Neler Yeni

214 Saatte %99 a Düştü (Toshiba M2SSD)

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

DonanımFikir

Beta Berk Bayındır 'ı Rahmetle Anıyoruz
Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,585
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
Kardeşim elindeki sistemin tıpa tıp aynısının rakip ekran kartlı RTX sürümü şuan Vatan Bilgisayar'da RTX 2060 modeliyle tam 8.000TL. daha hiç yorumum yok hepinize sevgiler
özür dilerim
driver diye eleştiren çok amdede
o yüzden böyle demek istedim
şuanki kullanım değerleri gayet iyi

The Magma Boss

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,463
İsim
Emir
Güzel kardeşim problem nerede biliyor musun? daha SSD nedir onu bile bilmiyor oluşunuz. Bak sana manyak bir bilgi vereyim yeni 2020'de çıkan Samsun 870 QVO SSD'nin yazma hızı 80mb'a düşüyor bak bu Samsung ne oldu? neyin neden olduğunu asla bilmiyorsunuz çünkü full her şey ezber. Ve aç bakalım incelemelerde bu SSD'nin hızının 80mb'a düştüğünden kim bahsetmiş? bir kere o NVMe SSD o SSD ısınır onu soğutmak için heatsink alacaksınız ısınan her şeyin performansı düşer. Arkadaşım şöyle arkadaşım böyle...
Herhangi bir soğutucu bloğunun da ekran kartı yüzünden oraya sığmaması ne kadar üzücü.
Ayrıca diyelim okuma yazma hızlarında düşüşler oldu? Bunların sebebi ne? Ve SSD sağlığı niçin bu kadar hızlı düşüyor?

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Herhangi bir soğutucu bloğunun da ekran kartı yüzünden oraya sığmaması ne kadar üzücü.
Ayrıca diyelim okuma yazma hızlarında düşüşler oldu? Bunların sebebi ne? Ve SSD sağlığı niçin bu kadar hızlı düşüyor?
nedenlerini araştırın 👍 çünkü biz söyleyince hazır bilgi size değersiz geliyor araştırın öğrenin unutmazsınız.

The Magma Boss

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,463
İsim
Emir
nedenlerini araştırın 👍 çünkü biz söyleyince hazır bilgi size değersiz geliyor araştırın öğrenin unutmazsınız.
Anlık düşüşler normal olarak karşılanıyor. Sağlık düşüşleri ise sıcaklık ve ssd içerisinde kullanılan kalitesizlikten kaynaklanıyor diye biliyorum.
Zamanında çok fazla lafını ettiğiniz Asus Tuf A15 laptopu kullanıyorum. 1403 saat çalışan SSD'min sağlığı hala %100. 300 saat kullanılan bir ssd nin sağlığının %3 düşmesi ne kadar komik değil mi?
Ayrıca laptopun altındaki hava kanallarından bazıları kapalı fakat ısınma sorunu yaşamıyorum. Sanırım asus gerçekten bazı hava kanallarını kapatarak içerisine güzel bir hava akışı sağlamış bulunmakta.

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,585
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
Steam
#Samsunlu
Anlık düşüşler normal olarak karşılanıyor. Sağlık düşüşleri ise sıcaklık ve ssd içerisinde kullanılan kalitesizlikten kaynaklanıyor diye biliyorum.
Zamanında çok fazla lafını ettiğiniz Asus Tuf A15 laptopu kullanıyorum. 1403 saat çalışan SSD'min sağlığı hala %100. 300 saat kullanılan bir ssd nin sağlığının %3 düşmesi ne kadar komik değil mi?
Ayrıca laptopun altındaki hava kanallarından bazıları kapalı fakat ısınma sorunu yaşamıyorum. Sanırım asus gerçekten bazı hava kanallarını kapatarak içerisine güzel bir hava akışı sağlamış bulunmakta.
bendede 214 saatte %1 düşmüştü
Mesaj otomatik birleştirildi:

Özellikle Ekran Kartı Buz Gibi
Eski Laptop Rahat 70 Leri Görüyordu
Sistem iyi Abdullah abi
Gelen Oyunuda Beğendim
Ama Soğutucu İyi Olabilirmiş
Son Videodaki Soğutucu Render İçin Yeterlimidir?
Ve Siz Hangi Satıcıdan Aldınız?
Ve Sizce Değerler Normalmidir (Sadece Tarayıcı Açık Bi De Alttaki Gerekenler İçin Program Açmıştım)

Ekran Alıntısı.PNG
fsaf.PNG
s.PNG

Son düzenleme:

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,243
İsim
Fatih
O ssd kronik sorunlu kendi sistemimi almadan önce o ssd den vardı sonra A2000 ile değiştirdiler iyi ki değiştirmişler

The Magma Boss

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,463
İsim
Emir
Ayrıca dediğiniz şey çok saçma. Zaten araştırmak için bir foruma girmişim, bilgisi olan birine soru soruyorum.
Gerçekten garip bir cevap.

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,585
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
Steam
#Samsunlu
olan ilk 200 saatte oldu
hala %99 ve 415 saat oldu m2ssd

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Ayrıca dediğiniz şey çok saçma. Zaten araştırmak için bir foruma girmişim, bilgisi olan birine soru soruyorum.
Gerçekten garip bir cevap.
Sana 80mb hıza düşen bir SSD hakkında bilgi verdim teşekkürü böyle olmamalıydı

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Ben de niçin nvme ssd hızlarının düştüğünü sordum. Verdiğiniz cevap pek hoş değildi açıkçası.
Neyse yine de teşekkürler.
Ben de sana aslında hepsini cevabını verdim ama göremedin :) ben teşekkür ederim

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,607
Üyeler
140,671
Son üye
ardah
Top Bottom