Neler Yeni

2100 TL ye orjinal windows lisansı alınır mı?

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,922
İsim
Hasan
Forumda oyunlarda korsan kullananlara karşı çıkıyorlar ama iş Windows'a gelince alınmaz, OEM key al, beleşe etkinleştir gibi tavsiyeler veriyorlar. OEM keyler de korsandır!
Hayır OEM/retail keyler korsan değildir hepsi orijinaldir. Bize satan kişilerin ne şekilde bu kodları aldığı ya da microsoftun bu kodları bu kadar ucuza satılabilecek şekilde elden çıkardığı sizi ya da bizi ilgilendirmez. Eğer korsanlık bir durum varsa bu kodları engellerler. O yüzden bu konuda duyar kasma bence.
Hayırdır korsan konusunda yardım istedin insanlar yardım etmedi şimdi o yüzden mi ağlıyorsun?

Son düzenleme:

Memoli12345

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
348
İsim
mehmet alp kütük

Memoli12345

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
348
İsim
mehmet alp kütük

Qbört

80+ Bronze
Ücretsiz etkinleştirmeyi kullanmanı önermem ben kullanıyorum sıkıntı yok ama yine de önermiyorum. Retail key almanı öneririm.

OnurCiftci26

80+ Bronze
Hayır OEM/retail keyler korsan değildir hepsi orijinaldir. Bize satan kişilerin ne şekilde bu kodları aldığı ya da microsoftun bu kodları bu kadar ucuza satılabilecek şekilde elden çıkardığı sizi ya da bizi ilgilendirmez. Eğer korsanlık bir durum varsa bu kodları engellerler. O yüzden bu konuda duyar kasma bence.
Hayırdır korsan konusunda yardım istedin insanlar yardım etmedi şimdi o yüzden mi ağlıyorsun?
Orijinal olması korsan olmayacağı anlamına gelmez güzel kardeşim. Bu keyler yasal yollarla alınmıyor. Yasal olmayan bir şeyi paylaşmak korsana girer.
Korsan konusunda yardıma ihtiyacım yok çünkü yıllardır bu işin içindeyim. Ders almam, ders veririm.

Memoli12345

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
348
İsim
mehmet alp kütük
Orijinal olması korsan olmayacağı anlamına gelmez güzel kardeşim. Bu keyler yasal yollarla alınmıyor. Yasal olmayan bir şeyi paylaşmak korsana girer.
Korsan konusunda yardıma ihtiyacım yok çünkü yıllardır bu işin içindeyim. Ders almam, ders veririm.
Bunu diyen kişinin PC si 10 tllik keyle lisanlı ama?

OnurCiftci26

80+ Bronze
Bunu diyen kişinin PC si 10 tllik keyle lisanlı ama?
Ben korsana çıkmıyorum ama? Ancak bu forumda korsan oyun için öneri isteyenleri linçliyorlar ama iş Windows'a gelince OEM key öneriyorlar bunu demeye çalışıyorum zaten işlerine nasıl geliyorsa öyle davranıyorlar.

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Forumda oyunlarda korsan kullananlara karşı çıkıyorlar ama iş Windows'a gelince alınmaz, OEM key al, beleşe etkinleştir gibi tavsiyeler veriyorlar. OEM keyler de korsandır!
Parasını vermediysen bu konuda konuşmayacaksın duvar kağıdı değiştirme gibi basit bir işlem bile yapılamayan pc için oem key almaktan başka çaren yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben korsana çıkmıyorum ama? Ancak bu forumda korsan oyun için öneri isteyenleri linçliyorlar ama iş Windows'a gelince OEM key öneriyorlar bunu demeye çalışıyorum zaten işlerine nasıl geliyorsa öyle davranıyorlar.
Herkes aynı değil korsan oyun konuları forumda yasak olmasa herkes yardımcı olur öneriler verir kaldı ki korsan oyunla ilgili açılan konularda büyük çoğunluğun korsanı desteklediğini görürsün

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
2-lisansız kullanım 30 gün sonunda PC kapanıyor.
Altta çıkan “Windowsu etkinleştir” yazısını takmam dersen lisanssız kullanımda hiçbir şey olmuyor bu arada. Tabi duvar kağıdı gibi görünüme dayalı şeyler de lisans olmadan değişmiyor. 1 yıl lisanssız kullandım ben, sonra sırf o yazı gitsin diye 5 liraya key alıp etkinleştirdim.

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Sana ne birader istediğim gibi konuşurum hayırdır?
Oyunlar korsana giriyor ama Windows OEM keyler girmiyor ha hadi git işine daha da cevap verme üzerim.
Ben nerde oem key korsana girmiyor demişim? Dibine kadar korsan hemde

Ben senin derdini anladım gurur yapıp ekrandaki ufacık yazı kullanımımı etkilemez diyerek win etkinleştirme yapmamışsın gelip millete çeniliyorsun 🤠

OnurCiftci26

80+ Bronze
Ben nerde oem key korsana girmiyor demişim? Dibine kadar korsan hemde

Ben senin derdini anladım gurur yapıp ekrandaki ufacık yazı kullanımımı etkilemez diyerek win etkinleştirme yapmamışsın gelip millete çeniliyorsun 🤠
Ben sana demiyorum ki foruma diyorum.

Hayır, gerektiği yerde korsan kullanan biriyim. Param yetmiyorsa korsana basvururum.

Top Bottom