Neler Yeni

2300 TL APU Sistem Tavsiyesi

Necrotic

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
353
İsim
Orkun
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi.
ileride ekran kartları düzelirse alıp takmayı planlıyorum örneğin GTX1660 gibi bi ekran kartı aldığımda parçalar sıkıntı çıkartmaz ise sorun yok 4300GE işlemcisini alabilirm
Grx 1650,1660 takılabilir ikinci el uygun fiyata iyi kartlar bulursanız onlar da alınıp takılabilir. Acele etmeden indirim / bütçe kovalarsanız verim alabilirsiniz ama Apu toplarken önceliği 4 parçaya verin gerisini zamanla tamamlarsınız.
İşlemci
Ram dual takılması iyi performans veir
Anakart
Psu

Necrotic

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
353
İsim
Orkun
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi.
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Gürkan
Grx 1650,1660 takılabilir ikinci el uygun fiyata iyi kartlar bulursanız onlar da alınıp takılabilir. Acele etmeden indirim / bütçe kovalarsanız verim alabilirsiniz ama Apu toplarken önceliği 4 parçaya verin gerisini zamanla tamamlarsınız.
İşlemci
Anakart
Psu
parçalrı neredeyse seçtim sayılır son durum şöyle;

İşlemci: AMD Ryzen 3 4300GE
Anakart: Gigabyte B450M S2H
Ram: Team T-Force Vulcan TUF Yellow 16GB (2x8GB
PSU: High Power 500W - PSUda emin değilim daha uygun ve iyisini bulabilirsem alırım
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemci
Anakart
Psu
elektronik aletlerde 2. el almayı pek düşünmüyorum hele ekran kartlarında, mining yapılan ekran kartlarının performansının düşünk olucağını düşündüğümden dolayıda pek o tarafa yatkın değilim

Necrotic

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
353
İsim
Orkun
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi.

PSU: High Power 500W - PSUda emin değilim daha uygun ve iyisini bulabilirsem alırım
Ekran kartı takıcaksanız Psu yu yüksek w almanız idealdir ama Apu kullanacaksınız 300 w yeterli olucaktır.ramlari bilmiyorum ama gerisi güzel duruyor.

elektronik aletlerde 2. el almayı pek düşünmüyorum hele ekran kartlarında, mining yapılan ekran kartlarının performansının düşünk olucağını düşündüğümden dolayıda pek o tarafa yatkın değilim
Teknoloji şans işi ama elden test edip denemenizde bir zarar yok uyguna bulunabilir 2.ci el diye dedim. Ama 0 ekran kartı da alınabilir indirim kovalanır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Gürkan
Ekran kartı takıcaksanız Psu yu yüksek w almanız idealdir ama Apu kullanacaksınız 300 w yeterli olucaktır.ramlari bilmiyorum ama gerisi güzel duruyor.
dediğim gibi aklımda 550/650/700w psular uygun oldukça ve indirimleri yakalarsam alıcam direk

Necrotic

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
353
İsim
Orkun
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi.

''Wolfred!ghT

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,418
İsim
''Wolfred!ghT
Ramlar gereksiz pahalı.Daha ucuza bulunabilir.
Kasa ve Psu'ya sözüm yok.Onları direkt ele.Bu psu alınmaz.Zalman,corsair,fsp gibi psulara yönelin.
Apu işlemciyi ne seçeseksiniz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Gürkan
O kadar yüksek w değere ihtiyaç duymazsınız apuda. Psu ya çok para harcamayın.
bu sistem oc ile max 2060a kadar destekliyor diyorlar ama ben max GTX1660 takarım diye düşünoyrum bunun için 550w bile uygun olur bence

Ramlar gereksiz pahalı.Daha ucuza bulunabilir.
Kasa ve Psu'ya sözüm yok.Onları direkt ele.Bu psu alınmaz.Zalman,corsair,fsp gibi psulara yönelin.
Apu işlemciyi ne seçeseksiniz?
2x8 olmak üzere 3200-3600mhz daha uygun ram varsa bildiğiniz beklemedeyim onuda incelemek isterim,
psu ise ileride yükseltme yapabileceğim için 550w değerinde bir şey almayı düşünyorum eğer corsairin uygun olanı varsa alabilirim,
işlemcimiz: AMD ryzen 3 4300GE

Akiran

80+ Silver
Selam ben sistem toplıcam ancak ekran kartlarının durumunu hepimiz biliyoruz bu yüzden apu bir sistem almak istiyorum.
Ancak hepsini tek seferde alamam bu yüzden parça parça alıcam, alıcağım parçaların linkleri ve fiyatları aşağıda bulunmakta sizce böyle bir sistem uygun mu? ya da parçalar uyumsuluk çıkarırmı düşüncelerinizi bekliyorum :)

Anakart: MSI B450M-A PRO MAX 4133MHz | 520TL
Ram:
CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance RGB PRO 3200MHz CL16 Dual Kit Ram | 930TL
Kasa: Dark Raider 3x12cm FRGB Fanlı, Tempered Glass Cam Panel, USB 3.0 Bilgisayar Kasası | 400TL
PSU: Power Boost BST-ATX650WEU Fury 650W 80+ APFC 12cm Fanlı ATX Power Supply | 420TL

Toplam: 2270TL

Şimdilik bu parçaları alıcam önümüzdeki zamanlarda diğer parçaları alarak sistemi tamamlıyacam ve ayrıca itopya, incehesap gibi yerlerde indirim oluyor fırsat olursa onlardan yararlanamaya çalışıcam;
ileride almayı düşünğüm parçalar: AMD Ryzen 5 3600 | GTX1660/1650 | uygun olursa M2 SSD
Tüm para RAM'e gidiyor ve kasa ile PSU iyi değil. Bütçeyi 1000 TL daha artırarak en azından iyi sayılabilecek bir kasa ve PSU ile hazır APU sistem alınabilir, ikinci elden veya sıfır toplanabilir.

Necrotic

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
353
İsim
Orkun
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi.
bu sistem oc ile max 2060a kadar destekliyor diyorlar ama ben max GTX1660 takarım diye düşünoyrum bunun için 550w bile uygun olur bence

2x8 olmak üzere 3200-3600mhz daha uygun ram varsa bildiğiniz beklemedeyim onuda incelemek isterim,
psu ise ileride yükseltme yapabileceğim için 550w değerinde bir şey almayı düşünyorum eğer corsairin uygun olanı varsa alabilirim,
işlemcimiz: AMD ryzen 3 4300GE
500 ün yeterli olacağını düşünüyorum.

Shiden

80+ Bronze
knk parçaların hepsini tek seferde almak yerine teker teker param oldukça alacam dediğimi hatırlıyorum malum hepimizin bütçesi her şeye yetmeye biliyor
Yok baslik APU dedin ama APU islemci yerine normal islemci belirttin ya ondan dedim.

Top Bottom