yerde azcık delik var boşluk bişey yediğimde giriyor kürdanla acıtmadan almaya çalışıyorum dikiş atılmadı bunun çözümü yokmu korkuyorum

heyyo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Çağrı
dostum lütfen cevap verirsen çok sevinirim, şimdi perşembe günü çektirdim dişi, 2 gün sonra yani cumartesi günü dediğin gibi bir şey konuldu karanfil kokulu salı günü tekrar gittim bu sefer içerisini kanattı ve yine karanfil kokulu bir şey koydu bekleyelim dedi şimdilik problem yok gibi dedi tekrar bir daha pansumana gerek olur mu ?

bende 2 hafta önce çektirdim çektirdiğim yerde azcık delik var boşluk bişey yediğimde giriyor kürdanla acıtmadan almaya çalışıyorum dikiş atılmadı bunun çözümü yokmu korkuyorum
Aman diyim ya kürdanla hiç uğraşmamak lazım enfekte olabilir bir de sizin hep boşluk şeklinde mi oldu kemik gözüküyor muydu

Sigara durumum yok zaten hiç kullanmıyorum dünden beri hiç tükürmedim kanattığı için

MAH0A

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Mahmut Taplamacıoğlu
dostum lütfen cevap verirsen çok sevinirim, şimdi perşembe günü çektirdim dişi, 2 gün sonra yani cumartesi günü dediğin gibi bir şey konuldu karanfil kokulu salı günü tekrar gittim bu sefer içerisini kanattı ve yine karanfil kokulu bir şey koydu bekleyelim dedi şimdilik problem yok gibi dedi tekrar bir daha pansumana gerek olur mu ?

Aman diyim ya kürdanla hiç uğraşmamak lazım enfekte olabilir bir de sizin hep boşluk şeklinde mi oldu kemik gözüküyor muydu

Sigara durumum yok zaten hiç kullanmıyorum dünden beri hiç tükürmedim kanattığı için
Korkulacak bir şey yok merak etmeyin. Diş hekiminiz doğru olanı yapmış bölgeyi kanatmakla. Siz sadece şiddetli tükürmemeye, sigara içmemeye çalışın özellikle ilk 2-3 gün. Geçmiş olsun.

arifand34

80+

kemik derken ben bakıyorum kemik yok ufacık delik var

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,362
Üyeler
156,596
Son üye
eraybasar
Top Bottom