Neler Yeni

2x16 GB Dual channel yaptım hala FPS düşmesi yiyorum

pLowstone

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
216
İsim
Kadir
Dual channel yaptım laptopu 1660 Ti var 6 GB. 2x16 GB RAM var herhangi bir oyun için geçerlidir evet ama LoL gibi düşük oyunlarda bile FPS'ime anlam veremiyorum yardıma ihtiyacım var 1 senedir çözemedim. Anlatıyorum olayı;

Arkadaşlar 1x16 GB olarak geldi laptop elime 2 sene oldu kullanıyorum 170-150'lerden LoL'de 110-80'e kadar düşüş oluyor savaş aralarında ve mobların olduğu bölgelerde genelde.
2X yapayım dedim bugün aldım hemen 32 GB oldu Dual channel. Deneyeyim dedim antrenman moduna girdim FPS tam olarak basede vs haritada gezmeme rağmen 350-250-200 arasında seyrediyordu aksiyonlarda bile. Normal rank atmaya başladım dediğim gibi savaş anlarında vs Mob'ların çok olduğu yerlerde yine FPS inanılmaz şekilde 120'lerde falan drop yiyorum yani bir de garip olan o.

Not: Eskiden 1x16'da antrenmanda Max 180'lere çıkardı.

Lütfen çözüm önerisine ihtiyacım var yapmadığım şey kalmadı yahu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦
@Michael Schumacher
@RevDeisDou
@ByEfe04
@crazyreign

freygasm

80+ Gold
laptop kullanıyorsun, işlemcin güçsüz lol işlemci oyunu aldığın değerlerden yukarısını alamazsın

pLowstone

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
216
İsim
Kadir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Montofteam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
678
İsim
Eren
Sistemsel olarak gerek güç ayarlarını gerek arka plandaki tüm gereksiz uygulumaları kapatmayı gerek sürücü güncellemelerini yaptınız mı
Dual channel yaptım laptopu 1660 Ti var 6 GB. 2x16 GB RAM var herhangi bir oyun için geçerlidir evet ama LoL gibi düşük oyunlarda bile FPS'ime anlam veremiyorum yardıma ihtiyacım var 1 senedir çözemedim. Anlatıyorum olayı;

Arkadaşlar 1x16 GB olarak geldi laptop elime 2 sene oldu kullanıyorum 170-150'lerden LoL'de 110-80'e kadar düşüş oluyor savaş aralarında ve mobların olduğu bölgelerde genelde.
2X yapayım dedim bugün aldım hemen 32 GB oldu Dual channel. Deneyeyim dedim antrenman moduna girdim FPS tam olarak basede vs haritada gezmeme rağmen 350-250-200 arasında seyrediyordu aksiyonlarda bile. Normal rank atmaya başladım dediğim gibi savaş anlarında vs Mob'ların çok olduğu yerlerde yine FPS inanılmaz şekilde 120'lerde falan drop yiyorum yani bir de garip olan o.

Not: Eskiden 1x16'da antrenmanda Max 180'lere çıkardı.

Lütfen çözüm önerisine ihtiyacım var yapmadığım şey kalmadı yahu.

@𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦
@Michael Schumacher
@RevDeisDou
@ByEfe04
@crazyreign

freygasm

80+ Gold

pLowstone

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
216
İsim
Kadir
tam dediğiniz fpsler zaten, fightlarda da fps düşüyor normal oalrak
Adamla tek uyumlu olduğum yer islemci

Sistemsel olarak gerek güç ayarlarını gerek arka plandaki tüm gereksiz uygulumaları kapatmayı gerek sürücü güncellemelerini yaptınız mı
Hepsini yaptım. Pil ayarlarında en son güçte çalışıyor arkada herhangi bir uygulama açık değil laptobun ve nvidia nin ki hariç.

Yok mu abi bir şey diyebilecek

frknhrmnc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
204
İsim
Furkan Harmancı
Fps dengesizliklerinin temel sebebi sıcaklık. İşlemci belirli bir ısının üzerinde frekanslarını düşürüyor. Kaliteli bir termal macunla macun yeniler fan ve alüminyum soğutma parçalarını temizlersen sorunun çözülür diye düşünüyorum

Nevfel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
239
İsim
Turhan Işık
İşlemci ve ekran kartı kaç dereceye çıkıyor kontrol ettiniz mi?

pLowstone

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
216
İsim
Kadir
Fps dengesizliklerinin temel sebebi sıcaklık. İşlemci belirli bir ısının üzerinde frekanslarını düşürüyor. Kaliteli bir termal macunla macun yeniler fan ve alüminyum soğutma parçalarını temizlersen sorunun çözülür diye düşünüyorum
Daha 1hqfta oldu temizledim ama sıcaklık performans altındayken anlık zıplıyor sonra iniyor.

İşlemci ve ekran kartı kaç dereceye çıkıyor kontrol ettiniz mi?
Ettim ekran kartı 60 50 arası islemci yuk binince anlık 90 94 zıplıyor ama iniiyor hemen onun da sebebini çözemedim yeni bakim yapıldı

En İyi Cevap
3
Oyundayken MSI after burnerden ekran kartı ve işlemcinin ghz lerine bakar mısınız düşme vs oluyor mu?

freygasm

80+ Gold
Adamla tek uyumlu olduğum yer islemci
Lol zaten cpu bound bi oyun, ekran kartı fps farkı yaratmaz. Dual channel ram de max 15-20 fps, 32gb olması da herhangi bi fark yaratmaz. Yani şuan sistemde sorun araman çölde su aramak gibi, vermesi gerekeni veriyor zaten. Üstüne cihazın laptop olduğunu saymıyorum bile.

MrBonapart

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,378
İsim
Oğuzhan
Steam
https://steamcommunity.com/id/MrBonapart/
Discord
Bonapart#5796
Daha 1hqfta oldu temizledim ama sıcaklık performans altındayken anlık zıplıyor sonra iniyor.

Ettim ekran kartı 60 50 arası islemci yuk binince anlık 90 94 zıplıyor ama iniiyor hemen onun da sebebini çözemedim yeni bakim yapıldı
90 94e çıkıp inmesinin sebebi sıcaklık belli bi yüksekliğe çıkınca gücünü azaltması olabilir. Bu da drop yemene sebep olur.

pLowstone

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
216
İsim
Kadir
90 94e çıkıp inmesinin sebebi sıcaklık belli bi yüksekliğe çıkınca gücünü azaltması olabilir. Bu da drop yemene sebep olur.
Hiçbir fikrim yok hocam önceden sıcaklık artımıyordu lolde sabit 70 80di max. o zamanda fps drop 5-10 olarak düşüyordu ve fps de 140'ı geçmiyordu boş mapte. şimdi 350ye vuruyoır ama anlattığım gibi işte durumlar yukarda.

Top Bottom