Neler Yeni

2100 TL ye orjinal windows lisansı alınır mı?

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,922
İsim
Hasan
Orijinal olması korsan olmayacağı anlamına gelmez güzel kardeşim. Bu keyler yasal yollarla alınmıyor. Yasal olmayan bir şeyi paylaşmak korsana girer.
Korsan konusunda yardıma ihtiyacım yok çünkü yıllardır bu işin içindeyim. Ders almam, ders veririm.
PARA VEREREK satın aldığın ürünün çalıntı olup olmadığını sen bilemezsin ve bu senin sorumluluğunda DEĞİL. Ortada bir yazılım ya da programla şifre kırma/hackleme olayı yok. Microsoftun kendisinin satışa çıkardığı ORİJİNAL kod ile windowsu aktif ediyorsun. Senin de dediğin gibi yasal olmayan şeyi paylaşan birisi varsa o da satıcıdır ALICI DEĞİL. Eğer satıcının bu kodları yasa dışı yollardan ele geçirdiğine dair kanıtın varsa hiç durma siber suçları ara. Eğer kanıtlayamıyorsan boş konuşmaktan başka iş yapmıyorsun. Alıcıların bunları düşünmesine gerek yok. Nerede ucuz varsa isteyen istediği yerden FATURASIYLA birlikte alır. Bunun 5 lira vermemek için aç gözlülüğü yüzünden oyun dosyalarını hackleyen kişilerin yaptığıyla alakası yok. Aynı şekilde oyunlar KOD ile alınıyor olsaydı ve bu ORİJİNAL kodlar aynı şekilde piyasada oyun yapımcıların tavsiye ettiği fiyatın altına satılsaydı yine bizi bağlamazdı. Eğer bu iki konunun arasındaki farkı ayırt edemiyorsan vereceğin ders kendine kalsın.

En İyi Cevap
3
Mağazadan aldığınız için sizi kınıyorum.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,922
İsim
Hasan
Hayır, gerektiği yerde korsan kullanan biriyim. Param yetmiyorsa korsana basvururum.
Haa tam da dediğim gibi . Gerektiği yerde korsana başvurduğun için kendi yaptığını herkese uygulamaya çalışıyorsun arada kaynamak ve kendini temizlemek için.

Lovly

80+
Hocam ne uzatmışsınız anlamadım
Arkadaşlar CMD üzerinden sadece kod girerek windows etkinleştirmenizi sağlayacak konuyu size atmış
Size hala key alacak site arama derdindesiniz
Bu konu üzerinde söylenen taktikle yaklaşık 2 seneden beri PC'i kullanıyorum bir gram sorun yaşamadım ne onarım ne ilerde bir sıkıntı hiç bir şey
Mesaj otomatik birleştirildi:

Haa tam da dediğim gibi . Gerektiği yerde korsana başvurduğun için kendi yaptığını herkese uygulamaya çalışıyorsun arada kaynamak ve kendini temizlemek için.
Niye kendini temizlemeye ihtiyaç duysun bende kullanıyorum gayette mantıklı

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,825
İsim
Akın Taşkan
Ben deneme sürümü kullanıyorum 1 yıldır tavsiye ederim. Duvar kağıdı uygulamalar ile değiştirilebiliyor wallpapet engine vs.

OnurCiftci26

80+ Bronze
PARA VEREREK satın aldığın ürünün çalıntı olup olmadığını sen bilemezsin ve bu senin sorumluluğunda DEĞİL. Ortada bir yazılım ya da programla şifre kırma/hackleme olayı yok. Microsoftun kendisinin satışa çıkardığı ORİJİNAL kod ile windowsu aktif ediyorsun. Senin de dediğin gibi yasal olmayan şeyi paylaşan birisi varsa o da satıcıdır ALICI DEĞİL. Eğer satıcının bu kodları yasa dışı yollardan ele geçirdiğine dair kanıtın varsa hiç durma siber suçları ara. Eğer kanıtlayamıyorsan boş konuşmaktan başka iş yapmıyorsun. Alıcıların bunları düşünmesine gerek yok. Nerede ucuz varsa isteyen istediği yerden FATURASIYLA birlikte alır. Bunun 5 lira vermemek için aç gözlülüğü yüzünden oyun dosyalarını hackleyen kişilerin yaptığıyla alakası yok. Aynı şekilde oyunlar KOD ile alınıyor olsaydı ve bu ORİJİNAL kodlar aynı şekilde piyasada oyun yapımcıların tavsiye ettiği fiyatın altına satılsaydı yine bizi bağlamazdı. Eğer bu iki konunun arasındaki farkı ayırt edemiyorsan vereceğin ders kendine kalsın.
BOŞ.
İkisi de aynı şey boşuna kendini haklı çıkarmaya çalışma.

YASAL OLMAYAN YOLLARLA ELDE EDİLEN HER ŞEY KORSANDIR BİTTİ. İSTER PARAYLA SATSIN İSTER BEDAVA VERSİN FARK ETMEZ.
Herkese korsan öneriyorum demiyorum ki anlama özürlü kardeşim sen korsan oyuna karşı çıkıp buna karşı çıkmıyorsan karakterini bir sorgula derim. Yanar dönerli olma duruşun olsun.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
925,595
Üyeler
144,506
Son üye
derinfb
Top Bottom