Neler Yeni

3.500 TL'ye 1080p 24" IPS monitör tavsiyesi

Deepnise

80+

Merhabalar, 2k VA panele sahip kullandığım bir monitör var ancak ikinci bir monitör olarak ips almayı düşünüyorum. IPS panele ihtiyacım var ve bu yüzden ana ekranım olarakta zaman zaman renk doğrulamak için kullanacağım. 0,5ms - 1ms - 5ms hatta 7ms olmuş bunların hiçbir önemi yok benim için. Oyun odaklı kullanmayacağım için de 60-75hz civarları bir f/p ürünü yeterlidir benim için. Yani özetle kaliteli bir IPS panele sahip olması ve renkleri olabildiğince iyi yansıtması yeterlidir benim için. Daha önce LG ve Samsung monitörleri deneyimle fırsatım olduğu için bu ikisi arasında kaldım. Yukarıda linkini attığım monitörlerden daha iyi olabileceğini düşündüğünüz ürün varsa onları da tavsiye edebilirsiniz.

Salihayaz

80+ Bronze
Asus VG249Q3A Modeline bir göz atmanı tavsiye ederim 180 hz ve ıps

Deepnise

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Araştırmalarıma göre en iyi renk doğrulamak için alt segmentlerden olan 24inc ips monitör "BenQ GW2480" modeli. Hemen hemen aynı fiyat aralığında olan ips monitörler veya oyun odaklı orta segment olanlar nedense renkleri yapay bir şekilde biraz sature (geneli) gösteriyor. Açıkçası biraz daha sature renkler bazı sahnelerde daha iyi görünüyor ama fotoğraf olarak ele alınca renklerin doğallığıyla Benq modeli açıkça daha iyi. Benq alacağım :)

(foto)

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,371
Üyeler
141,286
Son üye
Salam444
Top Bottom